Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11566 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutoDesk Map 2007, AutoCad 2007

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: AutoDesk Map 2007, AutoCad 2007
    Zasláno: 02.bře.2007 v 15:47

Dobry den. Pracuji s obrazky map (Situace 1:10 000). Jsou to Jpg, velikost cca 3MB. Problem je, ze i kdyz mam nactene jen treba 2 mapy, tak pri vetsim priblizeni je prace strasne pomala. Posunu o kousek pohled a cekam zhruba 10 vterin, nez se pohled posune. To same bylo v AutoCadu 2006 naprosto plynule. Mam pocitac Pentium 4, 3GHz, 1.5GB Ram. Jde nekde neco nastavit na zrychleni prace? V tehle rychlosti se stava prace zcela nemoznou. Diky

chose
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.bře.2007 v 16:06
Rychlost rastrů byla myslím řešena v service packu - máte nainstalován SP3? Ověřte také nastavení kvality zobrazení a paměti v MAPIOPTIONS.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.bře.2007 v 08:15
Děkuji za odpověď. Takže: SP3 nainstalovaný mám. V MAPIOPTIONS sem nastavil kvalitu zobrazení na nízkou, DPI sem snížil na 100, Limit paměti byl nastavený na 50. Zvýšil sem ho na 256, pak 1000, ale s rychlostí posunu se nestalo vůbec nic. Když mám zazoomováno, tak sebemenší posun ve výkrese znamená čekání opravdu cca 10 vteřin. Ještě dodám, že mám nainstalovanou síťovou licenci. Při představě kolik práce s mapami mám před sebou, se mě jímá hrůza :(
chose
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 08:37
Tak problém nakonec vyřešen mírnou úpravou zdrojových map.
chose
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 13:33
Mohu se zeptat co za drobnou upravu Vam pomohlo?
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2007 v 16:32
Nastavil menší velikost/rozlišení obrázku? (Tím dosáhnu poloviční velikosti v MB)
-FerTh-
Zpět nahoru
chose Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.čvc.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Civil
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2007 v 14:02

Tak nakonec zase vše jinak. Původně sem převedl obrázky na menší kvalitu. Náhodně si nějaké zobrazil a vše bylo v pořádku, myslel se tedy, že to bylo tím. Problém je ale následující. Vložím-li obrázek do výkresu, je vše opravdu velmi rychlé a v pořádku. Problém následuje, pracuji-li s funkcí transformace s plochou v mapu. Mám teď výkres se skoro 40-ti mapami. Při normálním vložení je práce se všemi mapami rychlá, ale při transformaci s plochou dojde u asi 7-mi map k již zmíněnému strašnému zpomalení. U ostatních map dojde sice transformací trochu ke zpomalení, ale vše je ještě plynulé, rychlé. U nějakých map ale dojde zmíněnou transformácí k naprostému zpomalení a je jedno, v jaké kvalitě tyto mapy jsou. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

chose
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5225:Podporuje Autodesk Map databázi Oracle 10g?
Tip 1826:Mohu použít Autodesk Raster Design se staršími verzemi AutoCADu?
Tip 4384:VIPSnadný upgrade Autodesk License Manager serveru na vyšší verzi (2006, 2007, 2008).
Tip 4812:Jak v AutoCADu otevřít rastrový soubor .ECW?
Tip 5269:Kompatibilita Raster Design 2007 SP1 s CAD aplikacemi.
Tip 5079:Přehled: certifikované grafické karty pro AutoCAD 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, Revit, Inventor.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,719 sekund.