Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6073 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutoCAD 2007 - grafická kata

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Pedro Sunchez Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.srp.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: AutoCAD 2007 - grafická kata
    Zasláno: 10.srp.2006 v 12:38
Koupě AutoCADu 2007 a mě dohnala k ubgradu PC. Mohl by mě někdo prosím doporučit výkonou graf. kartu, certifikovanou pro AutoCAD 2007? Na trhu je momentálně spousta karet, ale právě proto že jich je hodně, nemám tušení, po které sáhnout.
Jde mi opravdu o výkon a jsem ochoten investovat cca 20 tis.
Autodesk Architectural Desktop 2007 + Advancesteel 6.1
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 07:45
Ono je velmi dobré před položením jakéhokoliv dotazu zjistit, jestli už na tomto fóru nebyl řešen a vyřešen. Nahoře máte 7 tlačítek, z nichž jedno je nazváno Najít. A když pak do hledaného textu zadáte např. "grafická", najdete spoustu informací.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 09:25

Skôr si myslím, že Pedro Sunchez je pracovne zaneprázdnený a chce skôr poradiť konkrétny typ karty za cca 20000CZK, ktorú si má kúpiť.

Aj keď ale takéto rady dostanete, nikdy to nie je zárukou, či aj Vy s ňou budete nakoniec spokojný.

Takže rada: prebehnite si tabuľku od Xanadu (napríklad) podľa ceny a nájdete pre Vás vhodný typ karty. Potom je už na Vás alebo nejakom Vašom známom, aby ste si ju aj dobre nastavili a doladili. A nielen kartu, ale aj AutoCAD.

(Minule sa tu riešila dlhá doba prekreslovania výrezov. Dá sa to zredukovať hore uvedeným spôsobom.)

Držím Vám palce.

Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 09:41
V ceně kolem 20000 Kč je z certifikovaných karet pro ACAD2007 NVIDIA Quadro FX 3450/4000 SDI a nebo ATI FireGL V5100 (i když tu jsem na internetu našel i za 8000). O stupeň vyšší karty už v ceně pěkně poskočí (FX 4500 ~36.000,-; V7100 ~28.000).
Seznam certifikovaných karet je tady: 
http://www.autodesk.com/autocad-graphicscard

(Nějak se mi nepodařilo vložit odkaz. Nikdy se mi to nedaří. Nevíte někdo, jestli to je používaným prohlížečem Firefox? Nebo čím?)

Až si kartu pořídíte, dejte vědět jak jste s ní spokojený. Taky se po nějaké nové poohlížím, ale představoval bych si tak poloviční investici.



Upravil koutnak - 11.srp.2006 v 09:43
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 11:48
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):


(Nějak se mi nepodařilo vložit odkaz. Nikdy se mi to nedaří. Nevíte někdo, jestli to je používaným prohlížečem Firefox? Nebo čím?)

Firefoxem to není, sám nic jiného nepoužívám ... asi to bude síše ručičkama :-) ... nemyslím to zle.

ad. Pedro Sunchez (aby v tom měl koutnak pořádek): Jinak pokud neplánujete využívat v A2007 3D, tak je 20 tis. za certifikovanou VGA kartu podle mého názoru a testů škoda peněz.

Upravil Petr Bláha - 11.srp.2006 v 12:45
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 12:27
No, ale dost zle to vyznělo. Ručičkama ani myší to ale nebude. Stisknu tl. Přidat hyperodkaz, doplním text, potvrdím OK a ... nic.

Jinak já kartu za 20k neplánuju. Ve 3D v ACAD2007 určitě v dohledné době dělat nebudu. Zájem měl Pedro Sunchez. Já mám vyhlédnutou ATI FireGL V5100, kterou jsem na internetu objevil za 7.800,-, ale nevím. Používám nyní Matrox Parhelia AVPe 128MB (což je karta v obdobné cenové relaci), ale nejsem s ní spokojen. Při vlastní práci (2D) ani tak problém nemám, ten nastane s okamžiku, kdy spustím Správce nastavení hladiny. Trvá pár sekund než se vůbec otevře a jakákoliv operace v něm má neskutečně pomalé odezvy. A když výsledné úpravy potvrdím tl.Použít nebo OK, tak se mi to okno viditelně 3xpřekreslí než se zavře. Obdobně to funguje při úpravách kótovacích stylů.
(Athlon XP 3000+, 1GB RAM, 200GB HDD)
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 12:59

Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

Jinak já kartu za 20k neplánuju. Ve 3D v ACAD2007 určitě v dohledné době dělat nebudu. Zájem měl Pedro Sunchez.

Nečítate pozorne. :-)

 

Zpět nahoru
Pedro Sunchez Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.srp.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 13:00
Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

[QUOTE=koutnak]
Jinak pokud neplánujete využívat v A2007 3D, tak je 20 tis. za certifikovanou VGA kartu podle mého názoru a testů škoda peněz.


Už několik let pracuji jen ve 3D a u předchozích verzí AutoCADu jsem si vystačil s necertifikovanými kartami.  Jenže po instalaci ADT2007 se práce na 3D modelu zpomalila a to dost výrazně. Rozhodl jsem se tedy investovat a budu doufat, že s novou, certifikovanou kartou pár let vydržím.
Problém je v tom, že informace o profi kartách jsou dosti kusé, více méně se musím spolehnout na info přímo od výrobce. Seriózní testy profi karet jsem nenašel. Tady na fóru se probíraly karty, ale jen starší a levnější kousky.
Autodesk Architectural Desktop 2007 + Advancesteel 6.1
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 13:00
Původně odeslal(a) Petr Bláha Petr Bláha napsal(a):

ad. Pedro Sunchez (aby v tom měl koutnak pořádek): Jinak pokud neplánujete využívat v A2007 3D, tak je 20 tis. za certifikovanou VGA kartu podle mého názoru a testů škoda peněz.
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 13:01
Původně odeslal(a) Buba Buba napsal(a):

Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):

Jinak já kartu za 20k neplánuju. Ve 3D v ACAD2007 určitě v dohledné době dělat nebudu. Zájem měl Pedro Sunchez.

Nečítate pozorne. :-)

 



Máte pravdu, nečítám .
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2006 v 14:12
Původně odeslal(a) Pedro Sunchez Pedro Sunchez napsal(a):


... Problém je v tom, že informace o profi kartách jsou dosti kusé, více méně se musím spolehnout na info přímo od výrobce. Seriózní testy profi karet jsem nenašel. Tady na fóru se probíraly karty, ale jen starší a levnější kousky.

Ano informace nejsou a to možná i záměrně. Ono totiž když porovnáte takovou kartu normal za 5tis. a profi za 10tis., tak Vám vyjde, že ta profi má dost žalostný výkon. Jen na té profi kartě, aby jí mohl výrobce prodávat za "delší" peníze, zapnou pár funkcí a udělají lepší ovladače. Proto pak na většině profi aplikací chodí lépe a někdy je to absolutní nezbytnost. U některý karet je to dokonce očividně vidět, i na layoutu té karty, že to je skoro to samé.

Jinak nějaké testy se na internetu najít dají BeHardware.com. Jestli se k tomu přes víkend dostanu, tak porovnám v AutoCADu 2007 ATI X800 GTO a ATI FireGL V5100.
Zpět nahoru
petvus Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.čvc.2006
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.srp.2006 v 20:35
Zdravím do diskuze.

Pokud mohu doporučit, co se graf. karty týká, má profi karta smysl jen při použití OpenGL ovladače a navíc ne jen obyčejného, nejlépe napsaného pro konkrátní aplikaci (MAXtreme od NVidie, nebo Elsy pro 3DS Max), který zaručí rychlejší zpracování scény, vertexů, stínování polygonů atd. Ve 2D v ACadu postačí obyčejné ovladače a obyčejná karta do 3000,-Kč.
Ale ne vždy je výhrou, když koupíte profi kartu. Zaplatíte za ni řádově desetitisíce a existuje možnost, která vám takto vynaložené penízky může ušetřit. Osobně mám zkušenosti s prací ve VIZku a to jak na profi, tak i na hráčských grafikách.

Utilita RivaTuner zvládla donedávna "udělat" z hráčské karty profi kartu jen úpravou ovladačů. Jedinou nevýhodou je pak ztráta záruky na kartu v případě zničení...Bohužel následující se týká jen karet od nVidie.
Výborně šly upravit ovladače do verze 45.28 a fungovaly na nich karty do typu GeForce 5900 (vč. 5950, 5900XT). Sice se dlouho vedou diskuze nad tím, zda jdou upravit i ovladače nové a nové karty, někdo uspěl, někdo ne a věc je zahalena tajemstvím.
Vtip spočívá v tom, že nVidia své profi kousky staví na herních čipech a pouze jiným ID číslem se z karty udělá Quadro a instalátor pak nainstaluje příslušný (lépe napsaný) ovladač.
Výsledky v SpecViewPerf softwarově upravených karet jsou téměř shodné s kartami profesionálními. Takže platíte za marketingový podvod... U posledních herních karet je údajně jádro čipu "osekáno" o části, které jsou u profi karet odemčeny. Ale kdo ví...
Navíc je tu fakt, že poslední herní karty (GeForce 6800, 6600, 7600, 7800, 7900...atd.) jsou již dostatečně výkonné, aby nasytily i toho nejnáročnějšího grafika...a když náhodou ne, tak je tady SLI, příp Quad zapojení karet...

Osobně provozuji starou GeForce předělanou na "soft Quadro FX 3000" s MAXTreme a jsem s výkonem nesmírně spokojen- je totiž shodný, jako výkon original Quadra FX540 (cena pod 6000,-), které jsem zkoušel a zároveň používám GeForce 6600GT (ceno pod 3500) upravenou na Quadro FX 540- bohužel ale nefungují ovladače MAXTreme, karta je pak pomalá a seká se, nelze tedy předělat na softQuadro...ale zato je tady jiný paradox: kartu provozuji pod Direct X 9.0 a výkon při výpočtu stínovaných polygonů je cca dvojnásobný, než original Quadro FX540 v (OpenGL MAXTreme).

Doporučuji tedy jedno: koupit buďto Quadro FX540, pokud chcete originál, nebo koupit GeForce 7900GTX za deset tisíc a používat toto...Bohatě vám poslouží...a daleko předčí jak Quadro FX540, tak FX1300, FX1400.

http://www.nvworld.ru/index_e.shtml
http://www.nvworld.ru/php/viewforum.php?f=3

Zdravím, pee




Upravil petvus - 13.srp.2006 v 20:37
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.srp.2006 v 11:03
Původně odeslal(a) petvus petvus napsal(a):

Utilita RivaTuner zvládla donedávna "udělat" z hráčské karty profi kartu jen úpravou ovladačů...
je neco podobneho ke kartam ati?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
petvus Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.čvc.2006
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.srp.2006 v 13:58
Ano,
takováto možnost existuje- nevím však, jaké typy karet a jaké ovladače se daly takto "patchnout".

Když si RivaTuner stáhnete, balíček patch scriptů obsahuje i složky "ATI softFireGL", ale mylím, že úprava ovladačů je podstatně složitější, než u ovladačů od nVidie...

Zpět nahoru
Lord_Martas Zobrazit panel
Nováček
Nováček

.

Přihlášen: 07.zář.2006
Používám:
AutoCAD 2005
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2006 v 12:02

Doporucuji

ATI X1900XTX čipset, takt jádra/pamětí 650/1550 MHz, GDDR-III, 512 MB, PCI-E 16x, 48 pixel shaderů, 8 vertex shaderů, VIVO, 2xDVI, DirectX 9.0, OpenGL 2.0, Crossfire, vodní chlazení
 
cena: 13 710,-bez DPH       16 315,-vč. DPH
 
nebo
 
2x Nvidia GeForce 7800 GT, frekvence 2x430MHz čip, 1200MHz 512MB DDR3 pamětí s 256-bitovým rozhraním, HDTV-out + Video-in, 2x DVI konektor, DirectX 9.0, SLI PCI-E x16 rozhraní
cena: 17 770,-bez DPH      21 146,-vč. DPH
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2006 v 14:10
Původně odeslal(a) Lord_Martas Lord_Martas napsal(a):

Doporucuji ...

na zaklade ceho? a ktera z tech dvou je lepsi? dekuji
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2006 v 14:11
Původně odeslal(a) petvus petvus napsal(a):

Když si RivaTuner stáhnete, balíček patch scriptů obsahuje i složky "ATI softFireGL", ale mylím, že úprava ovladačů je podstatně složitější, než u ovladačů od nVidie...

zkousel to nekdo? tusi nekdo, kde najit info, zda tak pujde pomoct notebookovemu chipu? ...nevim odkud zacit hledat....
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2006 v 17:57
Také bych to neviděl tak růžově. Uvedené karty mají sice velmi slušný výkon, ale jak se budou chovat na A2007 je otázka. V tomto případě není hrubý výkon vše!
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5079:Přehled: certifikované grafické karty pro AutoCAD 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, Revit, Inventor.
Tip 5060:Po nastavení akcelerace AutoCAD 2007 spadne při spuštění.
Tip 5274:VIPCertifikovaná grafická karta se v AutoCADu 2007 hlásí jako nepodporovaná.
Tip 6051:Proč moje grafická karta už nemá certifikaci pro AutoCAD 2009?
Tip 4903:3D konfigurace v AutoCADu 2007.
Tip 4311:VIPInstalace aplikací rodiny AutoCAD 2006/2007 ve Windows XP 64-bit.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,887 sekund.