Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6303 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKóty

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
mark Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 18.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical AutoCAD 2021, Inventor 2021
Stav: Offline
Bodů: 161
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Kóty
    Zasláno: 19.zář.2007 v 11:47
Dobrý den.
Zrovna jsme přešli na Inventor 2008 a chtěl bych se zeptat jak poznám, jaký kótovací styl je zrovna aktuální (výchozí) nebo kde nastavit natvrdo požadovaný styl jak je tomu v Cadu. Když zvolím kreslení kót v idw tak je v okně psáno Podle normy a samozřejmě si mohu zvolit jiný kótovací styl, ale když příkaz ukončím musím kótovací styl zase volit. Dále bych se chtěl zeptat jak je to z asociativitou a kótováním. Vytvořím si v Inventoru *. dwg, do kterého si natahám pouze pohledy. Pak jdu do Cadu a přes Designcenter si do výkresu natahám bloky z *. dwg z Inventoru. Pak bloky v modelové prostoru zakótuji, do této doby vše v pořádku, ale pokud potom změním velikost v Inventoru a v Cadu blok předefinuji, kóty zůstanou na místě a nezmění se s bloky. Zkoušel jsem kóty umístit dovnitř bloku, ale po změně se úplně ztratí a nesou tam žádné. Jde vůbec takhle s tím pracovat?
Dík za případné odpovědi.
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.zář.2007 v 12:58
Formát / editor stilů a norem. Vpravo nahoře vybrat aktivní norma a v levém sloupečku Rozměr a tam je aktivní kótovací styl.

Při vyběru Norma z levého sloupečku se na kartě dostupné styli nastavují styly jaké bude ta které norma používat.

Norma se nastavuje Formát / Aktivní norma.

Nejlíp vše nastavit a uložit do šablony.

Já používam knihovnu stylů aby jsme měli všichni stejný styl, ale pokud je použita tak nastavení šablony se neprojeví.

Ohledně propojení cadu nevím. Já ho rači ani nezkouším.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,688 sekund.