Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8916 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHP xw6400

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: HP xw6400
    Zasláno: 31.led.2007 v 14:05
Tak už mám na stole novú stanicu HPxw6400. Vyslišal som hlasy odborníkov a nekúpil som tentoraz skladačku. Z nervami som takmer na konci...Nech žije Hewlet Packard národný podnik! Vážení, toľko problémov čo je okolo tej mašiny, to som ešte skutočne nezažil...Dodali to nekompletné (chýbala klávesnica), namiesto Slovak kit dodali CZ (bez akejkoľvek snahy o nápravu), tá "samoinštalácia" operačného sytemu po vybere jazyka zamrzla - 3 TYZDNE trvalo kym dostali opravne CD, potom dodali aj klavesnicu - ale inu nez som objednal - navrhli mi ze mi daju redukciu... s ktorou ale ta klavesnica vobec nefunguje. Ako bonus tam bol programček PDF Complete, ktory mi skrátil život minimálne o 3dni...(bacha na neho vo worde - je to podvraťák)
Som zvedavý na tie prekvapenia, ked do toho naládujem Inventor a spol...Unhappy
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Baranak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.čer.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2008,Solid Edge,SW2012
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 17:20
Stejný problém jsem měl z HPxw4300 kterou jsme kupovaly pro potřebu výuky a pro učitele. Taky jsem zestárnul o několik dní a měl jsem z tím velké starosti ohledně aktualizací grafické karty ( Invertor mě nechodil, tak jak měl), bylo se to z Ansysem. Vyladění systému mě trvalo 2 mesíce. Pevné nervy.Thumbs%20Up
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 18:19
Nechci dělat reklamu HW, ale moje zkušenosti jsou naprosto opačné. Jak první P120, tak druhá Vectra VL šlapaly bez problému několik let. Vectra už má pomalu 7 roků a ještě teď si na něm hrají bez větších problémů děti, brouzdají po NETu atd. Teď mám  třetí rok XW6000 a opět bez problémů. Ale dokážu Vás pochopit, kolega měl problém s HW v periferiích, měl HW workstation a ať koupil od HW cokoliv, nikdy to nefungovalo spolehlivě, laser, scan, photoprint, vždycky nějaký problém.  Ale Vámi popisovaný problém přece není jen v HW, ale v tom, kdo Vám to skutečně dodal? A mimo jiné, když jsem si kupoval XW6000, klávesnice nebyla v ceně, musel jsem si jí taky objednat. Takže ten, kdo Vám to prodával, Vás měl řádně informovat!!!
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 18:21
Samozřejmě HP!!! Ne HW. Už z těch zkratek někdy blbnu.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Baranak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.čer.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2008,Solid Edge,SW2012
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2007 v 19:20

Nám vectry taky pořád šlapou a to máme na nich OS Win NT, ale ty pracovní stanice jsou nějak prokleté.

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2007 v 07:51
Vloni v prosinci jsme nakoupili 12 stanic xw4300. Tenkrát to byla novinka, takže jsem si vyžrali jistý deficit informací. Byl dost problém sehnat dohromady ovladače a vše zprovoznit (hlavně zvukovky). Potom ale celkem pohoda. Za půl roku jsme dokupovali další a ta už byla předinstalovaná a plně funkční.
  Zatím jsme měnili 2 disky a 1 paměť. Ten druhý disk včera a na jeho dodávku jsme čekali přes týden. To mi přijde docela dost - běžný prodejce mi takové věci dodává do druhého dne.
  Jako obvykle se musí dávat pozor na speciality. Třeba do našich stanic nebylo možné zamontovat interní čtečky paměťových karet, jak jsme chtěli. Jednak to nešlo mechanicky, ale hlavně si to nerozumnělo s interním připojením USB.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2007 v 08:49
Původně odeslal(a) Ľubomír Pápay Ľubomír Pápay napsal(a):

Tak už mám na stole novú stanicu HPxw6400. Vyslišal som hlasy odborníkov a nekúpil som tentoraz skladačku. Z nervami som takmer na konci...Nech žije Hewlet Packard národný podnik! Vážení, toľko problémov čo je okolo tej mašiny, to som ešte skutočne nezažil...Dodali to nekompletné (chýbala klávesnica), namiesto Slovak kit dodali CZ (bez akejkoľvek snahy o nápravu), tá "samoinštalácia" operačného sytemu po vybere jazyka zamrzla - 3 TYZDNE trvalo kym dostali opravne CD, potom dodali aj klavesnicu - ale inu nez som objednal - navrhli mi ze mi daju redukciu... s ktorou ale ta klavesnica vobec nefunguje. Ako bonus tam bol programček PDF Complete, ktory mi skrátil život minimálne o 3dni...(bacha na neho vo worde - je to podvraťák)
Som zvedavý na tie prekvapenia, ked do toho naládujem Inventor a spol...Unhappy


Hm, problémy pretrvávajú....Od času keď som to prvý krát zapol, to spoľahlivo každý deň mrzne...skutočne spoľahlivo. Vždy po štarte mašiny, cca do 3 minút....už ma to prestáva baviť, mašina za 100 litrov a problémy ako s počítadlom z Tesca. (WXP boli predinštalované, po tom ako sa to pri prvotnej dodávke samo nevygenerovalo....)
Netuší niekto kde je problém?
Mám sto chutí to celé vrátiť a žiadať nový stroj. Je to utópia? Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú?
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2007 v 09:12
Oscanujte si počítač na vírusy, potom si otestujte HW (HDD a pamäť). Sú na to rozne utilitky.
Ja som mala problém s AutoCont-om a po HW analýzach som zistila, že je vadný disk. Po jeho výmene mi PC fičí bez problémov ako hodinky už tretí rok. Len som si zväčšila pamäť na 1G.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2007 v 09:40
To může být cokoliv. Ale tuhnutí počítačů krátce po startu jsem nedávno zažil a bylo způsobeno nějakou chybou ve Windows Update. Zkuste sledovat procesy, jestli nějakému nevyskočí využití CPU na 100%
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.úno.2007 v 10:25
Na to, do jaké role superprofesionální firmy se HP staví, tak by snad měli kmitat především oni, pokud něco není v pořádku (pochopitelně kromě zavirování, ale předpokládám, že pan Papay je natolik zkušený, aby to měl ošetřeno). Naše zkušenost po nasazení stanic HP4300 s grafikou GeFocre Quatro byla taková, že pokud se systém nabootoval na 3GB paměti (což je pro 3D aplikace minimálně doporučeno), tak se grafika vyřadila a jelo to na VGA. Z několika desítek stanic (to už by pro ně mohl snad být kšeft) to dělalo u několika. Očekával bych, že si stanici odvezou, poskytnou náhradní a problém vyřeší. Omyl - laborovali jsme sami s různými hotfixy apod., až to začalo dělat "zřídka" (naposledy se mi to stalo včera). A to popisuji problém, který se vyskytl před více jak rokem. Takže si myslím o této firmě taky své... (doma mám poskládaný no name, který jsem si nechal postavit z vytypovaných komponent a běhá mi jako hodinky).
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.úno.2007 v 18:17
Taky bych to viděl v otestování HW.
  • odpojit od internetu Star
  • oskenovat spolehlivým a aktualizovaným antivirem/antispywarem a pod. Nuke
  • pročistit registry Evil%20Smile
  • vypnout (ne restart) Exclamation
  • znovu proskenovat a pročistit registry Nuke Evil%20Smile
  • znovu vypnout (ne restart) Exclamation
  • podívat se ve Správci úloh a přes Ovládací panely v Nástrojích pro správu ve Službách, jaké procesy běží, postradatelné zakázat Lamp
  • případně po naformátování HD přeinstalovat Windowsy Big%20smile
K těmto úkonům musíte mít plně administrátorská práva. Approve
-FerTh-
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 08:15
Keďže sa ten problém vyskytol už na totálne čistej mašine, ešte nemala vygenerovaný ani OS, som presvedčený že ide o HW chybu. Tak som sa rozhodol pre možno časovo náročnejšie riešenie - teda pre riadny záručný servisný zásah. So servisom som sa dohodol že vymenia matičnú dosku. Potom uvidíme...všetkým potenciálnym adeptom na kúpu stanice HP xw dám vedieť ako to dopadlo.Smile
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 08:52
Ak by som si kúpila novú značkovú stanicu za nemalé peniažky, tak by som nástojila na výmene kus za kus. Značkové stroje by totiž mali byť odladené ako celok a nie sa v nich potom rýpať. A ja by som mala prestoje.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 09:04
To bohužel není úplná samozřejmost. Pro běžně koupný stroj platí běžné reklamační podmínky. A řešení s minimalizací prostojů (servisní zásah do 12 nebo 24 hodin, výměna stanice při odvozu do servisu, ...) se řeší zvláštními smlouvami a ty nejsou zrovna levné.
Píšu zkušenosti z doby před cca 6-7 lety, kdy jsem ještě měl ve firmě na starosti nákup grafických pracovišť. Teď už zaplať Bůh dělám hlavně konstruktéřinu (je to podstatně zajímavější činnost), ale myslím, že podmínky rámcově zůstávají stejné.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 09:57
Hm...je to tak ako hovorí p. Mrázek. Prečítal som si záručné podmienky a zistil som že vlastne všetko záleží na dobrej vôli HP...dokonca aj v prípade že sa chyba opakuje, záleží len na ich rozhodnutí či vám stanicu vymenia, prípadne vrátia peniaze alebo sa v tom budu naďalej vŕtať...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 10:51
Pozrite si paragrafy na ochranu spotrebiteľa. Ak by sa jedna chyba opakovala viac krát, myslím, že by to museli vymeniť. Ešte si pozrite, či náhodou nie je možnosť odstúpiť od zmluvy a vrátiť tovar. Určite to platí pre nákup v niektorých veľkých predajniach a určite cez internet. Myslím, že je to v Obchodnom zákonníku. Dá sa stiahnuť na nete. Ak sa rozhodnete ísť inou cestou, tak si určite každú reklamáciu dajte písomne potvrdiť, komunikujte s dodávateľom nielen ústne, ale písomne. Uvidíte ako skrotnú. Majú síce svoje práva, ale Vy tiež.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 11:02
Bohužel, zákon na ochranu spotřebitele se nevztahuje na firemní nákupy - ty se řídí obchodním zákoníkem. Zjednodušeně - platí co je ve smlouvě a není v rozporu s jiným zákonem.
   Proto taky mohou prodávat některé firmy počítače firmám se základní jednoletou zárukou. Chceš-li 2 roky, připlať si.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.úno.2007 v 12:51
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

Bohužel, zákon na ochranu spotřebitele se nevztahuje na firemní nákupy - ty se řídí obchodním zákoníkem. Zjednodušeně - platí co je ve smlouvě a není v rozporu s jiným zákonem.
   Proto taky mohou prodávat některé firmy počítače firmám se základní jednoletou zárukou. Chceš-li 2 roky, připlať si.


Veru tak, p. Seiner má pravdu...
P.S. Faktúra ešte nebola uhradená...Smile
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3167:VIPJak vytisknout .RTL soubor?
Tip 1420:Jak tisknout na HP DesignJety z Mac OS X?
Tip 1488:VIPProhlížeče (viewer) pro .PLT soubory.
Tip 7721:VIPDriver HP Designjet 750C (a starší) do Windows Vista a Win7 64-bit.
Tip 7469:AutoCAD havaruje při tisku na HP Laserjet 5000/8000.
Tip 4387:Jaké tiskárny HP jsou přímo podporovány v Mac OS X v10.4 (Tiger)?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,113 sekund.