Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8165 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenozměna asociace DWG souboru pri spusteni AutoCadu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: změna asociace DWG souboru pri spusteni AutoCadu
    Zasláno: 14.srp.2007 v 08:27
Když se spouští AutoCad tak si automaticky na sebe převede asociace DWG souborů. Dá se někde nastavit aby to nedělal?
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 08:48
Dwg soubory jsou asociovány už od začátku instalace CADU, ne až když spustím CAD. Když přece kliknu na DWG soubor, tak se mi CAD otevře. Asociace se dá změnit ve WIN Tento počítač-nástroje-možnosti složky-typy souborů. Tam si najdu DWG soubor a můžu si upravit co potřebuji,tzn. program ve kterém se to bude otvírat,popř. to zrušit, změnit ikony atd. 
Zisounek
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 09:20
Dobrý den,
ono to není tak jednoduché, nefunguje to totiž tak, že by se to natvrdo nastavilo ve WIN a pak by to už fungovalo nastálo.
 
Např. viděl jsem stroje, kde byla nainstalována verze 2004 a 2005 a kdyz jste nejprv otevreli výkres ve 2005, tak se i ostatni otevíraly ve 2005,a le pokud jste 2005 zavreli a výkres otevreli ve 2004 tak se asociace změnila vsechny vykresy se zase otevírali ve 2004.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 09:42
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Dobrý den,
ono to není tak jednoduché, nefunguje to totiž tak, že by se to natvrdo nastavilo ve WIN a pak by to už fungovalo nastálo.
 
Např. viděl jsem stroje, kde byla nainstalována verze 2004 a 2005 a kdyz jste nejprv otevreli výkres ve 2005, tak se i ostatni otevíraly ve 2005,a le pokud jste 2005 zavreli a výkres otevreli ve 2004 tak se asociace změnila vsechny vykresy se zase otevírali ve 2004.
 
Takhle to funguje stále (mám 2005/2006/2007)
Jinak se dá asociace libovolné přípony zrušit (viz zisoun)
J. Mantlík

Zpět nahoru
Peter M. Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.srp.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2013, Revit 2010, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 334
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 12:23
A k cemu je dobre mit nainstalovanych tolik verzi CADu ???

 Ja mam dva CADy a to pouze v tom pripade, ze prechazim na jiny a ten stary tam mam max mesic, nez si otukam ten novy - jinak to vyznam nema (apon pro me).

Asociace dwg jde nastavit na kterykoliv nebo na zadny.


Upravil Peter M. - 14.srp.2007 v 12:26
Peter M.
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 12:49
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

....viděl jsem stroje, kde byla nainstalována verze 2004 a 2005 a kdyz jste nejprv otevreli výkres ve 2005, tak se i ostatni otevíraly ve 2005,ale pokud jste 2005 zavreli a výkres otevreli ve 2004 tak se asociace změnila vsechny vykresy se zase otevírali ve 2004.


Tuto variantu neznám, protože jsem měl také vždy jen max. 2 verze tak na měsíc a používal jsem stejně jen tu novější. Ale u každého typu souboru jde nastavit aplikace, která se má otvírat a pokud mu nastavim jeden konkrétní .exe soubor, tak si myslim, že by to mělo fungovat. Vyzkoušené to ale nemám.
Zisounek
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 13:38
zisoun: 
Taky mne to kdysi zarazilo, ale opravdu si asociaci přehazuje podle naposled otevřené verze.  neřeším, stejně z 90% jedu na jedné verzi
 
PeterM:
částečně lenost, částečně nedostatek času, částečně objektivní důvody
Ale jinak s tím (kromě místa na disku - ale to není problém) žádné potíže nejsou
- 2005 potřebuji pro jednu jen občas používanou nadstavbu, která na 2006 a vyšších neběhá (a zatím jsem neměl čas přesvědčovat vedení o upgradu
- 2006 je (zatím) hlavní pracovní verze
- 2007 jsem si nainstaloval kvůli zkoumání country kitu a pokusům s Civilem a taky tam mám jinou nadstavbu, kterou jsem bohužel pod 2006 nezprovoznil
-2008 nainstaluji až bude country kit (a trochu času) a pak po vyzkoušení a nastavení určitě budu mazat (v pořadí 2007, 2006 a po upgradu nadstavby i 2005)
J. Mantlík

Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2007 v 14:10
Ano přesne takhle se to chová. AutoCad si při startu zausurpuje asociace pro sebe - tedy pro svojí verzi a na nic se neptá. Asociaci sebere jak jinému programu, tak i jiné verzi AutoCadu. Je to dost otravné. Neznám jiný program, který by to takhle dělal. Neřeknu, že se asociace změní při instalaci, ale při každém spuštění - to je dost vlezlé. Není to žádná nová vlasnost, jen mě to dnes naštvalo tak, že jsem začal zjišťovat jak se to dá zrušit.
Můj dotaz tedy zní jestli se to dá někde zakázat?
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6714:VIPUrčení konkrétní verze AutoCADu spouštěné při poklepání na DWG
Tip 12113:Při prvním spuštění vyžaduje CAD produkt aktivaci sériovým číslem, ale váš Account nabízí jen volbu Přihlášení, sériové číslo chybí.
Tip 6326:VIPPořadí načítání souborů ACAD.LSP, ACADDOC.LSP, ACAD20xxDOC.LSP, MENU.MNL a dalších
Tip 9970:Proč se změna barvy součásti nepromítne do sestavy?
Tip 5521:VIPKRITICKÁ CHYBA: Unhandled Access Violation Reading 0x0000 Exception at 4xxxxxh
Tip 9588:V DWG souboru se místo obrázku objeví ikona TempEmbed.bmp.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,824 sekund.