Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5994 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJaký plotter - občasný tisk

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21486
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Jaký plotter - občasný tisk
    Zasláno: 23.lis.2017 v 12:33
T730 je také kompatibilní s Windows 10 - viz:
Náklady na tisk by měl být T730 cca 30% pod náklady modelu T520.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2017 v 12:05
A co T730 36" - nemáte s ním někdo zkušenosti? Je parametrově srovnatelný s 520, je novější, ale paradoxně nemá avizovanou podporu W10. Má také 4 inkousty jako 520, ale nevím, jak vychází spotřební náklady. Máte někdo to 730 a jak jste s ní spokojeni?
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2017 v 11:13
My máme HP800, což je "sesterský" model HP500. Na win10 jsme ho rozchodili s ovladačem
HP Designjet Universal Print Driver HPGL2(v3.2.0). Běhá to bez problémů

Jinak jsme si loni (?) pořídili HP T795. Ten má sice ovladače pro win10, ale občas je "jankovitý" (místo našířku tiskne na délku). Ale hlavně - základní verze NEMÁ frontu, tu má jen verze PS. Přestože jsme dost důkladně před nákupem studovali různé materiály, nikde jsme tuto skutečnost neobjevili.
J. Mantlík

Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2017 v 10:29
Pekny den,
p. Mrazek, pisete ze "V naší kanceláři (7 uživatelů) jsme dosud tiskli na HP Design Jet 500PS (42"), ale s přechodem na Win 10 a produktovou řadu 2018 jsme jej už nerozchodili"
Ja mam tiez HP DJ 500PS a pouzivam ho s uspecjom pod Win7 64bit.
Pohravam sa s myslienkou nakupu novej stanice, kde by som hadam uz nedal W7 ale W10. Tak to co pisete, ze ste to nerozchodili ma teda vobec nepotesilo...

Nasiel som nejaku komunikaciu kde manik tvrdi ze mu to ide...

https://h30434.www3.hp.com/t5/DesignJet-Large-Format-Printers-and-Digital-Press/Hp-designjet-500-and-windows-10-drivers/td-p/5775643

https://h30434.www3.hp.com/t5/DesignJet-Large-Format-Printers-and-Digital-Press/Trying-to-install-Hp-Designjet-500-driver-on-Windows-10-pro/td-p/5960015

https://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-Software-and-Drivers/windows-10-drivers-for-hp-designjet-500-ps-42/td-p/6092520

https://forums.autodesk.com/t5/autocad-lt-forum/lt-2017-hp-designjet-500-plotter-driver/td-p/6244444


Tu kolega na CADfore pise ze mu to ide:

http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=23008

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21486
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2017 v 09:52
My už sice plotry neprodáváme, ale produkty stále sledujeme. Jak malý Designjet T120, tak výkonnější modely T520 či T790 a T920 jsou podporovány ve Windows 10. Někdy může být potřeba aktualizace driveru HP.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.lis.2017 v 09:43
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

Mám T520 v jedné z kanceláří, tiskne v pohodě, ale:
- hlava je společná pro všechny barvy, je potřeba ji alespoň 1x týdně nechat vytisknout demo výkres (mapu), aby se to pročistilo;
- neumí nesting
- má malou paměť, větší výkresy se musí nechat počítat v počítači.
- rychlost v pohodě.

Provoz není nejlevnější, dříve se daly používat ne-HP cartridge, po update firmware už to nejde, originální jsou více než 2x dražší..
 
 
Mám také dotaz k plotru - využívám tohoto vlákna, protože zmíněná T520 je ve výběru.
V naší kanceláři (7 uživatelů) jsme dosud tiskli na HP Design Jet 500PS (42"), ale s přechodem na Win 10 a produktovou řadu 2018 jsme jej už nerozchodili. Uvažujeme o T520, ale má nevýhody, o kterých píše pan Jirát. Koukal jsem na T920 - má větší paměť, 6 inkoustů, je rychlejší. Ale údajně se už neprodává. Pak jsem se dočetl o T790, ale k té jsem žádné informace nesehnal.
Prosím o vaše názory a zkušenosti z pozice uživatelů, případně někoho z CAD Studia, co nám může být nabídnuto.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Marda76 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.říj.2017
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACADLT2010
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2017 v 11:01
Ovladače, které se nabízejí na serverech HP v anglickém jazyce https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-designjet-t120-printer/5263073/model/5263076 jsou ty samé, jaké jsou dodávány na cd s tiskárnou. Software se ve Win10 vůbec nespustí. Řešil jsem to instalací nové tiskárny ručně, kdy jsem vybral rozbalený driver právě z toho odkazu výše. Stále ovšem docházelo k chybě tisku, počítač to vůbec nepustil na tiskárnu. Někde jsem narazil na informaci, že problém je v podpoře ze strany OS, tedy že win10 potřebují nějakou záplatu/aktualizaci, aby byl plotr podporován/akceptován???
Každopádně jsem nechal provést veškeré aktualizace win10, bylo to na několik hodin a několik restartů a pak už to chodilo na 100%. Paradoxně mám asi jen měsíc starou čistou instalaci win10 přímo ze serveru Microsoftu, když jsem si upgradoval počítač. Nejspíš se v rámci win10 neinstaluje vše, až nastane případ že přibude nějaký hardware, Win10 si stáhne potřebné aktualizace...
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2017 v 00:33
Někde (prodejci) píší, že je T120 kompatibilní v Win10, jinde se o tom vůbec nezmiňují. U HP jsem při pokusu najít ovladače pro Win10 dozvěděl "K této kombinaci produktu a operačního systému není k dispozici žádný software nebo ovladače. Změňte výběr nebo navštivte stránku stránku produktu." Na jiných stránkách HP, věnovaných kompatibilitě tiskáren s Win10 (https://support.hp.com/cz-cs/document/c04739928) se zase uvádí, že k tiskárně je s Win10 kompatibilní ovladač, ale odkaz na něj vede zase na stránku, kde se dozvím to výše zmiňované "K této kombinaci ... není k dispozici žádný software nebo ovladače. ...". Jiné odkazy vedou zpět na stránku s popisem kompatibility, jiný, skoro slibně vypadající odkaz na HP DesignJet Universal Print Driver opět vede na  "K této kombinaci ... není k dispozici ...." Prostě o kohoutkovi a slepičce. Teprve když jsem ve výběru lokace nevybral ČR ale UK, nějaké ovladače se objevily. Z čehož jsem pochopil, za na nás v ČR HP zvysoka prdí.

Už jsem se rozhodl, že si taky pořídím tuto HP T120, tak jsem zvědav, jak se mi povede s ovladači.
Můžete napsat, jaké konkrétní ovladače jste použil?
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Marda76 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.říj.2017
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACADLT2010
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2017 v 16:38
Tak jsem nakonec koupil HP T120 a zde první postřehy po dnešní instalaci:
Logistika:
- přepravce přivezl na paletě, balík však váží cca do 30kg a není nějak extra velký. Paleta prý kvůli bezpečnosti.
- tiskárna je fakt lehká, odnese jeden standardní chlap do patra
- rozbalení, zapojení cca 10min.
 
Zprovoznění:
- hlava je v tiskárně
- po zapnutí tiskárna naviguje pomocí displeje (vč. ukázkových videí) co dělat
- po vložení náplní sama zarovná hlavy a vyprdne protokol
Tím je připravena k tisku. Vše tak 5min.
 
Instalace ovladačů (win10)
- katastrofa
- hrůza
- a zase katastrofa
- běžný uživatel nemá šanci, přiložené CD je k ničemu (pravděpodobně určeno pro jiný OS), stáhnuté z HP pro win 10 to stejné. Nakonec krkolomně zprovozněno, nutno aktualizovat win a odpojit ostatní tiskárny. Mám zapojeno z USB
- připojení do Wi-Fi okamžitě, velice snadné
- instalace a tisk z telefonu velice rychlé a snadné, vše se chytne samo
 
Tisk
- tisk z CADu - normálka, žádný problém
- tisk z ostatních aplikací (MS office, PDF,..) žádný problém
- lze nainstalovat z webu HP utilitu na tisk přetažením - žádný problém
- kvalita tisku: odpovídající parametrům, tzn. max. spokojenost, pokud někdo nepotřebuje tisknout fotky v hi-end kvalitě, tak nelze vyžadovat lepší kvalitu
- rychlost tisku: plně dostačující. Oproti dosavadnímu zařízení mnohem rychlejší
 
Celkové hodnocení:
kdyby nebyl takový porod instalace ovladačů, tak řeknu luxus. Jinak jsem ale zatím max. spokojenej, ta tiskárna je opravdu kompaktní. Zprovoznění a ovládání je intuitivní, instalace role rychlá a jednoduchá, tisk z sheet tray bezproblémový.
 
Až něco natisknu, tak připíšu zkušenosti, třeba se někomu budou hodit. 
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2017 v 21:59
Taky se začínám klonit k tomu HP.
Dejte pak prosím vědět, jak je to s tím tiskovým software. To by mě fakt zajímalo.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Marda76 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.říj.2017
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACADLT2010
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2017 v 19:45
To fakt netuším, uváděl jsem jen to, co jsem vyčetl.
Každopádně z nějakého důvodu je u Canonu odpadní nádobka dodávaná jako spotřebákWink
Pravděpodobně to nastává, když se dlouho netiskne...někde jsem četl, že ipf670 dokáže spotřebovat třetinu náplní na hloubkové čištění, ale to asi recenzující přehnal
 
Objednal jsem HP, nebudu spekulovat. Moc se mně nelíbí ten systém rozvádění inkoustu ze zásobníků do hlavy u Canonu. Kdybych toho tisknul hodně a každý den, tak vyhraje Canon.
 
 
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2017 v 00:01
Původně odeslal(a) Marda76 Marda76 napsal(a):

TO Koutnak:
iPF670
- velká spotřeba inkoustu na čištění (údajně, dle zkušeností některých uživatelů)
- nutno měnit i nádobku na inkoust (asi to souvisí s větší spotřebou inkoustu při čištění)
 

Zajímalo by mne, jak někdo měří spotřebu inkoustu při čištění.
Nádobku na inkoust jsem taky musel měnit (iPF605), ale až po 11tis. AA, což u mě trvalo 6 let.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Marda76 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.říj.2017
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACADLT2010
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.říj.2017 v 08:30
TO Koutnak:
Děkuji, tomuto říkám sdělení zkušeností, takové reakce jsem očekával Clap
 
Já nenašel žádné slušné recenze ani ve světě, jen takové reklamní porovnávání, kde je to vyloženě reklama Canonu (je toho plný Youtube).
 
Už se soustředím jen na tyto dvě (T120, iPF670), protože vyšší modely jsou pro mě zbytečné. T520 je pravděpodobně technicky to samé, akorát umí "vykreslit" vyšší DPI na stejné hlavě jako T120 a je rychlejší. Obojí mě nějak nelimituje.
 
T120
+ jednoznačně rozměry, váha (poloviční váha než Canon!!!)
+ mám k této značce vyšší důvěru
+ ztratí na ceně méně než Canon, bude se mnohem lépe prodávat jako použitá
+ cena tiskové hlavy poloviční než Canon
+ druhý podavač/zásobník na běžné formáty
- objem náplní a jejich cena
- ovládací software (dle recenzí hrůza)
- pomalejší, slabší kvalita (pro mě nepodstatné)
 
iPF670
+ kvalita a rychlost tisku
+ jednoznačně ovládací software
+ kapacita náplní a jejich cena
+ lze doplňovat náplně za tisku, nepřeruší úlohu
- jednoznačně rozměry a váha!!!
- tisková hlava za 8tis....
- následný prodej (pravděpodobně neprodejné jako jeté)
- velká spotřeba inkoustu na čištění (údajně, dle zkušeností některých uživatelů)
- nutno měnit i nádobku na inkoust (asi to souvisí s větší spotřebou inkoustu při čištění)
 
Třeba někdo něco přidá/vyvrátí Smile
 
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2017 v 19:04
Dosud jsem používal plotr Canon iPF605. Byl jsem s ním v podstatě spokojen. Jen jsem se musel rychle vzdát představy tisku na jednotlivé papíry (např. již jednou potištěné papíry pro pracovní tisky). Založit list papíru bylo prakticky nemožné, každá desetinka milimetru chybného založení vedla k chybě a vyplivnutí papíru zpět, a to nemluvím o nutnosti předem přesně zadat velikost papíru (jako by si to plotr nedokázal změřit sám, čidla na to má). S tiskovým software jsem byl taky spokojený. V podstatě jsem měl nastavenu jen jednu velikost papíru (610x2000), když byl výkres menší, byl za poslední tištěnou čarou oříznut, když byla délka výkresu menší než šířka role, výkres se otočil (a tedy šetřil papír). Super byla možnost náhledu výkresu před tiskem (v tom tiskovém driveru), takže jsem ještě před odesláním výkresu k tisku viděl, jestli není někde chyba (posunutá tisková plocha, třeba kvůli nějaké zapomenuté čáře, apod.)
Pro tu vcelku dobrou zkušenost jsem zvažoval pořídit zase Canon, a to iPF670. Odrazují mě ale ty, jak píšete, kolosální rozměry. V tom je HP výrazně lepší. Půdorysně se +/- shodují, ale na výšku je Canon téměř 2x tak velký a taky je prakticky 2x těžší než HP.
HP má zase menší tiskové rozlišení (to by asi problém nebyl) a menší objem inkoustových cartridgí (29ml by mělo stačit dle deklarované spotřeby 0,3÷0,5ml/m2 čárové CAD grafiky na 95m2, tj. cca 2 role š.610mm). V černé barvě existuje i cartridge objemu 80ml (přes 5 rolí). Na druhou stranu má podavač na jednotlivé listy A4/A3 - to beru jako plus.
Co mě ale od HP odrazuje je jejich snaha donutit uživatele používat jen jejich originální inkousty blokací neoriginálních cartridgí (teď byla zase nějaká taková aféra) a taky vysoká cena originálních náplní (29ml/900Kč=31Kč/ml vs Canon 130ml/1500Kč=11,5Kč/ml). Také tiskové ovladače (které znám z firmy kde občas tisknu větší formáty) mi připadají velmi nepřívětivé (o absenci češtiny nemluvě).
Pro případ "havárie" má HP výrazně nižší cenu tiskové hlavy.

Sepsal jsem tento elaborát i proto, abych si sám ujasnil plusy a mínusy. Výsledek je ale stále nerozhodný, nevím co si vyberu. Ale díky předchozí zkušenosti má trochu navrch Canon.


Upravil koutnak - 25.říj.2017 v 19:56
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Marda76 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.říj.2017
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACADLT2010
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2017 v 16:23
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

Já se také koukám, jaký plotr vybrat náhradou za ten, co mi odešel. A důvod proč chci plotr a ne jezdit do copycentra, i když ho ve městě máme? Tím důvodem jsou termíny :-(. Když něco večer dokončím, potřebuji to hned vyplotrovat, poskládat a ráno odevzdat. Není to optimální, ale prostě to tak je.
 
Přesně tak, mluvíte mně z duše, konečně rozumný názor...
 
Taky mám rád určitý komfort a hlavně nemám absolutně vůbec čas, projektuji při zaměstnání ve volném čase a chci mít plně vybavenou pracovnu.
 
Jsem teď ve stádiu, kdy se rozhoduji mezi HP DJ T120 a Canon iPF670.
 
Cena stejná, HP je mnohem kompaktnější, je fakt dobře vymyšlená oproti kolosu od Canonu.
Canon nabízí určitě lepší kvalitu a rychlost tisku, základní náplně mají několikanásobně více inkoustu, stejně tak standardní jsou objemnější. Paradoxně má Canon dle testů i menší spotřebu inkoustu...
Nikde nelze dohledat výtěžnost náplní HP... mám obavy, abych neměnil náplně po 20-ti výtiscích...
 
Tak fakt nevím Ouch
Zpět nahoru
Marda76 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.říj.2017
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACADLT2010
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2017 v 16:15
Původně odeslal(a) Permonik Permonik napsal(a):

No ono už jezdít veřejnou dopravou tak výhodné není. Někdy i dražší.

Mohu se zeptát jaké jsou důvody pro koupí plotru, když ne finanční?

Zajimamě to protože jsem zvykly z dřívějška že plotr se použiva na formáty A2 a vyšše a na A3 a nižše klasické tikárny.

A zminované plotry jsou inkoustové, a možna alternativa by byla v inkoustových tiskárnach.
 
Nechci se vás dotknout, ale pokud by jste si přečetl diskuzi od začátku, tak se nebudete ptát:
 
Tisknu dlouhé formáty od 2A4 dále. Nyní třeba potřebuji 8A4. Doteď používám EPSON WF-7610, která umí z ručního podavače plakát o šířce 297mm, takže několik A4 za sebou. Bohužel je to náročné, nutno dopředu nařezat papír z role a ručně zakládat, což je katastrofa.
 
A děkuji vám za upřesnění, že jsou zmiňované plottery inkoustové. to jsem fakt netušil LOLBig smileClap
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2017 v 15:08
Já se také koukám, jaký plotr vybrat náhradou za ten, co mi odešel. A důvod proč chci plotr a ne jezdit do copycentra, i když ho ve městě máme? Tím důvodem jsou termíny :-(. Když něco večer dokončím, potřebuji to hned vyplotrovat, poskládat a ráno odevzdat. Není to optimální, ale prostě to tak je.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.říj.2017 v 09:21
No ono už jezdít veřejnou dopravou tak výhodné není. Někdy i dražší.

Mohu se zeptát jaké jsou důvody pro koupí plotru, když ne finanční?

Zajimamě to protože jsem zvykly z dřívějška že plotr se použiva na formáty A2 a vyšše a na A3 a nižše klasické tikárny.

A zminované plotry jsou inkoustové, a možna alternativa by byla v inkoustových tiskárnach.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2419:VIPTisk z AutoCADu na multi-roll DesignJet 1050C+ .
Tip 6570:VIPPodstatné urychlení tisku z Mapu a Civilu 2009.
Tip 2170:VIPJak vytvořit nástrojový panel s tlačítky pro přímý tisk na různé tiskárny?
Tip 8999:Při tisku z Revitu na HP Designjet T620 chybí vložené obrázky.
Tip 1927:"Unknown Error code 61185" při tisku na Oce plotter.
Tip 5726:GoPlot - dávkový tisk PLT a PRN souborů.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,941 sekund.