Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13541 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenofunkce Pišblok

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Radek Klokan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 29.lis.2005
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: funkce Pišblok
    Zasláno: 25.čvc.2007 v 09:49
Zdravím, mám problém, když dám pišblok,  vytvořím nový výkres. To je vše OK. Ale nový výkres se nevykreslí do aktuální šablony, v které jsou přednastaveni  např. vlastnosti výkresu závislé na razítku. Dá se to někde nastavit, aby použil tu šablonu kterou chci.
Děkuji

Verze 2008


Upravil Radek Klokan - 25.čvc.2007 v 10:36
AIS 2011
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.čvc.2007 v 18:14
Šablona se používá pro vytvoření prázdného výkresu. PIŠBLOK jen exportuje část obsahu hotového výkresu - tam už žádný prostor pro aplikování šablony není.
Můžete ale výsledek PIŠBLOKu vložit (s rozložením) do prázdného výkresu založeného na oné šabloně.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Radek Klokan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 29.lis.2005
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čvc.2007 v 06:46
Tak to mě docela zklamalo!!! Tak to nechápu, proč si pišblok nebere alspon stejné vlastnosti z vycházejícího výkresu. Chtěl jsem si jednoduše z částí výkresu vytvářet výkresovou dokumentaci (součásti dát rámeček, razítko a koty...), ale jak je vidět, proč to zase dělat jednoduše, když to jde složitě. Je to škoda, dost by to usnadnilo práci. Děkuji za odpověď
AIS 2011
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čvc.2007 v 08:09
Proč zklamalo? Mně to připadá logické. Když extrahuji část hotového výkresu, nelze přeci aplikovat pravidla pro prázdný výkres. Když bude výkres obsahovat např. blok B a červenou hladinu A, jak na něj chcete aplikovat šablonu s předpřipravenou definicí zcela odlišného bloku "B" a zelenou hladinou "A"? Takto se chovají i jiné aplikace používající koncept šablon.
 
Vlastnosti vybraných entit a nastavení zdrojového výkresu se samozřejmě do zapisovaného bloku přenesou. Nebo jaké vlastnosti postrádáte?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Radek Klokan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 29.lis.2005
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čvc.2007 v 09:34
Asi jsem to vzal moc obecně.
Můj problém je, že data do rohového razítka vkládám pomocí vlastností výkresu (soubor -> vlastnosti výkresu). Zde mám v listu "vlastní" předpřipravené názvy, které se po vyplnění hodnot zobrazí v razítku. V případě, že vytvořím pišblok, se mnou předvytvořené názvy v listu ,vytvořeném pišblokem, již nenacházejí.
Předpokládal jsem, že pišblok funguje na principu (zjednodušeně) "Označ co chceš převézt, já si zkopíruji někam do schránky. Urči mi počáteční bod a já ti to podle něj vložím do nového výkresu." Předpokládal jsem že "nový výkres" bude stejný, jako když zakládám nový výkres dle šablony. Proto jsem se ptal, jak nastavit výchozí šablonu pro funkci "pišblok".

S pozdravem Radek Klokan
AIS 2011
Zpět nahoru
Radek Klokan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 29.lis.2005
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 65
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čvc.2007 v 09:38
Co se týče logičnosti, myslím že správný konstruktér kreslí pořád ve stejných hladinách, a nejen jeden ale celá firma. Tudiž předpokládám že nepotřebuji mít v jednom výkresu kótu zeleně a v jiném výkrese modrou.
AIS 2011
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čvc.2007 v 10:14
Nějak tomu asi nerozumím. PIŠBLOK zapíše do souboru vše (včetně vlastností a nastavení) co mu řeknete/vyberete. Nechápu jak s tím souvisí šablona. Šablona říká co má být přednastaveno a předkresleno při zahájení prázdného výkresu (což u Pišbloku nenastává).
Pokud do razítka vkládáte vlastnosti dokumentu, předpokládám že používáte automatická textová pole. Ta se ale do pišbloku přenesou v pořádku (samozřejmě kromě odkazů na konkrétní výkresové objekty, které v cílovém výkresu mají odlišná ID).
Pokud to děláte tak, že máte ve výkresovém prostoru povkládané nějaké mustry textů, pak je musíte samozřejmě také zahrnout do Pišbloku.
Pokud jsem to nepochopil a chcete vlastně vytvořit novou šablonu, použijte Ulož jako, ne Pišblok.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2352:VIPJak se zbavit dodatečné otázky příkazu _WBLOCK v Mapu?
Tip 439:VIPJaké entity jsou zapsány příkazem WBLOCK/PIŠBLOK? Jak exportovat modelový i výkresový prostor najednou?
Tip 153:Nelze kopírovat PROXY objekt nebo objekt s OD přes Clipboard.
Tip 5076:V DWG souboru formátu 2000 uloženém z AutoCADu 2007 nefunguje Copy/Paste.
Tip 10172:Jak v AutoCADu vložit blok z jiného DWG výkresu?
Tip 7493:Jak v DWG výkresu nahradit interní blok externím?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,829 sekund.