Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7979 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno3D prvky

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
woman.II Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2005
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 3D prvky
    Zasláno: 25.úno.2007 v 12:12
Ahoj všichni,potřebovala bych od Vás pomoct,nemůžu narazit na žádnou stránku,kde bych mohla stáhnout,jednotlivé 3D prvky do AutoCADu.Nevíte někdo o nějakých?Je to hrozně moc nutné.Na této stránce sice knihovna je,ale když to stahnu tak se mi to nechce otevřít v AutoCADu.Neví někdo proč?Co dělám špatně?Děkuji
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2007 v 12:35
V katalogu bloků je 3D prvků poměrně hodně, ale musíte si dát pozor na to v jaké verzi AutoCADu je blok uložen. Je to napsáno hned pod dělící čárou u každého bloku. Pravděpodobně jste si stáhla blok, který má formát výkresu ve vyšší verzi než máte Vy.
 
Pro převedení bloku pro Vaši verzi AutoCADu použijte DWG TrueConvert (k dispozici zdarma na těchto stránkách v sekci Download).
Zpět nahoru
woman.II Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2005
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2007 v 13:56
Děkuji Vám za radu,ale přesto tu mám další zádrhel,stáhla jsem si ten soubor.Pak jsem stáhla nějaký prvek,který je zapsán jako DWD 2007,chtěla jsem ho otevřít,ale po otevření Autocadu a toho prvku se mi objevil nápis Výkresový soubor není platný.Co s tím?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2007 v 14:44
Formát DWD by neměl mít s AutoCADem nic poslečného. POkud je mi známo, tak se jedná o souborový formát programu Davka Writer File.
 
Jsou 2 možnost:
1) Blok byl špatně nahrán nebo je poškozen
2) Nebo možná autor bloku špatně pojmenoval soubor a dal mu omylem jinou příponu. Zkuste si tedy příponu změnit na DWG, převést pomocí DWG TrueConvert a poté otevřít.
Zpět nahoru
woman.II Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2005
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2007 v 15:34
děkuji už jsem to rozluštila Wink
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2007 v 15:43
A čímpak to tedy bylo?
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8166:Jak nastavit kóty, symboly, svary a popisy pro isometrii potrubí?
Tip 9963:Jak zakrýt pomocí maskovací oblasti 3D i 2D prvky zároveň?
Tip 10179:VIPMapování symbolu ventilu PID na uživatelský prvek Plant 3D.
Tip 10335:VIPJak přidat nový rozměr prvků při vytváření uživatelských prvků v Plant 3D.
Tip 9907:VIPJak přiřadit určitý typ pohonu k jednotlivým dimenzím ventilu v katalogu Plant 3D
Tip 4396:Kontrola kolizí prvků stavby/projektu v Revitu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,824 sekund.