Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7018 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoUzavření objektu, oprava ploch

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Freiwyk Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 13.úno.2016
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2016
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Uzavření objektu, oprava ploch
    Zasláno: 08.úno.2018 v 23:06
Dobrý den, 

pokud se již zde něco podobného řešilo, tak se omlouvám, můžete mne případně nasměrovat do správného topicu. 

Mám objekt sestávající z mnoha nepravidelných ploch (hlava s vokálním traktem, viz obrázky) a potřeboval bych toto těleso nějak uzavřít (zeshora, zezadu a zespoda). Je víceméně jedno, jestli to budou hyperbolické nebo rovné plochy, na výsledné výpočty to nebude mít takřka vliv. V Inventoru bohužel nejsem tak zběhlý a žádným příkazem se mi toho nedaří docílit, mohl by mi někdo pomoci? 

V posledním obrázku je zatím můj nejslibnější pokus; pomocí funkce hraniční záplata se mi nad částí hlavy podařila vytvořit nová plocha, jenže s ní jednak nelze nic dělat (například ji oříznout, aby kopírvala tvar hlavy) a jednak se mi tento příkaz na zbytek hlavy aplikovat nepodařilo.

Také bych se rád zeptal na možnost oprav chybných ploch (viz lišta vlevo u prvních dvou obrázků); chyb mi neopravila automatická oprava ani s nejvyšší možnou tolerancí a při manuální opravě také ani jedna z možností nefungovala (kromě odstranění plochy, ale to bych si moc nepomohl). Mám kromě této funkce ještě nějakou jinou možnost, jak plochy opravit?

Obrázky:
3. pokus s hraniční záplatou: http://i67.tinypic.com/34xnw36.png
(za zmatenost obrázků se omlouvám, nešlo to nijak dobře nafotit)

Předem díky za pomoc!
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,586 sekund.