Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9232 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPovinné spojnice hran povrchu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
hllava Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.dub.2016
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
autocad 2012
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Povinné spojnice hran povrchu
    Zasláno: 05.srp.2016 v 20:28
Dobrý den,

děkuji před necelou minutou taky na to přišel, že stačí posunout nepatrně v jedné ose. Zjistil jsem v logu, že mi to píše duplicitní body a že jsou ignorovány.

I tak děkuji za reakci a moji domněku s posunem. 
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2016 v 20:24
Dobry den,
Civil 3D z principu neumi vytvorit povrch z bodu, ktere jsou primo nad sebou. Neumi si vybrat, ktery je ten platny. Jedinym resenim je vyssi bod nepatrne pohnout tak, aby nevzniknul "previs".
Martin Folber
Zpět nahoru
hllava Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.dub.2016
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
autocad 2012
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2016 v 17:01
Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak přesně definovat/ořezat vytvořený povch podle bodů nebo hran. Na obrázku bych chtěl, aby mi hnědá čára (hranice) kopírovala moji bílou a vytvářela mi schody. A nedokáži to jakkoliv definovat. Zkoušel jsem povinné spojnice, nastavení hranic, ale samá marnost. 

Nějakým způsobem mi to vynechává 2. bod, který má stejnou souřadnici, ale jinou výšku. Zkoušel jsem i přes výkresové objekty to nakreslit po úsečkách a žádný zázrak se nekonal. 

Základ je kreslen přes funkci _3DPOLY ' PN xx - xx

Viz. obrz.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 68578/s_2.jpg


Děkuji za jakkoukoliv radu.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13477:Hranice povrchu – nedestruktivní povinná spojnice.
Tip 10508:Jak správně vytvořit povrch z vrstevnic a k čemu slouží minimalizace rovných ploch?
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?
Tip 5935:Formát souboru FLT pro povinné spojnice modelu terénu.
Tip 8448:Jak převést SOU soubor z Roadpac na FLT soubor pro Civil3D?
Tip 8892:Jak vymazat povinné hrany z povrchu, ale ponechat je ve výkresu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,484 sekund.