Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15583 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoInventor - Vlastná knižnica obs. centra

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Inventor - Vlastná knižnica obs. centra
    Zasláno: 24.dub.2007 v 09:57
Pekný deň,
mám čerstvo nainštalovaný AIS2008. Obsahové centrum je prakticky totožné s AIS11. Pri inštalácii AIS2008 som určite vybral možnosť editovania obs. centra. Vytvoril som si vlastnú Read/Write knižnicu, kopírovaním dát z rôznych Read only knižníc. Všetko šlape ako má. Až na to, že keď chcem v mojej knižnici niečo zeditovať, tak mi to INV nechce dovoliťOuch. Poradí mi niekto kde je pes zakopaný?
Vďaka.

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Frabol Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 22.dub.2007
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2007 v 10:16

Já to dělám tak, že si součást z knihovny otevřu a dám "ULOŽIT JAKO" ale ne do obsahového centra. Soubory v obsahovém centru nejdou editovat. Po změně se to může uložit pod jiným názvem zpět do obsahového centra, čímž se součást stane znovu needitovatelná. nebo si ji můžete uložit jako jedinečnou součást projektu.

Je to trochu krkolomné řešení, ale o ničem jiném nevím. Docela rád bych absolvoval odborné školení.

Frabol
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.dub.2007 v 10:31
Vy hovoríte o inom. Ja mám na mysli editovanie Read/Write knižnice obsahového centra - teda vlastnej knižnice. (továrenské sa editovať nedajú). Ide o editovanie toho generátora, nier o editovanie vygenerovaného prvku. Takto si viem ušetriť tie kroky ktoré popisujete vy - teda vygenerovať to čo INV ponúka a potom si to urobiť na svoj obraz. Vždy mi to doteraz šlo...Neviem či nebude zádrhel niekde v Autodesk data mangement, ktorý tie knižnice spravuje...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 08:05
Stále sa mi nedarí objaviť príčinu...Už ste ma potrápili dosť, teraz by ste mohli už mohli poradiť...Embarrassed
Vďaka
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 08:21
Když nikdo znalý, tak zkusím já, neznalý. Mám pocit, že editaci obsahového centra musíte dělat v jednouživatelském projektu - ne v projektu úložiště. Cosi mi říká, že mi i radili, založit si na úpravy extra projekt. Jestli jsem mimo, tak se omlouvám - ale aspoň jsem to zkusil.
(Pro vysvětlení - zajišťuji pro firmu spíše "počítačové zázemí" a v Inventoru aktivně netvořím a nejspíš ani tvořit nebudu. Jenže naše firma se zaváděním Inventoru dost krutě bojuje.)
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 08:30
Ještě se k tomu vrátím - 2008 jsme ještě nedostali, takže se vlasně pohybuji jen v oblasti dohadů. To bude IMHO i důvod, proč se k tomu nikdo zatím nevyjadřuje. (OT: Oni už rozesílají IS2008 Cz?)
 
A ještě jedna věc - dohaduji se, že úpravy obsahového centra řešíte kvůli výpisům požadovaných údajů do kusovníku. Jestli je tomu opravdu tak, dovolím si moji současnou zkušenost. Podnikovou normu pro nás řeší Xanadu. V první verzi to vypadalo, že budeme opravdu upravovat všechny používané normy knihovny. Dost jsem se toho děsil. Jednak je toho dost, ale hlavně se bojím, že v nějaké další verzi IS bycho to dělali znova.
  Nyní se snažíme používat makro, které upraví soubory obsahového centra pro aktuální sestavu. Mělo by řešit i dvojjazyčnost kusovníků. Zatím se mi to (v této části) zdá životaschopné.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 08:48
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

Ještě se k tomu vrátím - 2008 jsme ještě nedostali, takže se vlasně pohybuji jen v oblasti dohadů. To bude IMHO i důvod, proč se k tomu nikdo zatím nevyjadřuje. (OT: Oni už rozesílají IS2008 Cz?)
 
A ještě jedna věc - dohaduji se, že úpravy obsahového centra řešíte kvůli výpisům požadovaných údajů do kusovníku. Jestli je tomu opravdu tak, dovolím si moji současnou zkušenost. Podnikovou normu pro nás řeší Xanadu. V první verzi to vypadalo, že budeme opravdu upravovat všechny používané normy knihovny. Dost jsem se toho děsil. Jednak je toho dost, ale hlavně se bojím, že v nějaké další verzi IS bycho to dělali znova.
  Nyní se snažíme používat makro, které upraví soubory obsahového centra pro aktuální sestavu. Mělo by řešit i dvojjazyčnost kusovníků. Zatím se mi to (v této části) zdá životaschopné.


Ja to chcem hlavne k vôli tomu aby som si mohol už pri vkladaní z OC navoliť materiál súčiastky. Čo sa týka ostatných vecí, (ktoré mi tiež nevyhovujú) beriem ich také aké sú. To úsilie čo by bolo treba vynaložiť na úplnú spokojnosť sa mi zdá neadekvátne výslednému efektu.

K tej predošlej odpovedi: robím v jedouživateľskom prostredí...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 10:13

V jednouživatelském prostředí byste měl mít automaticky publikační práva. Podívejte se ve Vault Manageru zda je daná uživatelská knihovna opravdu R/W a je správně připojená.

PS: Inventor 2008 CZ bude až v květnu

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.dub.2007 v 10:38
Ano knižnica je R/W. Je pripojená. Vkladať z nej ide, len editovať ju nechce povoliť...
Už začínam o sebe pochybovať. Dá sa jedoducho zistiť, či som skutočne pri inštalácii nechal tú defaultnu možnosť editovania suborov obsahového centra?
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.čvc.2007 v 16:42
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak to dopadlo?
Resp. uživatelské parametry do kusovníků již změnit umím (AI 10 pro), ale ještě bych potřeboval modifikovat základní tvar celých rodin (povypínat/vymazat poloměry). Lze toho nějak rozumně dosáhnout?
 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5568:VIPJak přidat vlastní ocelové profily do knihovny AutoCADu Mechanical?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 5285:Obsahové centrum Inventoru je jen pro čtení.
Tip 9635:Chyba přihlášení na Obsahové centrum: Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,886 sekund.