Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13544 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTechnické kreslení, svar

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
david.stastny Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.srp.2017
Lokalita: ČR (LB)
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Technické kreslení, svar
    Zasláno: 05.srp.2017 v 13:39
Zdravím,
jak správně označit svary na odkazovaném obrázku? Je to pracovní verze, chybí tam osa a jiné věci, ale je to příruba zavařená jakoby polovičními V svary, kde ten napravo má převýšení a měl by být konvexne zabrousen. Ten vlevo je zabrousen do roviny. Označené jsou jako koutaky. Jde něco takového jednoduše označovat značkami jako tupé svary, abych nemusel prokreslovat přípravné ukosy? Jak konkrétně?

http://www.imagehosting.cz/?v=img201ooo.jpg

Děkuju moc
Zpět nahoru
svarc.vl Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Autocad Mechanical 2010
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.srp.2017 v 08:11

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 21/img201ooo-2.jpg

Označil bych to jako 1/2V svar. ten vpravo chcete opravdu konvexně zabroušený,nebo provedený konvexně. Pokud tedy tvary svaru chcete provést obráběním ,tak by značka byla s převýšením a vlastní svary bych vyplníl "solidem" podle požadovaného tvaru svaru a doplnil poznámku,že je vyznačen konečný tvar svaru a šipka svaru by byla k povrchu svaru .
Nevím jestli je to cvičení do školy nebo verze pro výrobu. Jde o to jaké zvyklosti jsou v jaké firmě popř Vašeho učitele. Já osobně bych stejně úkosy (40°)  okotoval, protože se to musí vyrobit.  Jiná věc je, že by se to mohlo označit v dalším technologickém postupu nebo WPS (Specifikace Postupu Svařování).
Další věcí je vlastně deformace po svaření, (měly by se svařit polotovary s přídavkem a pak obrobit) ale toje asi jiná kapitola.
Také máme zavedeno,že u obvodových svarů není přerušovaná čára ,která značí stranu svaru,proto jsem jí smazal.
Velikost svaru se buď neoznačuje (plný průvar) nebo by tam mělo být 12,5 jako to máte okotováno

Zpět nahoru
david.stastny Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.srp.2017
Lokalita: ČR (LB)
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.srp.2017 v 11:39
Ano, jedná se o vypalek a uriznutou trubku, které se po svařování dále obrobi, ale to ani nějak řešit nechci. Jde mi jen o označení svaru. Napsal jsem to obráceně, svar vpravo by měl být vyduty a máte pravdu, jde mi o provedení. Jste si jistý, že je ve vašem obrázku označena stejná výška svaru, kterou určuji na schématu těmi koutovymi svary? Myslím si totiž, že takhle se u V svaru značí výška převýšení nad rovinou, kde začínají ty ukosy, kdyžtak mě opravte jestli se mýlím. Jedná se mi o to, že u polovičních V svaru je ukos určen tloušťkou svařovaných desek, kde je skoro po celé tloušťce.
Cílem dotazu je zjistit, jestli jde tenhle způsob svaření jednoznačně určit pouze svarovymi značkami, aby ho byli schopní stejně vyrobit v různých kooperacich, bez toho aby jednotliví konstruktéři museli na kusové výrobě pokaždé prokreslovat ty úkosy.

A díky za předchozí podrobnou odpověď.
Zpět nahoru
david.stastny Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.srp.2017
Lokalita: ČR (LB)
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.srp.2017 v 11:56
Nakreslil jsem obrázek, z kterého to snad jde lépe pochopit. 1/2 je jak vypadá hotový díl. 2/2 je myšlenka toho, jak bych si přál označovat tento způsob svaření. Ale toto označení polovičními V svary podle mě nejde, protože by tam udělali ukosy po celé tloušťce toho nasazeneho kroužku. Otázkou je tedy, zopakuji, jde tohle svaření označit v podobném duchu, tedy pouze značkami, které by definovaly i ty ukosy, pouze svarovymi značkami? Tedy bez prokreslovani ukosu případně tvaru svaru?
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 79240/upraveny_IMG_20170806_114231.jpg


Sorry za kvalitu, zmenšoval jsem ho v mobilu.
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.srp.2017 v 12:40
Označit to takto lze, jen šipka by měla směřovat proti svarové ploše, kde je/má být zhotoven úkos.
Nevím jak je to rozměrově, ale možná bych ten 1/2V na vnější straně příruby ještě překryl koutovým svarem s příslušnou velikostí, aby při následném obrábění "bylo z čeho brát".
 
Běžně takové označování bez popisu úpravy svarových ploch používáme. Někdy ale doplňujeme pohled "Úprava pro svary", pokud není z označení jednoznačně jasné, jak se má postupovat.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13213:VIPJak číslovat svary pro celou potrubní větev postupně, s pokračováním na dalších listech?
Tip 10223:VIPJak přidat souřadnice svarů na výkres isometrie?
Tip 8530:VIPJak zachovat čísla svarů při opětovném generování isometrie?
Tip 4940:VIPČást Mechanical symbolů není vidět v AutoCADu LT.
Tip 4270:VIPSnadné připojení dokumentu (katalog.listu) k sestavě Inventoru.
Tip 4661:Zjištění délky svarů v sestavě.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,609 sekund.