Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5878 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoIkona příkazu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
m.studenovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 47
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Ikona příkazu
    Zasláno: 22.dub.2007 v 23:02

Vytvořil jsem si několik nových příkazů a vložil do nové palety. Chtěl bych jim přiřadit ikony, ale nemůžu najít adresář, ze kterého autocad (2007) načítá soubory ikon. Když si při tvorbě ikony vyberu nějakou stávající, upravím a zvolím "uložit", implicitně vybraná složka C:/Documents and settings .... support/icons   je prázdná, neobsahuje žáné ikony (.bmp). Není tedy používanou zdrojovou složkou a pokud do ní mou novou ikonu vložím, není načtena. Co s tím?

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2007 v 23:12
Zkuste si udělat bokem složku s ikonami, kde budete dávat Vámi vytvořené ikony a tuto složku pak přidejte mezi cesty k podpůrným souborům.
Zpět nahoru
m.studenovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 47
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2007 v 23:34
Mě šlo primárně o to, kde je složka s defaultními ikonami. Můj problém jsem již vyřešil kompletním zadáním cesty k souboru ikony, kterou jsem vytvořil, v definici příkazu. Řekl bych, že takto ani není nutné, aby daná složka byla předdefinovaná, jako složka podpůrných souborů.
Zpět nahoru
m.studenovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 47
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 00:02
Ještě mě napadá v této souvislosti další věc - pokud uložím uživatelské rozhraní s novými ikonami do souboru .CUI, je v tomto souboru uložena pouze cesta do adresáře s ikonami, nebo i kompletní kopie souborů ikon? Tahle otázka je myšlena obecně, nejde mi jen o soubory ikon, ale i o jakékoli další.
Zpět nahoru
Chop Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.srp.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 64
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 07:20
Nejlepší asi je si nastavit nějakou svojí jednoduchou cestu pro vlastní soubory menu a ikony umístit tam. Kompletní cesta v názvu ikony je sice řešením, ale pokaždé ji nastavovat se Vám asi nebude chtít. Pokud ji máte v nastaveních, tak ji nemusíte nastavovat.
Po kompilaci menu *.cui se ikony ukládají, tak jako v předchozích verzích, do souboru s příponou *.mnr.
Civil 2007
Zpět nahoru
m.studenovsky Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 47
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 08:23
Díky, zařídím se podle toho.
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 08:29
Asi před měsícem se to tady zrovna řešilo. Standartní ikony nejsou zvlášť v souborech *.bmp ale je to v jednom souboru ACADBTN.XMX (ACADLTBTN.XMX pro LT) v hlavním adresáři Autocadu v program files. A z něj to asi jen tak nedostanete, stejně tak do něj. Takže jediná možnost, jak používat vlastní ikony je tady popsána.
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.dub.2007 v 10:10
Já bych taky doporučoval vlastní adresář jak rpo vlastní ikonky, tak pro vlastní menu... Je to prakttičtější a přehlednější pro reinstalaci i případný upgrade na novější verzi. Když to dáte do standardních cest AutoCADu, tak pak nevíte co je Vaše a co Autodesku.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8457:Jak přednastavit pro šrafy režim výběru objektů?
Tip 7496:V mém CUI/CUIX menu se ikony zobrazí jen jako otazník v obláčku.
Tip 12503:Rozšířené tooltipy pro jakékoliv příkazy AutoCADu.
Tip 5035:Chybějící ikonky při přenosu AutoCAD menu ze starší verze.
Tip 13502:Doplnění vlastních příkazů do uživatelské palety.
Tip 6790:VIPPřidání ikony vlastního příkazu/makra v Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,781 sekund.