Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19129 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSvahovky

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Svahovky
    Zasláno: 22.srp.2016 v 11:42
Zdravím, nějaké poznatky z krátkého užívání k zamyšlení

drobnosti k opravě, vylepšení
- oprava UNDO funkce - sdružení do jednoho UNDO kroku. Jak může i zrušení funkce tlačítkem Cancel udělat 26x Groups of Commands? Nemluvě o třeba 400 Groups na nějakém trochu delším úseku
- držení předchozích nastavených hodnot
- doplnění zašktávátka "Rozbij po dokončení návrhu"
- doplnění možnosti nastavení procentního maxima pro délku krátké čárky (např. délka 1,5 m, max však 40% délky dlouhé čárky)

no a zásadnější...
pro náspy jsou výsledky vcelku dobré. Zářezy jsou však skoro nepoužitelné, chtělo by to aby pro zářezy šlo zvolit jako řídící křivku tu dolní, která je více rovnoběžnější s komunikací. Za současného stavu je skoro lepší udělat místo zářezu násep, rozbit a překopat to manuálně (tohle si dávám za úkol, na to napsat jednoduchou utilitku). Je to výrazně hezčí, není tam tolik chyb, a taky se to nechá udělat tak, aby svahovky ležely přímo naproti sobě (příkop)

Předem děkuji za zvážení.

EDIT: Úkol splněn. Jestli by měl někdo zájem, a asi i po příp. laskavem souhlasu CadStudia, mohu poskytout. Ale je to fakt primitivni rutina na otoceni naspu na zarez (samo po predchozim rozbiti).


Upravil johny - 22.srp.2016 v 19:03
Zpět nahoru
jakub_kares Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 08.srp.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, Infraworks
Stav: Offline
Bodů: 90
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.srp.2016 v 09:11
Děkujeme za návrhy, určitě se jimi budeme zabývat a zkusíme je do další verze zařadit. Kdyby vás napadlo cokoliv dalšího, tak pište.
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.srp.2016 v 20:00
Dobry vecer,
Diky za ty pripominky, z tech drobnejsich by nektere sly urcite zapracovat. Ohledne tech zarezu, docela jsme s tim zapasili, kvuli te dynamice krivky a generovani pruseciku v rozich. Zkusime se na tim zamyslet, pokud poslete kus kodu, budeme ho mit alespon pro inspiraci. Ohledne Civil Tools, venovali jsme se poslednich tydnech vylepseni klopeni.
Martin Folber
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.srp.2016 v 11:50
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

Dobry vecer,
Diky za ty pripominky, z tech drobnejsich by nektere sly urcite zapracovat. Ohledne tech zarezu, docela jsme s tim zapasili, kvuli te dynamice krivky a generovani pruseciku v rozich. Zkusime se na tim zamyslet, pokud poslete kus kodu, budeme ho mit alespon pro inspiraci. Ohledne Civil Tools, venovali jsme se poslednich tydnech vylepseni klopeni.

Ta dynamika je nepochybně výzva. Docela by me zajímaly zkušenosti ostatních, zda-li ji docenějí. 

Ten kód určite nebude inspirující. Je to primitivní funkční utilita v zásadě parazitující...


Připojené souborylspuploads/1045/Nasep2Zarez.lsp

Vyplešené klopení je určitě dobrá zpráva.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2016 v 10:51
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

Dobry vecer,
... Ohledne Civil Tools, venovali jsme se poslednich tydnech vylepseni klopeni.

Chvíli mi trvalo pochopit jak to celé funguje a co to umí, ale to zadávání je opravdu jednoduché!!

No a teď realita. Trochu doufám, že jste zapracovali i na efektivitě procesu. Možná mi něco uniká, ale dneska například opravuju jeden oblouk, kterej mi záhadně vypadl při úpravě směru trasy. Doplním ho do tabulky klopení.. (elegantně na konec), dám zápis do trasy, počkám 7 minut až se zapíše, přebuduju - další asi minutka, zkontroluju.. Hmm, ještě nic moc, poladím, zapíšu, čekám 7 minut, přebuduju - no snad dobrý!

Civilu podle jeho tabulky to celé vypočítat trvá možná 10 s? Ano, nedá se s tím pak pracovat, ale 7 minut?!! Aktuálně je toto klopení nejhorší časožrout se kterým neumím nic udělat :(

Mimochodem, to že když se náhodou ukliknu a odznačím alignment v průběhu zadávání do tabulky a ono to celé nenávratně zmizí, taky super. Nějaký průběžný save bez zápisu do trasy, nebo export/import do csv.. by se hodil. Printscreen je v tomto neocenitelný /= jediný/ pomocník.
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2016 v 11:31
Dobrý den,
měl bych asi trochu zareagovat. Používáte zřejmě verzi Civil Tools 2016. Ve 2017 je klopení kompletně přepracované s průběžným ukládáním, exportem a importem do txt atd. Pokud Vám zlobí zápis klopení do trasy, pošlete nám prosím výkres k analýze.

Děkuji
Martin Folber
Martin Folber
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2016 v 12:12
Aha, to jsem nevěděl jsem, že to takle vážete... Výraz zlobit je asi zbytečně silný, ale výkres poslám přes PM. Asi mě nejvíc zajímá, jestli tam není něco špatně co to zpomaluje -- když ne, pak zda 2017 to zvládne rychleji.
D@kuji
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2016 v 20:31
Chtěl bych poděkovat za ten výkres. Odpoledne jsme výkres testovali a podařilo se nám zkrátit dobu zápisu z necelé minuty na nějakých 7 vteřin ve verzi 2017. Pro ostatní -  jedná se o trasu dlouhou cca 12 km s 35 klopícími regiony. Další zkrácení už naráží na možnosti současného API.
Martin Folber
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.říj.2016 v 21:37
To zní dobře, použitelně bez záchvatů marnosti. Jen škoda že ne pro 2016, vidina přeinstalace na 2017 mě zrovna radost nedělá. Tak snad třeba po novém roce...........................
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.lis.2017 v 18:13
Dobrý den, prosím kde najdu návod jak se tohoto zbavit? Poctivě všechny svahovky rozbíjím, nepřeji si mít ve výkrese předefinované polylinie... ale evidentně se mi je nedaří uhlídat. Dneska se mi 10-15s cosi přepočítává... 

Command:
Command: _saveas Přepočítávám svahové značky..
Přepočítávám svahové značky..

Command: Přepočítávám svahové značky..
Přepočítávám svahové značky..

Command:

Jinak děkuji, že se alespoň některé mé připomínky podařilo zapracovat.
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.lis.2017 v 20:45
Dobrý den,
jakou verzi Civil Tools používáte 2018.1.3.14? To rozbíjení tomu výkresu ještě trochu přitíží, protože kvůli tomu algoritmu prohledáváme výkres a je tam tím pádem více entit... Můžete na Helpdesk poslat ten zlobivý výkres?

díky
Martin Folber
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2017 v 09:05
Dobrý den, snad se to podařilo, ten systém je asi dělaný pro bystřejší lidi než jsem já, čili možná to tam budete mít 4x.
Každopádně moje otázka zůstává neodovězena, tak ji přeformuluji. Lze tou utilitou vytvořit svahovky, které budou jen a pouze elementární entity typu LINE? Díky
Verzi nevím jak zjistím, ale když jsem to spustil tak to vyhodilo info že si 14 můžu stáhnout.
Ty svahovky jsem dělal před pár týdny a jen jsem to uložil...
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2017 v 11:03
Dobrý den, na verzi záleží, protože jsme tu dlouhou detekci opravovali. Zjistíte ji na ikoně Verze v Civil Tools. Jinak svahovky generují bez rozbití pouze ty dynamické křivky. Takže bez rozbití LINE entity negenerujeme. I když bychom to uměli... Ale krása měla být v té dynamice.
Martin Folber
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2017 v 11:52
2018 1.3.13.0

To jsem myslel, že dělám... vytvořím, příp. přenastavím, rozbiju. Pak jsem myslel, že to mám čisté. Tak moc nechápu co to prohledává - zejména když jsem žádný nástoj nespustil!! Ale asi mi z výkresu řeknete víc co jsem dělal špatně.

O tom co si myslím o dynamice jsem už asi psal - nepochybně je to abiciózní cíl, který..., určitě je to po poslední aktualizaci o kus dál, ale pořád né v cíli. Čili rozbiju a opravím chyby.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.lis.2017 v 14:10
Tohle je taky super. 

No už jsem myslel že to nerozchodím... pěkná hodinka v háji jen proto že to nemá rádo více viewportu...


Upravil johny - 29.lis.2017 v 14:41
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2017 v 10:17
Dobrý den,
díky za ten výkres a video. Ohledně svahovek...ten vlastní výkres se mi při auditu jeví jako poškozený. Při SaveAs příkazu tam asi na vteřinu proběhne ta zpráva. Zkusíme se na to podívat... 

Ohledně klopení - nelze v zásadě smazat řádek v základním klopení a pak ho přepisovat v editoru klopení... je to jakoby jste mu podrazil základy, nicméně i toto chování uživatele by mělo být ošetřeno.
Martin Folber
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2017 v 11:09
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

Dobrý den,
Ohledně klopení - nelze v zásadě smazat řádek v základním klopení a pak ho přepisovat v editoru klopení... je to jakoby jste mu podrazil základy, nicméně i toto chování uživatele by mělo být ošetřeno.

Hmm, to jste špatně pochopil. Já jsem ze začátku trochu laboroval s tím, že jsem potřeboval vymyslet jak udělat jednostranně ukloněnou silnici s klopením... tak jsem to trochu proklikával (a možná omylem něco smazal). Ale teď jsem vám udělal čistější video.

Na začátku se ta utilita z nějakého důvodu nějak zasekla že nedokázala rozeznat vybranou trasu. Uvidíte opakované pokusy. Pak jsem restartoval civil a začalo to chodit. Takže jsem vám mohl ukázat to co jsem chtěl - tedy že když mám rozdělenou obrazovku, tak sice můžu přidat řádek a zvolit typ oblouku, ale už za živýho boha nejde cokoliv zadefinovat a nevyhnutelně to vede ke shození civilu. Toto jsem zkoušel asi 5x a vždycky to dopadlo stejně (a ano poprvé jsem příšel i o nějakou práci, díky). 

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.lis.2017 v 22:04
Díky za to video, teď už je to jasné. S výběrem trasy pro dialog klopení je skutečně někdy problém, nedaří se "odchytit" ten výběr. Vím, že jsme to už několikrát řešili. Někdy pomůže vybrat trasu přes Prospektor.

2 výřezy a chování dialogu otestujeme.
Martin Folber
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10489:Dynamické svahové šrafy - svahovky pro Civil 3D.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,123 sekund.