Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19823 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno"kostrbaté" čáry

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
pabloesp Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.úno.2007
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: "kostrbaté" čáry
    Zasláno: 28.úno.2007 v 15:27
Přešel jsem z Autocadu 2005 na Autocad Mechanical 2007 a když teď kreslím šikmou čáru, vykresluje se "schodovitě" tzn. nejeví se jako rovná, ale jako složená z malých čárek.
Potřebuji takovýto obrázek exportovat do BMP a pak to vypadá opravdu hrozně.
Jako by autocad nekreslil vektorově. Ví někdo, co s tím? Díky.
Zpět nahoru
Miroslav Harant Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Stav: Offline
Bodů: 97
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.úno.2007 v 15:45
Negenerujte *.bmp, generujte *.wmf... 
Miroslav Harant
ADT 3.3 / Win 98 SE
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.úno.2007 v 16:27
Čiňte jak píše pan Harant. Zde odůvodnění a vysvětlení:
Rozdíly mezi formáty BMP a WMF

BMP = rastrový obrázek (též bitmapa) - v souboru jsou uloženy informace o barvě a jasu jednotlivých bodů obrázku (jako kdybychom si na něj položili mřížku a pak určovali jednotlivá políčka)

WMF = vektorový obrázek - v souboru jsou uloženy informace o tvaru a tloušťce jednotlivých čar, barvách výplní, atp. Obrázek se neskládá z jednotlivých bodů rastru jako u bitmapy, ale z objektů.

Bitmapové obrázky se používají tam, kde máme velké množství odstínů a nepravidelných objektů bez jasného ohraničení. K nevýhodám patří především to, že s každou změnou velikosti obrázku dochází k degradaci obrázku. Proto obrázek, který v malé velikosti vypadá hezky, bude při vytištění na celou stránku vypadat kostrbatě.

Vektorové obrázky se používají především pro obrázky, ve kterých jsou jasně definované objekty, jako jsou schémata, grafy. Výhodou je, že jednotlivé objekty jsou definovány ve vektorech, kvalita zvětšeného nebo zmenšeného obrázku je stejná jako u originálu (resp. případná degradace je závislá pouze na možnostech výstupního zařízení - např. rozlišení tiskárny, monitoru). Pokud bychom však tímto způsobem chtěli uložit fotografii, počet zobrazovaných objektů přesáhl únosnou mez.

Zpět nahoru
pabloesp Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.úno.2007
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 07:10
Tak převod do wmf nepomohl. Problém bude asi v tom, že i v AutoCadu se ty čáry zobrazují nespojitě. Dělá to i kolegovi, který upgradoval na Autocad2007. Dokonce i když tisknu přímo z AutoCadu, je to kostrbaté. Ve verzi 2005 jsem měl hladké souvislé čáry.
Nikdo si s tím neví rady, ani kolega, který je letitý uživatel autocadu. Napadá někoho něco?
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 07:24
Při samotném kreslení v modelu autocadu to tak mám také, ale nijak mi to nevadí. Při tisku ovšem mám všechny čáry perfektně "vyhlazené", a to i při tisku do PDF i na tiskárnu / plotter. Pokusil bych se asi kontaktovat technickou podporu Autodesku případně Vašeho dodavatele CAD.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 08:08
Asi nějaké kolize s driverem grafické karty nebo nastavení akcelerace nebo máte zapnutý 3Dd režim v shademode. Pro 3D operace je vhodné používat některou z Autodeskem certifikovaných grafických karet.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 08:25
Mohl byste zde prosím uvést, na jakém typu grafické karty Vám to takto "zlobí"?
Zpět nahoru
pabloesp Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.úno.2007
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 08:30
Zjistil jsem, že když otevřu úplně čistý list ve 2007, tak jsou čáry rovné a hladké, problém nastává, když otevřu výkres z verze 2005 a nižší. Dokonce i když na ten čistý list nakopíruju (Ctrl+C a V) výkres z 2005, tak to začne kostičkovat.
Mám graf. kartu RADEON 9600Pro
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 08:38
Koukal jsem do seznamu certifikovaného HW pro AutoCAD 2007 .. Radeony 9600 jsou zde přímo jako nepdporované karty. Viz připojený obrázek. Kolega má stejnou grafickou kartu?

R9600
Zpět nahoru
pabloesp Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.úno.2007
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 08:47
Kolega má Geforce FX5200....teď už se mi povedlo po překopírování starého výkresu do 2007, vytiskonout spojité čáry, ale export do wmf je pořád schodovitý.
Zpět nahoru
pabloesp Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.úno.2007
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 08:49
Já dělám jen ve 2D, takže by mi mohla stačit jen softwrová akcelerace, nemyslíte? Můžete mi poradit, kde se to nastavuje?
Zpět nahoru
Narlen Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.led.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
ADT2007+CADKON-DT+, CADKON 2D 2007, Atlas DMT 4.20
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 09:09
Napadlo mě ještě.. otevřte si Nástroje/Možnosti.. dejte kartu Systém a tam tlačítko "Nastavení výkonu zobrazování" a podívejte se jaké nastavení tam máte. Je tam tabulka pořadí snižování kvality zobrazení.. nevím zda to bude co k čemu, když Vám to dělá i při tisku, ale podívat se tam můžete.
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2007 v 10:16
Mně napadá toto: vypnout krok, vypnout uchopování, vypnout pravouhlý režim, nekreslit line ale pline (třeba s tl. 0), recover výkresu, vyčištění výkresu (filtry, nulové objekty, ...). Ale to vše jste již patrně vyzkoušel.
-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1218:VIPMText entity se vykreslují tlustší/tenčí čarou. Jak se snadno zbavit nadbytečných formátovacích znaků v MTextu (v AutoCADu nebo AutoCADu LT)?
Tip 2548:VIPTrueType fonty jsou zobrazeny nebo vytištěny zubatě.
Tip 2277:VIPJak nastavit automaticky přerušovanou čáru pro skryté hrany z příkazu SOLPROF?
Tip 5329:VIPJak rozložit přerušované a komplexní typy čar na segmenty?
Tip 682:Jak se zbavit nepotřebných řídících znaků (přepínání) v textových entitách MTEXT?
Tip 10629:Nehezké, zubaté TrueType texty v DWG výkresu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,199 sekund.