Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 1759 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTisk dodaného DWG

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Tisk dodaného DWG
    Zasláno: 21.čer.2007 v 19:03
OK, děkuji. Jednalo se, doufám o ojedinělou epizodu a nakonec se ukázalo, že je to technická výpomoc pro jinou firmu. Ale štěstí přeje připraveným, takže jsem rád, že o tom vím o malinko víc.
 
i já přeji příjemný den
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Kosík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
ACA 2017 + DT+, Revit 2017
Stav: Offline
Bodů: 529
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2007 v 18:23
Přeji příjemný den
podle názvu aec objektů se jedná o dokumentaci vyrobenou v DT+ (AB Studio) Tam se dají příslušné enablery stáhnou dle verze výkresu. Pokud autor používá i podlaží ze stejného produktu pak rozklíčovat výkres pro nedt+sáky může být problém.
Jan Kosík
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2007 v 13:14
Při otevírání výkresu se na textové obrazovce objevují poznámky o AEC - předpokládám tedy, že se jedná o Architectul Desktop. Nějak se nemohu zorientovat, které bych kupříkladu v tomto případě potřeboval. Mám Mechanical 2008, výkres je (AC1021) - takže IMHO formát 2007.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2007 v 12:12
Styl tisku se nastavuje u entity nebo hladiny jako jakakoli jina vlastnost (barva, cara, apod.). Pokud nevite, nebo nemate originalni *.stb soubor (mel by se predavat s vykresem jako treba *.shx) tak si ho prevedte do barevne zavisleho stylu - prikaz "prevodvstylu", pokud prevadite opacne (ctb -> stb) tak nejprve asi pouzijete prikaz "prevodctb"
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2007 v 08:37
Hledání mám samozřejmě zapnuté - jinak bych o tom nepsal. IMHO se nejedná o žádnou obskurní nadstavbu. Ale to asi není až tak podstatné - teď bych to jen potřeboval vykreslit a na to by mi proxy mělo stačit.
 
Zjišťuji ale naprosté mezery ve svých znalostech vykreslování podle stylů. My stále používáme vykreslování podle barev.
 
Tento výkres mi nabízí několik tabulek stylů vykreslování. Např. Autodesk-MONO.stb. Když si otevřu editor stylů mám v tabulce několik stylů. První je Normal a má nastaveno použít barvu objektu. Druhý je Solid a má nastaveno použít černou. To bych chtěl. Ale nevím, jak AutoCADu říct, že chci použít právě tento styl.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21525
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2007 v 08:29
Funkce aktivního vyhledávání object enablerů (LiveEnabler) je vypínatelná v Možnosti>Systém (a předpokládá připojení k internetu).
 
Hlavně však musí být daný objekt správně naprogramován (aby se "představil" odkud pochází a aby "věděl" kde stáhnout svůj enabler) - některé obskurní nadstavby ale toto nemají provedeno správně. Pak je řešením vyžádat si od autora DWG tyto objekty rozložené na standardní entity.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2007 v 08:16
Obdrželi jsme jako podklad soubor DWG s mnoha rozvrženími. Nevím, v jakém produktu na AutoCADu bylo vytvořeno. Automatické hledání enablerů mi nic nenašlo (připadá mi, že snad ani nehledá). V dialogu proxy objektů se píše něco o např. AbAdRoofDispRep.
   Když se pokusím vytisknout, ohlásí mi to samozřejmě, že nenalezl zařízení a nastaví styl i zařízení na žádné. Zařízení si mohu nastavit naše, ale tabulky stylů vykreslování mi to naše neukáže. A nedokážu to přinutit, aby se netisklo v jakýchsi stupních šedé. A to jsem si myslel, že za ty roky s AutoCADem základní věci zvládám :-(
 
1. Jak zjistit, které enablery mám shánět?
2. Jak donutit výkres (rozvržení k obvyklému chování při tisku?
 
Děkuji
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10872:Nepravidelný polotovar pro obrábění z modelu bez historie.
Tip 6037:VIPProblém dávkového publikování DWG do DWF - rozvržení není inicializováno.
Tip 8498:Dávková změna nastavení stránek tisku a čištění v DWG souborech.
Tip 7472:VIPHromadný tisk různých výkresových listů Inventoru do PDF.
Tip 5848:VIPSkládání PLT výkresů (nesting) i na plotry nepodporující tuto funkci.
Tip 4443:Který prohlížeč DWG podporuje vykreslování dle výkresových stylů.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,121 sekund.