Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6420 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRámová konstrukce - problémy

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Rámová konstrukce - problémy
    Zasláno: 16.kvě.2020 v 10:34
Jako první bych zkusil zkontrolovat nastavení souboru profilu který byl publikován. Tj. otevřít jej přejít na Nastavení dokumentu, na záložku Rozpiska a zde zkontrolovat že je struktura rozpisky jako Zakoupeno a že množství není Každý ale parametr odpovídající délce profilu.
Druhý krok je kontrola profilu v obsahovém centru. Soubor -> Otevřít -> Otevřít z OC -> vybrat profil a při vkládání zadat "Jako běžný" (vlevo dole ve výběrovém okně) -> zadat název a cestu uložení a uložit. U takto otevřeného profilu opět zkontrolovat Nastavení dokumentu jako v prvním kroku. Bude-li potřeba cokoliv změnit tak to v tomto dokumentu upravte a dokument uložte. Dále na kartě Správa -> odd. Obsahové centrum -> Editor -> pravým kliknout na Rodinu součásti -> vybrat Zaměnit šablonu -> najít a vybrat aktuálně upravený dokument (profil) a dat OK. Tím dojde k přepsání šablony rodiny. Dále bude potřeba zajistit aktualizaci profilů v sestavě. Sestavu uložit -> karta Správa -> Obnovit standardní komponenty -> v otevřeném okně potvrdit tlač. Obnovit -> při procesu může Inv chtít komponenty vydat (máte-li správu dokumentů Vault). Průběh procesu je vidět v okně, stav obnovení je Uspěšné / Neúspěšné, k dispozici je i zpráva o obnově. Proběhne-li vše OK potom stačí sestavu aktualizovat a uložit.
Nakonec ještě zbývá zkontrolovat samotnou rozpisku. Popravě do této oblasti jsem nikdy moc nezavítal. V rozpisce je možné nějak nastavit slučování informací podle vybrané vlastnosti (např. podle č. součásti), ale k tomuto tématu vám více poskytne internetový vyhledávač než já.
Z obrázku vidím, že profily mají strukturu rozpisky Normální, tím bych asi začal (krok druhý tohoto příspěvku).
Zpět nahoru
Oldus13 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.úno.2018
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor Profesional 2021
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.kvě.2020 v 13:48
Zdravím,

použil jsem výše uvedený postup a mam následující problém: když vložím pouze jeden kus profilu tak mám v kusovníku->QTY-> uvedenou délku, což je dobře ale když vložím více profilů tak je uvedeno pouze počet tedy 1. Setkal se stím  již někdy někdo?

vkládano generátorem - červeně vloženy spolu, modře - vložen samostatně

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 82405/Poznámka_2020-05-14_135721.jpg




Upravil Oldus13 - 14.kvě.2020 v 13:58
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2018 v 10:44
ještě mne napadlo, že problém může být ve zobrazovaném sloupci rozpisky. Pokud v rozpisce máte sloupec QTY (množství) tak ten by měl ukázat množství v základních jednotkách (např. pro šroub v ks, pro profil v mm), ale pokud tam máte "počet položek" potom vám ukáže počet ks i u profilů.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2018 v 09:18
simunek zde přiložil návod v pdf. Popisu je tam publikování strukturálního tvaru. Tento dialog se dá ukončit dvěma způsoby:
"OK" připraví komponentu k publikování (dojde k drobné změně v e stromu prohlížeče součásti a k vytvoření některých parametrů potřebných pro publikování), ale nepublikuje ji do OC.
"Zveřejnit nyní" připraví komponentu k publikování a rovnou ji publikuje.
Zkuste použít "OK" a přejít na kartu nástroje tam kliknout na "Nastavení dokumentu" -> "Rozpiska" zde můžete definovat výchozí strukturu rozpisky, základní množství a základní jednotky. Základní množství "Každý" počítá kusy, máte-li definovaný parametr pro délku (např. G_L nebo Délka) tak ho vyberte, a vyberte zda chcete zobrazovat rozměr v mm, m nebo in.
Dejte uložit a znovu spusťte průvodce publikováním strukturálního tvaru který již ukončíte tlačítkem "zveřejnit nyní".
Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2018 v 08:48
V rozpise by tato "G_L" měla být dostupná? Já jí tam totiž nemám, a přepisovat nejde ani vytvářet nic nové :-)
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2018 v 08:20
Nemůže být problém při vytváření profilu?
Po vymodelování udělat přípravu pro publikování (aby se v parametrech udělal parametr G_L - řízená délka)
V nastavení dokumentu -> rozpiska -> zakoupeno a jednotky změnit z "Každý" na "G_L".
Nakonec vypnout pracovní prvky (roviny, náčrty, osy, ...)
A publikovat do OC.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2018 v 08:11
"... Už vím, že krátkou nohu můžu vyřešit přes „Změnit znovupoužití“ příkazem „Obrátit směr prvku“. Po potvrzení „OK ..."

To obrácení směru mně štvalo v INV 2012, v 2016 jsem rámy ještě neřešil tak nemohu říct zda je to stejné. Zjistil jsem že pro "znovu použít" je důležité kam na vybíraný profil kliknete a potom kam kliknete na čáru náčrtu při výběru umístění.
Příklad: Příčle žebře. Vložíte první příčli. Kliknete na znovu použít. A provedete výběr první příčle kliknutím na její pravou stranu. Dále pokračujete výběrem dalších umístění. Tento výběr by měl být rovněž kliknutím na pravou stranu čáry náčrtu. Kliknete-li na levou stranu čáry profil se vloží obráceně.
Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2018 v 06:54
Dobrý den,

jak píšete - reprezentace návrhu (v sestavě pro jednotlivé profily - reprezentace - zobrazení návrhu - izometrický ) - až po této úpravě koty zmizí, dá se tato operace prosím nastavit  i někde před vkládáním profilů na náčrt? 
Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2018 v 15:55
Dobrý den,

není to věcí pohledových reprezentací jednotlivých součástí.
Pošlete soubor na náš helpdesk.
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2018 v 14:00
U standardních profilů se koty nezobrazují, aspoň u mě :). Dělá mě to jen navrženém profilu, pokud dělám nějakou složitější konstrukci, je to docela dost nepřehledné....:-)
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2018 v 13:56
Hm...tie "nepekné" kóty, kóty skeletu, sa tam zobrazujú defaultne...teda podľa mňa. Ani sa nepamätám že tam by tie kóty neboli...No a navyše sa dá konštrukcia modifikovať ich prepisovaním, aj bez toho že by som musel vojsť priamo do náčrtu...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2018 v 09:52
Dobrý den,

profily jsem tvořil obyčejně v náčrtu :-), mám specifický profil takže vlastní náčrt. Zatím funguje, i délky, počty - ale stále jsou tam ty nepěkné koty, zkusím se inspirovat Vaším návodem. Děkuji :)
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2018 v 07:45
a jakým postupem jste si tvořil vlastní profily?
 
Protože jsem skleróza tak jsem si tenkrát když jsem to řešil udělal zápisky kterak tvořit vlastní profil. (v mém případě jsem tvořil Al profily)
Třeba Vám pomůže.
 
 
nebo samozřejmě na netu lze najít nějaká videa. Tušim i CADStudio dělalo nějaký webinář.
Pavel Šimůnek
Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2018 v 06:15
U standartních profilů se koty nevytváří :-) a "viditelnost délkových kot" nikde v nabídce nevidím.
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2018 v 15:01
Nemáte v originálu profilu zapnutou viditelnost "délkového náčrtu"? Používám vlastní profily běžně a chovají se standardně.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2018 v 14:39
Nepublikoval někdo někdy už svůj "vlastní" profil? Přidal jsem si svůj vlastní profil do knihovny, ale když ho použiji tak mě v modelu ukazuje tyto ošklivé koty (viz.obr)  což u "originálních" profilu není. Také když tvořím kusovník "vlastní profily" se nedělí dle délky ale jsou všechny pohromadě.. ani ty délky nejsou nikde uvedeny, ale u "originálních" profilů vše funguje i v kusovníku. :-) Nemáte s tímto zkušenosti?

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 83895/Rámová_konstrukce.jpg


Zpět nahoru
VS1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.dub.2018
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2018 Professional
Stav: Offline
Bodů: 14
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2018 v 13:34
Ano ano, 5 profilu a 4 hrany, je to kvůli tomu abych zkusil co to udělá :-) - ale žádný výsledek se nedostavil.
Zpět nahoru
masa1 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 25.led.2006
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Abaqus, NX, Inventor, AutoCAD 2018
Stav: Offline
Bodů: 387
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2018 v 13:29
Tak máme pondělí ... a to se někdy dějí věci ...
Nejdřív jsem měl strach, jestli to není geometrií náčrtu. Mám barevné schéma, kde zelená značí nedostatečně definovaný náčrt ... A špatnou délku mi to dávalo jen při větších změnách řídící geometrie. Tedy tvarových změn, pro změny délky se to chovalo korektně.
Jen se ještě zeptám, máte tam 4 hrany ale 5 profilů. To jste jeden dával opakovaně když se po vložení neukázal?
Mašek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10844:VIPPři analýze rámových konstrukcí se nezobrazuje karta „Analýza rámových konstrukcí“.
Tip 14051:Zrcadlené komponenty z Generátoru rámových konstrukcí jsou v rozpisce samostatně.
Tip 10252:VIPChybějící ribbon Analýzy rámových konstrukcí v Inventoru.
Tip 7097:Dřevěné rámové konstrukce v Revitu.
Tip 8081:U rámových konstrukcí se neaktualizuje údaj o délce.
Tip 9710:3DConstruct - převod 3D sítě na rámovou konstrukci.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,184 sekund.