Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13619 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoČeština Revit 9 -> 9.1 (Student)

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Čeština Revit 9 -> 9.1 (Student)
    Zasláno: 24.pro.2006 v 00:09
Dobrý den, před cca 2 měsíci jsme si zaregistroval studentskou licenci zdarma pro Revit 9.0. Anglicky umím docela obstojně, ale přednastavené české rodiny by každému ulehčili práci, zvlášť když se s programem teprve seznamuje. A tak jsme se rozhodl zakoupit češtinu od Xanadu. Čeština je super, ale nyní jsme si stáhl aktuální studentský build Revitu 9.1 a domníval jsem se, že to funguje tak, že nebude problém nainstalovat aktualní build češtiny na základě již zakoupené češtiny pro předchozí verzi, ale ejhle nejde to.
 
Mám tomu rozumět tedy i z příspěvku podobného názvu, ale staršího data, že pokud bych si chtěl nainstalovat češtinu pro Revit 9.1, tak si musím znovu vynaložit stejné vydaje a zakoupit si češtinu znova?
 
Vždyť v informacích o lokalizaci nic takového uvedého není, tak proč bych měl za podobný produkt platiti znovu?
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.pro.2006 v 11:37
Myslím si, že to tak není. Čeština je stejně jako Revit většinou se subscription na jeden rok a tedy po tuto dobu je nárok na nové verze zdarma. Avšak po uplynutí subscription období je nutno ho obnovit za peníze.

Možná, že to u studentských licencí mají jinak, ale u komerčních to funguje takto.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.pro.2006 v 13:03
No jo, ale já jsem jen jednou zaplatil za češtinu (něco kolem 800,-) a myslím, že tam nebyla o žádnem Subscription programu ani zmínka. Jak to tedy je? Musím si ji zakoupit znovu nebo na ni mám nárok? Docela by mě mrzelo vyhodit 800 Kč za češtinu, kterou jsem si nyní chtěl nainstalovat neboť mi přišla se zpoždením, ale při aplikaci na aktuální build Revitu jsem zjistil, že to jaksi není možné.
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.pro.2006 v 13:31
Revit 9.1 není nový build 9.0!!! 9.1 je nová verze.
Potřebujete instalační CD s češtinou pro R9.1. Pánové z XANADU se Vám jistě v pracovních dnech rádi ozvou, ale dneska Vám asi kromě mě nikdo jiný neodepíše ... celkem pochopitelně mají všichni vegáč
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.pro.2006 v 13:41
Jsem Vám vděčen za informace, snad se mi někdo po Vánocích ozve od Xanadu a řekne mi jak to ve skutečnosti je...Přeji hezké svátky.
Zpět nahoru
IvanaV Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.lis.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 6-2016, AutoCAD občas
Stav: Offline
Bodů: 296
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.pro.2006 v 20:12
Dobrý den,
podle mých informací je studentská licence bez subscription, není tedy důvod pátrat po češtině na verzi 9.1 Máte verzi 9 dokud nevyprší licence. Pro verzi 9.1 (staženou asi ze students.autodesk.com ) byste měl  zakoupit i nové CZ prostředí na 9.1 - máte prostě dvě studentské licence RevitBuilding :) a obě zdarma (resp. za poštovné a poplatky za internet).
 
K režimu dodávek CZ prostředí pro Revit Building:
 
do července 2006 bylo CZ prosředí produktem firmy Xanadu, bylo  možno zakoupit "předplatné" pro nové buildy na 1rok.
 
od července si zákazník kupuje CZ prostředí pro verzi Revitu a nové buildy(pro dané číslo verze) si stahuje z webu zdarma - aktualizace pro build nelze použít jako instalace!
Pro komerční zákazníky bylo CD s instalací CZ prostředí pro Revit 9.1 dodáváno partnery za cca 200Kč. Jedná se ovšem o zákazníky, kteří mají subscription na Revit Building jako základní produkt.
Takže na studentskou licenci tuto možnost aplikovat nelze.


Upravil IvanaV - 25.pro.2006 v 20:14
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.pro.2006 v 20:23
Děkuji IvaněV, trošku jsem taky pátral a něco podobného jsme z toho taky vyvodil, nicméně děkuji za upřesnění... Koneckonců je to má vina, holt někdy se s nákupem spěchat nevyplatí :)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.pro.2006 v 08:10
České prostředí pro Revit je pořád produktem od Xanadu, ale od 1.8. došlo ke změně jeho distribuce a snížení ceny (viz zpráva). Zatímco dříve byla možnost subscription i na české prostředí, nyní se CZ prostředí kupuje pro každou verzi Revitu zvlášť (za podstatně nižší cenu) a samozřejmě aktualizace pro jednotlivé buildy Revitu jsou nadále k dispozici zdarma např. z www.cadforum.cz/revit
Revit 9.1 je nová verze Revitu, takže i české prostředí pro R9.1 je už samostatná položka ke koupi. Viz též přehled na www.cadforum.cz/revit/download.asp
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4291:Odkud lze stáhnout "čeština" pro Autodesk Revit?
Tip 2042:Jak lze získat "čeština" pro AutoCAD, Inventor či jiné produkty Autodesku?
Tip 4518:Jakou verzi FLEXlm serveru použít pro Revit Series 8?
Tip 10567:Referenční rovina je nepatrně mimo osy a může způsobit nepřesnosti.
Tip 4989:Načtení SketchUp modelů (.SKP) do Revitu.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,465 sekund.