Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5269 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenokodovanie pisma?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Milan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 27.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: kodovanie pisma?
    Zasláno: 08.čer.2006 v 11:31

V AutoCADe 2006 CZ mam napisany jednoduchym textom popis v obrazku a kopirujem ho do WORDu (cez schranku, cez WMF...). Pokazi sa mi ň, ď a podobne pismena - moze ma niekto nakopnut kde mam chybu?

Vdaka,

Milan

Milan
AutoCAD 2006
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2006 v 18:54
A jaké používáte písmo? Já občas této fukce používám při rychlém přenesení do Wordu, ale s problémem jsem se nikdy nesetkal. Text píši řádkovým textem a písmy Arial a Romans. Vím, že občas kódování zlobilo u MTextu.
 
PS. Pokud potřebujete obrázky ve větší kvalitě, tak doporučuji používat nějaký nástroj pro snímání obrazovky, např. WInGrab, Hypersnap, WinSnap a nastavit v AutoCADu bílé pozadí. Pak simůžete dělat s obrázkem prakticky cokoliv a výsledek bude určitě lepší než WMF.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čer.2006 v 20:44
To si dovolím nesouhlasit - nejvyšší kvalitu obrázku dosáhnete při přenosu ve vektorovém formátu (např. WMF). Při sejmutí obrazovky získáte jen rastrový obrázek - ten se bude např. při zmenšování/zvětšování chovat hůře než vektory.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2006 v 00:30
NU dobrá tedy, nejsem sice grafik, ale když jsem si zkoušel použít klasické vkládání přes schránku oproti snímání, pak mi vyšlo vkládání přes shcránku jako obrázek s horší kvalitou, nemluvě o tom, že jeho následná editace ve Wordu je nešikovná. Proto volím pro obrázky z prostředi AutoCADu raději snímání přes nějaký program... navíc často potřebuji zabrat i některé lišty atd....
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2006 v 00:52
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

...klasické vkládání přes schránku oproti snímání, pak mi vyšlo vkládání přes shcránku jako obrázek s horší kvalitou, nemluvě o tom, že jeho následná editace ve Wordu je nešikovná...

Ano "snímači" lze dosáhnout lepší kvalitu. PrintScreen má rozlišení rovnající se aktuálnímu rozlišení obrazovky. Moje 1600x1200 mi na většinu aplikací postačuje, ale při potřebě větší kvality, je lepší použít nějaké "snímátko".
Ale upravovat obrázky násleně ve Wordu, to je tedy barbarství a nedivím se, že Vám to vůbec nejde! Pokud použijete nějaký jiný nástroj (nemusí to být rovnou Photoshop :-) ), tak bude výsledek jistě lepší. Jinak pokud potřebujete kvalitu vektoru i pro veliké zoomování a jiné výhody, tak je .dwf určitě správná cesta. I .pdf je většinou lepší jak .jpg (speciálně čárové výkresy).
Zpět nahoru
Milan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 27.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2006 v 09:48
[QUOTE=PepaR]
A jaké používáte písmo? Já občas této fukce používám při rychlém přenesení do Wordu, ale s problémem jsem se nikdy nesetkal. Text píši řádkovým textem a písmy Arial a Romans. Vím, že občas kódování zlobilo u MTextu.
 
Zmeteny som z toho prave pre to čo ste napisal: aj ja som použil riadkovy text a Arial (potom som to skusal aj s TNR). Inak a tiež mi to doteraz vždy fungovalo.
Milan
Milan
AutoCAD 2006
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.čer.2006 v 16:33

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

To si dovolím nesouhlasit - nejvyšší kvalitu obrázku dosáhnete při přenosu ve vektorovém formátu (např. WMF). Při sejmutí obrazovky získáte jen rastrový obrázek - ten se bude např. při zmenšování/zvětšování chovat hůře než vektory.

samozrejme souhlas s vm - jen pro doplneni - na www.furix.com existuje utilita, ktera moznosti wmf vystupu jeste vylepsuje

Rostislav Říha
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1218:VIPMText entity se vykreslují tlustší/tenčí čarou. Jak se snadno zbavit nadbytečných formátovacích znaků v MTextu (v AutoCADu nebo AutoCADu LT)?
Tip 104:Texty s TrueType fonty nejsou vyplněné při vykreslování (jen obrysy).
Tip 7315:Texty publikované do PDF souboru se nezobrazují správně česky.
Tip 6818:Texty a symboly jsou v PDF zobrazeny jen jako tečky.
Tip 12864:Doporučení vhodných fontů pro AutoCAD - jaké písmo je nejvhodnější? Jaké jsou rozdíly? Na co si dát pozor?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,836 sekund.