Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 949 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPlot File

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Augur Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.led.2005
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Plot File
    Zasláno: 11.čvc.2006 v 08:37
Da sa tlacit cez plt aj na plotre, ktore nepodporuju tlac vykresov z Autocadu?
Mam vykres s dost zlozitou grafikou, vela vyplnenych ploch, a tak podobne a rozmer je cca 1500x1400mm. Potrebujem to vytlacit na exterierovu foliu. Zatial som nenasiel ziadne graficke studio kde by vedeli tlacit z Autocadu.
Pokusal som sa vykres prekonvertovat na format, z ktoreho vedia tlacit, ale vzdy je to na ukor kvality a nehovoriac o tom, ze sa mi rozhadze poradie hladin a vykres je nepouzitelny.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čvc.2006 v 09:46
Buď si od nich vyžádejte driver do Windows a vytvořte tak PLT soubor přímo pro jejich plotr nebo DWG výkres publikujte do DWF nebo PDF a ten pak už určitě vytisknou i oni.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Augur Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.led.2005
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čvc.2006 v 11:11
Ano mam v plane si od nich vypytat driver a vytvorit plt subor, ale ide o to, ci sa mi to z Autocadu podari. Vraj pouzivaju nejaky "RIPING", ktory nepodporuje tlac z cadu.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čvc.2006 v 11:43
Nebojte se, pokud vytvoříte tiskový soubor přes driver k dané tiskárně, určitě jej na dané tiskárně vytisknete (a na aplikaci ani RIPu nezáleží).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Augur Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.led.2005
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čvc.2006 v 14:26
Ok, vyskusam a uvidim. Dakujem za radu a zelam pekny den.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čvc.2006 v 14:33
Nebyl bych až tak optimistický po mých zkušenostech s tiskárnou štítků. Přestože jsem instaloval už hromadu tiskáren, uvést do provozu tenhle krám mně pěkně vychytalo blechy. Zcela nestandardní nastavování a chování.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.čvc.2006 v 15:04
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

Nebyl bych až tak optimistický po mých zkušenostech s tiskárnou štítků. Přestože jsem instaloval už hromadu tiskáren, uvést do provozu tenhle krám mně pěkně vychytalo blechy. Zcela nestandardní nastavování a chování.

Čeho? Je to nějaká speciálka? Nebo HP?...
-FerTh-
Zpět nahoru
Augur Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.led.2005
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čvc.2006 v 13:26
No moj prvotny optimizmus asi nebol na mieste. Prevod do PLT suboru sa mi podaril bez problemov a bez problemu som vykres aj vytlacil, ale len na nasom plotri. Firmy, ktore tlacia na folie pouzivaju (vraj) specialne ovladace cez ktore sa to neda vytlacit. Takze vykres, ktory som takmer dva mesiace kreslil v Cade musim dat prekreslit do Corelu
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čvc.2006 v 13:32

Jestliže jsete převedl do plt pomocí ovladače Vašeho plotteru, tak skoro jistě na tom vyřezávacímm nepůjde použít - měl byste použít ovladač toho vyřezávacího plotteru. A samozřejmě tento plt zase nepůjde tisknout na Vašem plotteru.

Ale i já mám zkušenosti, že speciální tiskárny nedodržují některé věci, na které jsme zvyklí z Windows a AutoCCADu.

Předpokládal bych ale, že ten ovládací program vyřezávacího plotteru by měl strávit i jiné formáty, něž jen z Corelu. Třeba JPG. A nakonec o převodu do Corelu se tady dnes mluvilo.

 

Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1467:Jak si lze prohlédnout PLT soubor na obrazovce?
Tip 100:batch plot to MAX
Tip 8155:VIPAutomaticky číslované kopie výkresů nebo sady listů (upravený PLOT/PUBLISH).
Tip 5183:Skládání (nesting) a dávkový tisk výkresů z Inventoru na jakékoliv tiskárně.
Tip 101:Jak nastavit volbu < Previous Plot > v dialogu Plot jako implicitní?
Tip 13728:VIPFyzické vykreslení uzamčených hladin ztlumeně


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,914 sekund.