Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7138 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNěkteré popisky výšek v řezech zem.tělesa chybné

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Některé popisky výšek v řezech zem.tělesa chybné
    Zasláno: 21.bře.2017 v 19:41
Zdravím přátelé
Buď mi už hrabe nebo si civil ze mně dělá srandu ...

Mám zemní těleso -OK. Svahy sedí - OK. řezy GRAFICKY sedí - OK.
Ale NĚKTERÉ výšky v řezech - mám pouze jeden styl popisků - sedí a jiné nikoliv - i když graficky je to v pořádku ...

Např. jedno těleso mám vodorovné, popisky sklonů píšou  "horizontální", a popisky výšek jsou několikrát správně a na hraně svahu je hodnota výšky najednou o cca 50 cm menší

Zemní těleso je děláno přes Nlinii s danou výškou (369,15). Ať vyberu ve vlstnostech skupiny řezů jakékoliv popisky výšek ZT, je to stejné ... Liší se pouze umístěním výšky.
Soubor byl založen v Civilu 2012 , pak se v 2012 a 2015 dělaly řezy komunikací, ale HTU jsem dělal až v 2017.

Přikládám obrázek - na hraně svahu vpravo má být také 369,15. Podobně se řezy chovají i v jiných místech

Čím to může být ?

Díky


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 33/řez_HTU.png

J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 20:28
Dobrý večer,
to je skutečně podivné, ale pro analýzu problému nám prosím pošlete přes Helpdesk výkres. Už jsem od některých zákazníků slyšel zvláštní chování stylů kvůli kompatibilitě z 2012 ve 2017...ale pro jistotu se na něj podíváme.


Martin Folber
Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.bře.2017 v 22:28
Pro ostatní - záhadu jsme rozluštili. Byla to jen drobnost - Civil ve stylu popisoval na počátku segmentu povrchu jeho koncovou výšku... Z toho vyplývá, že doporučujeme používat naše aktuální šablony pro C3D.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.bře.2017 v 14:15
Musím pochválit p. Folbra za bleskovou odpověď i v pozdních večerních hodinách. Bohužel pro něj si ale tím na sebe plete bič. Ale budu se snažit to nezneužívat.
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13030:Zdánlivě opačný popis potrubí v řezu v Revitu.
Tip 6174:Pravidla pro velikost popisek v Civil 3D.
Tip 13955:U některých oken obvodového pláště se mi v řezu nezobrazuje rám ani sklo.
Tip 8992:Jak vynechat mínus u sklonů vozovky v kótách příčných řezů?
Tip 10522:Jak v Revitu upravit popisek řezu (pohledu) načtený v projektu?
Tip 9555:Jak nastavit vlastní redukovaný formát popisky výšky povrchu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,594 sekund.