Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4052 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTočité schodiště.

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234> archiv
Autor
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.srp.2016 v 20:36
Dělalo by se to lepe kdyby šlo nějakým způsobem vzit délku křivky do parametru:( model mam parametricky definovatelný tak si ho může kdokoli přepracovat pro své rozměry. < id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">

Jak dlouho trvalo vytvořit skeleton???
Zpět nahoru
rys-kt4 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 21.lis.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor - PrDSU, Solid Edge
Stav: Offline
Bodů: 456
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.srp.2016 v 21:07
Postup by s ještě trochou cviku ušel,

ale napadlo mne, zda se se spirálovým madlem zbytečně netrápíte s ohledem na to, co již máte postavené (předpokládám doma).

Ve skeletonu máte načrtnuté sloupky na každé schodnici, schodnice stejně musíte na únosnost propojit a k madlu dát nějakou výplň mezi sloupky.

Jiné řešení než spirálové madlo je tedy také to, že na každou schodnici dáte sloupek (klidně z trubky cca 30mm, jeklu 25x25 či pevnějšího plocháče), který nahoře ohnete do L a vodorovnou část namíříte na následující výše uložený sloupek a spojíte. Postupuje se tedy seshora dolů a na každý schod.
Získáte tím - náhradu madla a zároveň poměrně bezpečnou výplň jednou součástí (pokud vám svařenec této části není proti srsti).
Není to žádné neobvyklé řešení a myslím že je představitelné ale také mnohem snadněji realizovatelné bez potřeby šroubovic apod., "spolkne" to i nějaké nepřesnosti ve spirále schodnic.
Náčrt teď nezhotovím, jsem od PC vzdálen, tak píši na MT.

Zdravím
JanB.
Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.srp.2016 v 22:04
Zdravím.
Děkuji za návrh řešení.
Ale rád bych to pochopil ,jak na to.Jsem zámečník a v reálu to není problém si to nakreslit na papír a pak vyrobit.Jen jako samouk(knížka a internet)pro zábavu pak překresluji co vyrobím.Takže se tomu věnuji jen pro zábavu.Přemýšlím i o nějakém kurzu,ale jelikož se tím nebudu živit,přijde mi to dost drahá investice.
Takže děkuji za všechny rady a porady.
Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.srp.2016 v 23:38
Pomaličku už se to blíží.Začínám to chápat.Díky všem za přínosné rady.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 69659/obrázek_13.jpg

Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 19:36
Zdravím,
berte mě jako amatéra který se učí kreslit v inventoru.Snažím se podle vašeho nákresu nakreslit kopii,ale tady jsem skončil.nejde mě vytvořit spirála která musí mít více jak 1 otáčku a nemohu pomocí obdélnékového pole vatvořit schodnice .
Mohu poprosit o radu?





Upravil emanuel1200 - 22.srp.2016 v 22:07
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 19:57

Připojené souboryiptuploads/10604/Schodiště_2016-08-22_19-55-36.ipt
< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">

mrkni tady. mám to jako  víceobjemové tělesso a je možné chody upravit dle parametrůTongue
kdybys něco v postupu nechapal stačí se zeptat .
Zpět nahoru
rys-kt4 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 21.lis.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor - PrDSU, Solid Edge
Stav: Offline
Bodů: 456
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 19:58
Na soubor se podívat nemohu, mám AI 2016. Zkuste ještě přiložit JPG obrázek, kde jsou náčrty vidět.
Obecně ale:
- spirála samozřejmě jde udělat víceotáčková, musíte se s ní "trefit" na stejné body první a poslední schodnice, ty tam stejně musíte podle stavebního půdorysu dát ručně
- obdélníkovým polem nic nestvoříte, na to je pole prvků podél křivky (spirály) na středové trubce - tam si pomocí tohoto pole uděláte např. fiktivní otvory v trubce a na ně přidružíte schodnice => "sleduj pole", tenhle postup ale není na dva řádky a tady na fóru je určitě dost typů jak jej vytvořit - pak není třeba schodnice "sázet" ručně
- na druhou stranu si nemyslím že je vše potřeba parametrizovat, neděláte li takové schodiště opakovaně => klidně postačí, když si z první spodní schodnice uděláte kolem osy schodiště kruhové pole schodnic po úhlech dle půdorysu (proto půdorys opakuji, je tam pro přehled a snadné porozumění opravdu potřeba), toto pole rozložíte na jednotlivé prvky a pak schodnice, nebo jejich skupiny, výškově posouváte o předem určenou výšku nášlapu - tak to také jde
- a jak rozložit pole prvků ?, myslím že tady na fóru je také jednoduché ilogic pravidlo
JanB.
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 20:17
Prostě jak píši.
v modelu jsou schodnice tvořeny obdélnikovym polem a nezjistil jsem jak je to tvořeno.Schodnice vazbím většinou  v sestavě to není problém,ale tam asi nepůjde vytvořit spirála pro madlo.Nechci nic upravovat ,ale chci se to prostě naučit vytvořit.


Dík za Vaší pomoc
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 20:21
Po zkušenostech se zíkazniky raději dělám vše editovatelné přes parametry.
Je opravdu mnoho způsobů jak schodiště tvořit. 
Někdo jede přes pole prvků na křivce a nebo každou  schodci  kresli zvlášť...   
Zpět nahoru
benzala Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.kvě.2016
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
autodesk inventor
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 20:22
Taky jsem s tím zápasil.Pak jsem se naučil nakreslit v rovině xy kružnici a rozdělit jí podle schodů.Ale je lepší se podívat na video - https://www.youtube.com/watch?v=atyyyN7KN2o&index=1&list=PLRt22fAE-CSpNVyEDDQ-cD3OIp_rQHqGk.Tam je postup dost zřetelný.Jen místo spirály(ta se mi nikdy nepovedla spojuji sloupky spline.A už se mi to pomalu daří.
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 20:37
Moc děkuji,

ale mě se líbí způsob jak to nakreslil maiklss.Zdá se mě to jednoduché a rychlé a prpto mě to nutí to umět nakreslit podle jeho vzoru.Bohužel jsem skončil u tvoření spirály a a schodnic v obdélnikovém poli.



Emil

Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 20:49
když vytvořím spirálu tak dole končí kolmo pod začátkem ,u maiklsse ne.Zkoušel jsem u Vaší schodnice změnit télku z 20 na 40.Myslel jsem ,že se pootočí vstup na schodiště ale rozšířila se schodnice na druhou stranu.Tak otázka zní co udělat aby na schodiště se vstupovalo o 90 stupnů pootočené k vrcholu výstupu.


Emil

Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 20:53
Je potřeba změnit stoupání pokud chcete jiné natočení a změní se i délka spirály a je nutno  změnit počet schodnic ručně.< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 10604/schodiste.JPG

0px;border:0;padding:0;"> < id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">

Upravil maiklss - 22.srp.2016 v 21:03
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 21:08
Nemusí být měněn počet scodnic ,stačí když bude delší nášlap a tím se posune úhel vstupu na schodiště.Múžete popsat vytváření spírály? To mě nejde určit ukončení spirály.Dám vrch osy spodek osy průměr a počet závitů, ale nemohu spodní ukončení posunout na daný bod.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 21:16
Jde nastavit jen jedno ukončení druhé se posouvá dle vzorce pro generování spirály.
Já mám třeba spírálu dle 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 10604/spirála.JPG

< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">
Ano pokud zvětším schodnici tak  změním i počet schodnic na 1 otočení ale pokud nezměním  stoupání tak bude vždy končít na stejném místě.
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 21:47
Spirálu jsem vyřešil výška ,průměr a 1,3 ot..ale stále nemohu vytvořit schodnice jak vy pomocí obdélnikového pole.Vytvořím 1 schodnici a ty další se neotočí podél sloupu a zkouším všechny směry.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 21:51

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 10604/KNOW-HOW.JPG

< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">
Zpět nahoru
emanuel1200 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 08.lis.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor2011
Stav: Offline
Bodů: 287
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2016 v 21:54
Děkuji za pomoc a zítra večer se budu zase trápit.Už 2 noc kvúli neúspěchu nespím..Smile



Ještě jednou dík a dobrou noc.




Emil



Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10454:Jak změnit počet přímých stupňů v točitém schodišti?
Tip 4340:Točité schodiště s podestou.
Tip 5571:Točité schody v Revitu.
Tip 11947:Advance Steel – použití vlastního uživatelského stupně v točitém schodišti.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,309 sekund.