Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6669 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHP500-chyby při tisku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: HP500-chyby při tisku
    Zasláno: 08.zář.2006 v 11:28
V jednom sezení CIVILu2007 mám otevřené dva výkresy. Jeden se vytiskne, u druhého se objeví chybová hláška.  Otevřu čistý výkres, dám do něj rámeček a dám tisk, vše je v pořádku. Postupně načtu XREFY, dodám razítko, legendy a při tisku se objěví chybová hláška, že nelze tisknout. Setkal se někdo někdy s něčím takovým? Kontrolní stránku vytikne bez problémů kdykoliv. HP500 je v síti.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 11:37

Je možné, že by to souviselo s názvem výkresu?

první čtyři názvy to nevzalo, ten čtvrtý to vytiskne
 
E SO 701 02 SITUACE SADOVÝCH ÚPRAV.dwg
E_SO_701_02_SITUACE SADOVÝCH ÚPRAV.dwg
E_SO_701_02_SITUACE_SADOVYCH_UPRAV.dwg
E_SO_701_02_SITUACE_SADOVÝCH_ÚPRAV.dwg
 
E_SO_701_02_SITUACE.dwg
 
Setkal se už někdo s něčím podobným
 
 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 11:54
Je to možné až jisté. Já jsem tento týden řešil, že nešly vytisknout na plotteru Océ pdf soubory s názvy s mezerami a pomlčkami. Dokonce to dopadlo stejně, i když jsem dal tisk do souboru a výsledný plt soubor s úplně jednoduchým názvem poslal na plotter. Po přejmenování bez problémů.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 12:01
Nikdy jsem ale na tento problém nenarazil. A vím jistě, že názvy výkresů byly dlouhé, s mezerami, s diakritikou, prostě jak se to kdy hodilo
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Pipa Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.dub.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
BricsCad, Cadkon+ MEP
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 15:07
měli jsme podobný problém HP500, příčinou byly příliš dlouhé cesty s umístěnýmui soubory na serveru, kde bylo milion podadresářů atd, takže po optimalizaci systému třídění a ukládání souborů je to v pohodě
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 15:24
můžete mi to trochu víc přiblížit? nikdy jsem s tím neměl problém, soubor je umístěn na F/CAD/AKCE/DWG a plotrujeme na server Nemohl by být problém v názvu plotteru?  \\server\HP Design Jet 500 42 by HP je to prostě originál názvu po instalaci. Ale nikdy s tím nebyly problémy?
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Pipa Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.dub.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
BricsCad, Cadkon+ MEP
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 16:16
pokud je vaše firma také držitelem ISO tak víte že pokud důsledně dodržujete označování výkresů atd, je to jak skládat čárový kód na výrobek. V rámci těchto nesmyslnejch věcí jsou soubory zahrabány do poměrně rozvinuté struktury adresářů s někdy poněkud dlouhými názvy - toto jsme upravili a je klid
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 16:36
jak jsem byl poučen, jaké si ISO uděláte, takového máte. Zatím jej nemáme, asi nám nic jiného nezbyde a už teď se toho děsíme. Když mě ten agent, co to nabízí, vysvětloval, že se musí to nebo ono, a já jsem mu oponoval, že každá akce je jiná, každá ma jiný počet výkresů atd., podjkladů, kooperantů a z toho vyplývající případný počet adreářu a jejich názvy, tak jsem se nebyli schopni dohodnout A abych řekl pravdu, fascinuje mě, když se někdo honosí titulem ISO v záhlaví firmy a ani neví, že existuje jedno ze základních pravidel ISO, přímo norma na výkresové formáty. 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2006 v 21:51
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Když mě ten agent, co to nabízí, vysvětloval, že se musí to nebo ono, a já jsem mu oponoval, že každá akce je jiná, každá ma jiný počet výkresů atd., podjkladů, kooperantů a z toho vyplývající případný počet adreářu a jejich názvy, tak jsem se nebyli schopni .... 
:) - spatnej agent - mel rict, ze pokud se kazda akce lisi, tak ma byt "vyssi spolecny jmenovatel" - tj. treba procedura, ktera rekne, ze adresare dela vzdy bud majitel firmy nebo nekdo X a ze tu strukturu nekdo schvali atd. - pak nemusi byt predem explicitne dana - pevnou strukturu nahradi definovany proces jejiho vytvareni...a jste porad ISOcompliant:))
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.zář.2006 v 11:08

díky za "školení"!!! zatím jsme se shodli na evidenci pošty, když nás úpřesvědčoval, že na vše musí být smlouva, tak jsme mu oponovali, že pracujeme i na základě ústní dohody pro stálé klienty, popř. i na obyčejnou objednávku, kde se uvede termín a cena. Nebyl spokojen a mě už tekly nervy  Má to na starost kolega a zatím to oddalujeme, co to jde.

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.zář.2006 v 11:48
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

... fascinuje mě, když se někdo honosí titulem ISO v záhlaví firmy a ani neví, že existuje jedno ze základních pravidel ISO, přímo norma na výkresové formáty
Už je to zde sice trochu off-topic, ale tohle jsou dvě různé věci - "honosení ISO" se většinou týká certifikátu jakosti (řízení firmy) ISO 9001, kdežto ISO normy na formáty, hluk, ajánevímcoještě jsou ISO normy na výrobky. Pocházejí sice od stejné standardizační společnosti, ale jinak nemají nic společného.
Dělám chytrého, protože jsme minulý týden úspěšně prošli firemní recertifikací ISO 9001.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2006 v 10:55
Tiež máme vo firme ISO. Ale formuláre, adresáre na serveri, vytváranie dokumentácie atď. sme si vrámci ISO dali dohromady ľudia, ktorý ich najviac využívame, pripomienkovali sme ich a výsledkom je ISO, ktoré vyhovuje všetkým a spôsobuje poriadok v práci, v projektoch, v zákazkách ... Keď príde do firmy nový človek, o to rýchlejšie sa zabýva do zvyklostí chodu firmy, lebo nemusí vymýšľať ako by to urobil, lebo práca má svoju šablónku. Ak má nápady a návrhy na jej vylepšenie, dohodne sa so svojim nadriadeným, vyjadria sa k tomu ľudia, ktorí najviac pracujú a majú najviac skúseností, a ak je to dobrá vec, tak sa zahrnie do nového predpisu ISO a potom sa rozošle na všetkých, ktorých sa to týka.
Vtedy len má ISO význam zavádzať do firmy. Určite nie len kvôli certifikácii, ale musí to priniesť aj prospech firme.
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.zář.2006 v 11:09
Čo sa týka toho plotra: Podľa mňa je problém v tom, že všetky rovnaké názvy súborov, líšiace sa len diakritikou prekonvertuje pre seba na rovnaké názvy. Určite by som si neukladala súbory pod rovnakým názvom a neodlišovala by som ich, či tam dám alebo nedám dĺžeň, mäkčeň a pod. Odlišujte si ich pridaním čísla na konci, alebo dátumu. Budete sa aj vy v tom lepšie orientovať.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12290:VIPPři tisku pomocí Správce vykreslování ve Vault Professional se zobrazí chyba „Volání součásti COM vrátilo chybu HRESULT E_FAIL“
Tip 1517:VIPChyba NEROZEZNATELNÁ VERZE, NELZE PŘEČÍST nebo CHYBA SYNTAXE při tisku (Unrecognized version).
Tip 2545:VIPChyba při tisku: neočekávaný nulový ukazatel
Tip 3277:Náhodné problémy při tisku přes adaptér v paralelním portu.
Tip 1356:VIPKritická chyba (unhandled exception) při tisku z AutoCADu LT na HP DesignJet.
Tip 2559:Chyba 8993 při tisku z Macintoshe na DesignJet 5000PS.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,125 sekund.