ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenonázev souboru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 1919
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: název souboru
    Zasláno: 06.bře.2007 v 11:28
Dá se nějak ošetřit, aby v rámci hromadného zpracování hodně výkresů (pomocí lispu) CAD otevřel i soubory s dlouhým názvem? Mám hodně souborů s názvem dlouhým až 38 znaků + tečka a přípona .dwg. Zajímavé je, že pokud na něj v soub. manageru dvojkliknu, bez prob. se otevře, ale v lispu ne - dá mi na displej hlášku
Cannot find the specified drawing file.
Please verify that the file exists

a po odentrování (potvrzení OK) se přeruší proces a ukončí CAD.
-FerTh-
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 11:50
Takový problém jsem nikdy neměl. A nemáte v cestě mezery?
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 1919
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 13:44
Jak to myslíte? a. Jestli je zde místní komunikace bez kazů? b. Jestli mi něco není známo? c. Jestli v názvu souboru či v jeho názvu adresy figuruje někde  prázdný znak? Tongue
Pokud správná odpověď je c. :  nejsou tam prázdné znaky/mezery/.
Patrně jde o nějaké omezení cadovského programu při načítání souborů s názvem obsahujícím více než 32 znaků (to nevím, jestli včetně nebo bez tečky s příponou). A po tomto omezení teď pátrám ev. chtěl bych vědět, jak ho zneškodnit/přenastavit např. na 64 (pokud to jde...).
-FerTh-
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 13:48
Vidíte, ani mne nenapadlo, že zdánlivě jednoduchý dotaz může mít tolik výkladů. A to mne ještě napadají další, které nejde publikovat.
Myslel jsem opravdu variantu c)
Jinak nevím - asi jsem v lispu nějaké složitější manipulace se soubory nedělal - to dělám spíš ve VB(A)
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
ARKANCE

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Implementujeme řešení Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 22188
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 13:59
Nevím o žádném takovém omezení. Jakou funkcí ten soubor otevíráte? Asi by bylo vhodné poslat fragment kódu.
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 14:04

Mně je to vůbec nejasné - pokud chci zpracovávat více souborů, sahám ke skriptům. Jak se z lispu otevírá soubor AutoCADU?

Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1620
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 14:14
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

Takový problém jsem nikdy neměl. A nemáte v cestě mezery?
 
je to sice off-topic, ale nemohu odolat: Sám mám taky celý život pocit, že v mojí cestě jsou furt nějaký mezery:)
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 14:23
Taky OT: Myslíte cesty Vašich myšlenek? :-)
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 1919
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 14:59
(defun S::STARTUP ()

  (setvar "cmdecho" 0)
  (setvar "filedia" 0)
  (setvar "lispinit" 0)
  (setvar "sdi" 1)

  (setq OSMOD (getvar "osmode"))
  (setvar "osmode" 0)

  (command "_regen")

...
...pak se hledá cesta k souborům dwg v akt. adresáři...
...ty dají se do seznamu...
...z toho seznamu se načítají jeden po druhém - první...
...provedou se potřebné operace...
...otevře se další výkres ze seznamu...
... a ukončí se...
Cool sorry, ale není to moje KH (lví podíl na tom má kolega).
Jo a to hlavní: aplikace se musí jmenovat acad2004.lsp


Upravil Ferdinand - 06.bře.2007 v 15:00
-FerTh-
Zpět nahoru
svarc.vl Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Autocad Mechanical 2010
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 15:11
nevim jestli to je k věci,ale zadavate cestu v uvozovkach a s oddělovačem adresařů \\ nebo // ?
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 1919
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2007 v 15:15
...
(setq DWGP (getvar "dwgprefix"))
...
-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1579:VIPJak zobrazit ve výkresu AutoCADu LT aktuální název souboru výkresu nebo datum poslední modifikace?
Tip 14115:Položka úplný název souboru nesmí být delší než 255 znaků.
Tip 5929:Název souboru Xrefu jako dynamické textové pole.
Tip 14181:VIPBezpečnostní varování při odkliknutí z Excelu na IDW výkres Inventoru.
Tip 7413:VIPChyba instalace: 1325 [jmuživatele] není platný krátký název souboru
Tip 6112:Jak využít název souboru jako číslo položky kusovníku?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,234 sekund.