Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6581 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZačínám s Inventor11

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Autor
Sony Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2002, AutoCAD2006, AutoCAD2007, Inventor11
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Začínám s Inventor11
    Zasláno: 08.bře.2007 v 11:30
Dobrý den, již 2 roky pracuji s AutoCAD2002, nově pak s 2006. Nyní jsem byl postaven před Inventor11 a jsem z toho dost paf. Nevím, jak přichytit jeden objekt k druhému, když chci udělat rozdíl 2 3D těles. Vytvářel jsem výlisek z plechu, který měl kruhový půdorys a bokorys měl jako přechod z válcovitého do kužele. V jednom místě v kuželu jsem potřeboval vytvořit otvor a nebyl jsem to schopen dosáhnout. Protože jsem se s Autocad2002 naučil zcela sám i velmi složité operace, nemyslím, že by byl blok v mém IQ. Děkuji za rady.
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2007 v 11:59
1. K učení AutoCADu. Taky jsem se učil sám, protože tenkrát (cca 86-87) nic moc nebylo. Když se mi posléze dostala do ruky tištěná dokumentace, dost jsem se divil. A když jsem se dostal na školení, divil jsem se zase.
 
2. K učení IS. Moc nevěřím v samoučení - jedná se o sytém řádově složitější. Já nemám za úkol kreslit, ale po prvním školení jsem měl voči navrch navch mé plešaté hlavy.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2007 v 12:46
Pokud mohu hodnotit z vlastní zkušenosti, tak bych řekl, že právě naopak je inventor jednodušší a přehlednější než AutoCad. Pracuji v něm 2roky a čím víc v něm dělám, tím víc mi přirůstá k tělu a žasnu jak vývojáři zvládli poměrně složité operace při modelování integrovat do jednoduchých postupů. Vřele doporučuji školení, při samostudiu se naučíte špatné postupy, které vaši budoucí práci paralyzují a tudíž nebude efektivní a výsledky budou žalostné... Opakuji SAMOSTUDIUM INVENTORU NEBRAT!! :)
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2007 v 12:54
Možná jsem se nevyjádřil úplně přesně. Nevidím složitost IS v obtížnosti prostředí, ale právě v tom, že je nutné vžít se do filosofie systému a respektovat ji. V AutoCADu se i špatnými postupy dá dojít k použitelným výsledkům - výkresové dokumentaci. Ale Inventora v některých krocích prostě neznásilníte a špatný postup vede do slepé uličky.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2007 v 13:00
Pochopitelně nemůžu než souhlasit - dobré školení je nejefektivnější způsob využití možností sw.
Ale pokud je třeba v Inventoru začít něco dělat sám, projděte si Visual Syllabus (černá ikona hned vedle helpu), kde jsou základní postupy popsány včetně vizualizace. Člověk tím pronikne alespoň do logiky programu, která je u 3D modelářů jiná než u ACADu (ale souhlasím s panem Rebendou, že je mi jako technikovi práce s Inventorem bližší než s ACADem)
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2007 v 14:05
Takže pane Dobeš, vidíte jaký je výsledek téhle diskuse, nezbývá nic jiného než si zaplatit kurz a bude z vás za 3dny slušný inventorista :). Né teď vážně, je to nutnost, taky se mi do toho nechtělo, ale dneska můžu říct, ještě že jsem tam šel :). Mnoho zdaru!!
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2007 v 15:06
Tiež som dlhé roky robil v autocade, Geniuse...Po prechode na Inventor som asi týždeň až dva chodil zúfalý a potom to prešlo a k autocadu by som sa už nevrátil ani za nič. Som samouk, mal som k dispozícii tú knužočku, tuším od p. Valného. INV je podstatne podstatne prívetivejší, efektívnejší a aj efektnejší.
Vydžte kým si preprogramujete automatiku myslenia a potom to bude hračka.

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Sony Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2002, AutoCAD2006, AutoCAD2007, Inventor11
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2007 v 12:48
Děkuji Vám pánové kolegové za rady, které mě moc nepotěšily. Dost legrace, vzal jsem vážně Vaše rady a zajistil jsem si výuku od profesionálů. Jen mi trochu pokulhává mínění o mé schopnosti cokoli se naučit sám. Ale vzhledem k tomu, že to budu mít placené od svého zaměstnavatele, tak to beru jako satisfakci. Ještě jednou děkuji, Dobeš Karel.
Zpět nahoru
Sony Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2002, AutoCAD2006, AutoCAD2007, Inventor11
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2007 v 11:19
o víkendu jsem zkoumal systém inv. a musím říct, že tvůrci mysleli i na nás samouky. V nápovědě jsem otevřel cvičení a šlo to jak po másle.
Pár dotazů:
1. jak změní velikost a barvu písma nad kótami při tvorbě náčrtů (špatně na to vidím) (změnil jsem jen celé prostředí)
2. jak načtu z knihovny třeba normalizovaný polotovar (šroub, trubku...) našel jsem jen jekl.

jsem funkcemi zcela unesen. Opravdu je zcela jiný než AutoCAD. Neřekl bych ale, že by v záklaních operacích, které umí AutoCAD, byl složitější na pochopení. Je pravda, že nelze dojít špatnou cestou k dobrému výsledku jako Acadu. Nelze jej obelhat.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2007 v 12:50
ad1) Barevná schemata se dají skutečně měnit jen jako celek, ale např. schéma Milénium je myslím velmi dobře čitelné.
ad2) Normálie se načítají POUZE v prostředí sestavy (beru to trochu jako omezení, protože pokud dělám součást z normalizovaného profilu, nemohu začít v prostředí Partu). Jsou dvě možnosti - Knihovna nebo Design accelerator (dříve nadstavby Mechsoft). Raději pracuji s DA. Součásti se dají vložit buď přímo (podmenu Součástky), přes Průvodce součástí (např. šroubový spoj) nebo přes Průvodce výpočtem (např. ložiska).
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Vonásek Petr Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2014; ACAD Mechanical 2014
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2007 v 13:19
1) Nástroje - Možnosti aplikace - karta Obecné v políčku Měřítko popisek si zadat koeficient pro zvětšení např. 1,6 (platí pro kóty a značky vazeb v náčrtu)
Petr
Zpět nahoru
Sony Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2002, AutoCAD2006, AutoCAD2007, Inventor11
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.bře.2007 v 09:02
V sestavě jsem použil panty (vlastní výroby) a mám problém s rozsahem pohybu. Našel jsem nástroj, kterej mi řekne, zda nastala kolize a o kolik. Potřeboval bych ale nástroj, který kolizi zabrání omezením pohybu. Je mi trapný ptát se na tak banální věci, ale nějak začít musím. Děkuji...
Zpět nahoru
ssmiga Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AIP2010, Mechanical 2010, Vault 2010, Vista 64bit
Stav: Offline
Bodů: 178
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.bře.2007 v 09:18

Buď aktivovat řešič dotyku mezi dveřmi a něčím o co se případně v mezní poloze opřou, nebo pomocí hlídání mezních stavů, což je novinka v Inv11, ale to jsem zatím nezkoušel a tudíž nevím přesně jak.

Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.bře.2007 v 12:20
Pokud použijete animaci s využitím řízené vazby (např. zavazbíte úhel otevření pantu a pak tuto vazbu přes pravé myšítko nadefinujete jako řízenou), tak v rozšířeném dialogovém okně můžete zaškrtnout políčko "detekce kolizí". V tom případě se animace zastaví na posledním kroku před kolizí (popisuji prostředek z verze 9, jinou zatím nemám k dispozici).
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Sony Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2002, AutoCAD2006, AutoCAD2007, Inventor11
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2007 v 12:44
Dobrý den,
RYCHLÝ DOTAZ!!! Vytvořil jsem naohýbaný plech v inv11 a chci z ní vytvořit její sestru. Zrcadlil jsem ji, takže vzniklo přesně, co potřebuji. Teď ale potřebuji smazat to původní. Rozumíte mi? Děkui za rychlou odpověď předem...
Zpět nahoru
BOST Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 26.dub.2006
Lokalita: ČR (OL)
Stav: Offline
Bodů: 80
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2007 v 12:55
Pokud děláte identický zrcadlený díl, je vhodnější použít odvozenou součást. Vymodelujte a uložte výchozí model, potom otevřete nový díl, vyjeďte z náčrtu a použijte  funkci odvozená součást. Vkládanou součást hned při vkládání ozrcadlete. Výhodou tohoto postupu je, že při změně výchozího dílu se Vám automaticky mění i tento zrcadlový. 
Šťastný B.
Zpět nahoru
Vonásek Petr Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2014; ACAD Mechanical 2014
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2007 v 13:17
V dialogu zrcadlení zaškrtnout možnost "Odstranit originál"
Petr
Zpět nahoru
Sony Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.bře.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2002, AutoCAD2006, AutoCAD2007, Inventor11
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2007 v 13:27
mnohokrát děkuji!!!
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,479 sekund.