Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15461 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVlozit pohled v rezu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
santa_cruz Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.bře.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 11
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vlozit pohled v rezu
    Zasláno: 02.dub.2007 v 19:13
Dobry den , snad mi tu poradite , potrebuji vlozit soucast do vykresu soucasti(*.idw) a potrebuji ji vlozit jiz v rezu, jedna se o rotacni soucast napr. prirubu , kde je jiny pohled zbytecny . bohuzel to se mi nedari, zatim vzdy musim vlozit pohled a pak vytvorit rez . Jsem v inventoru novacek tak je mi spousta triku neznamych. dekuji 
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.dub.2007 v 19:21
Vložíte součást v pohledu ve kterým má být říznutá a potom na ni ukážete (klik) a zvolíte nástroj NÁČRT. Promítnete geometrii součásty do náčrtu, dáte OK. Najdete si v panelu nástrojů nástroj ČÁSTEČNÝ ŘEZ a ukážete na upravený pohled. Automaticky se Vám vykreslí červeně provedený náčrt. Zvolíte kam se to má řezat (do díry... apod.). A řez je na světě... POZOR!!! Bez náčrtu nic nesvedete!!! Jinak je možné provézt řez a pohled který tam nechce mít dát mimo výkresový prostor - méně časově náročné... Mnoho zdaru!
Martin Rebenda
Zpět nahoru
bigbag Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.bře.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 08, ACad07
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.dub.2007 v 23:43
Neumi Inventor neco podobnyho jako Pro Engineer? vytvareni rezu uz v modelu??? vsimnul sem si, ze u stromu v sestave je i polozka prezentace, daji se tam "vypinat" napr soucasti z obsahoveho centra atd...cimz se ocividne zprehledni model, ale je to pouzitelne i ohledne vykresu? btw. nevite jak si v sestave pri zobrazeni v napr v polovicnim rezu da navolit, ze ta ci ona soucast nebude riznuta?
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2007 v 07:54
Nevím jak v nových verzích, ale zatím Inventor v modelu mnoho věcí pro výkres nepodporuje. Prezentace jsou určeny spíše pro zobrazení modifikací (právě díky možnosti vypínání součástí), popřípadě krajních poloh pohyblivých součástí apod.
Problém s tím, že při řezu vlastně Inventor neviditelnou část "oddělí" a ovlivní to tím pádem další pohledy, jsem zatím obcházel vložením dalšího základního pohledu (mimi rámeček) a z něj jsem odvozoval už "nepřeříznuté" pohledy.
K prvnímu dotazu - nejrychlejší je opravdu vložit si pomocný základní pohled mimo razítko, tím pádem ve vytisknutém výkresu se nezobrazí. Tuto "berličku" používám dost často.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2007 v 07:55
Sorry - ne mimo razítko, ale mimo rámeček!! To je tak, když si to člověk po sobě nepřečte.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
santa_cruz Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.bře.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 11
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2007 v 19:59
Dekuji Vam vsem za radu, hned jak se k tomu dostanu to zkusim. 
Zpět nahoru
Frabol Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 22.dub.2007
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2007 v 23:14
Odpověď pro Ing. Zdeněk Mrázek
Dobrý den,
Vaš způsob vytvoření řezu jsem zkoušel, je to opravdu jednoduché řešení. Thumbs%20Up Nějak jsem však nepochopil to "promítnutí geometrie". Ta funkce mě dost mate. Nejde mi promítnout geometrii celého pohledu najednou, musím to dělat výběrem jednotlivých entit, což je dost náročné. Jednodušší pro mne je, kliknout na pohled, zadat "2D NÁČRT(s)" a kolem celého pohledu nakreslit třeba obdélník. (bez promítání geometrie). Potom "NÁVRAT" a pak vytvořit klasicky částečný řez, který je ohraničen náčrtem obdélníku.
 Navíc, když tento řez použijeme jako základ dalšího řezu, máme další řez zobrazen jako kdyby vycházel z celého pohledu a ne jen z poloviny.
Měl bych dotaz k té funkci promítnutí geometrie. V panelu nástrojů je ikona nazvaná "PROMÍTNOUT GEOMETRII", ale při ukázání na entitu a pravém kliku myši se v místní nabídce objeví "PROMÍTNUTÍ GEOMETRIE". Je to jedna a táž funkce, nebo jde o něco jiného??
Děkuji za odpověď.


Upravil Frabol - 23.dub.2007 v 00:39
Frabol
Zpět nahoru
Martin Madaj Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 05.lis.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Vždy aktuální verze
Stav: Offline
Bodů: 310
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 00:10
Odpověď pro bigbag
Ano, vypínání jednotlivých součástí lze provést i ve stromu výkresu (idw), stačí rozbalit jednotlivé vložené pohledy a použít pravou myš. Tamtéž a obdobným způsobem se provede i zapnutí/vypnutí řezu u jednotlivých součástí.

Upravil Martin Madaj - 23.dub.2007 v 00:11
M.M.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 08:51
Prři promítání geometrie (které je obecně v náčrtu potřebné, pokud chcete navázat na dříve vytvořenou geometrii) můžete použít např. režim výběru s prioritou součásti a promítnou se všechny hrany součásti najednou. Nicméně i když není priorita součásti nastavena, tak lze oblast, ve které chci promítnout hrany, označit hromadně oknem.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 08:53
Jo - jinak to promítání lze skutečně udělat z menu nebo pravé myšítko, je to tatáž funkce.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,864 sekund.