Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10283 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMax rozměry ipt

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Autor
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Max rozměry ipt
    Zasláno: 07.bře.2005 v 14:40
Lze nějak zjistit největší rozměry dílce ve směrech souřadného systému? Není potřeba rozlišovat jeho tvar, pouze největší opsaný kvádr, do kterého se vejde
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Keberdle Václav Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2006 LT,Rhinoceros 4,Catia 4
Stav: Offline
Bodů: 152
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 15:48

Nejak ano :)

 viz vyber > dle rozmeru

Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 15:56
??????
ani náhodu se nechytám....možná není chyba na mé straně...toto je téma programování, nikoliv ovládání AI...takže doplním otázku o pointu.
Max rozměr potřebuji k automatickému doplnění polotovaru.. nějaký výběr dle rozměru je mi k ničemu.

Beru, že 90% uživatelů místo toho aby si dalo na chvilku odpočinulo a za něj ty polotovary vypsalo makro, tak budou několik hodin sedět a tupě vypisovat jeden rozměr za druhým.
Děkuji nemám zájem, raději budu 2dny programovat a pak si užívat chvilku v křesílku s nohama na stole, popíjení kafíčko a pozoravat jak se sčot snaží

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Slade Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 53
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 16:21

 

Jeee doufám že někdo příjde s tím jak na to s tím to se neustále peru a byl bych moc rád jak to udělat aby to šlo samo mám na mysli výběr polotovaru

doufám a pevně věřím že toto již někde existuje

Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 16:32
taky doufám, že to půjde, ale v angličtně dost plavu, takže je mi celý slavný admapi_9_0.chm prakticky k ničemu. Stačilo by zjistit nějakou fci, které by to ten model ošahala... řešit to pomocí manuálního součtu kot je taky schůdné, popř. si v hotovém modelu udělat 2 náčrty a v nich zakotovat krajni body , tím lze získat řízené koty, které již lze postat do razítka ale nelze je nějak sloučit do jedné hodnoty, to mě příliž nevadí, ale hodilo by se to - smůa, že je to tak hodně neobratné ...
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 16:54

Také marně přemýšlím jak na to...
ale vidím, že jste mnohem dál - zatím ani nechápu, co jsou "řízené koty" a jak je "lze postat do razítka"...

Domníval jsem se, že by to šlo cestou exportu parametrů modelu, ale nevím jak...

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 17:15
-řízené koty jsou takové ty v závorách, jejich velikost je dána přímo tvarem geometrii - prostě je to kota na vic (u obdelníku dvěma kotami zadáte jeho velikost, když zakotujete ještě uhlopříčku, tak to už bude řízená kota, protože pro definici je již nadbytečná) - na přepnutí řídící a řízené koty je v AI tlačítko
-hodnotu jakékoliv koty (=i řízené) exportujete pomocí zatržítka v tabulce parametrů... do razítka pak přídáte vlastní nadefinovaný parametr podle názvu v modelu - tam lze i jednotlivé hodnoty spojovat dohromaty do jednoho "slova"
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 19:55

Jo funguje to,
akorát místo polotovaru: P6-100x200
mi vystupuje do razítka: P6,000mm-100,000mmx200,000mm
(asi poradíte jak toto upravit)

Když vytvořím šablony pro polotovar plech, ... mohlo by to stačit, ne?
Pomocí parametrů můžu přidat i přídavky na obrábění...

Chtěl jste ale asi vytvořit makro, které projede modely vytvořené jakoukoli šablonou, že?

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.bře.2005 v 20:18
no to je právěže ten problém... toto jsem kdysi zkoušel (tak -1,5roku), ale jak odsranit jednotky jsem nepřišel - a tedka jsem vám to zapoměl říct.. soráč

pokud byste podobnou věc udělal pomocí kusovníku, tak tak ty jednotky vypnout jsou, ale zase se nedají slučovat sloupce a taky nelze ráměček kusovníku vypnout.. takže jedině žebyste to měl odděleně v kolonkách.. pak vy šlo rozlišovat klidně i kulatina, Tr. P. plocháč apod
Pro ty co mi chtělí odporovat, at to vkládám z "mechsoftu", že ten má rozměry v BOM2, tak to mají pravdu, ale nejsem tak geniální, že vím dopředu u každé součásti, z jakého polotovaru ho budu vyrábět a moji zákazníci nechcou polotovary, ty předepisuje jejich technolog (ale pouze u složitých dílů), ale jen největší rozměry - přídavky si zvolí podle potřeby a podle toho co mají ve skladu

proto si chcu udělat makro, které projede všechny ipt, zjistí velikost, vhodně ji sformátuje bez jednotek a zapíše ho do nějaké proměné jako text.. ten pak naprosto jednoduše vložím tak kam chci.
prozatím to dělám ručně,ale je to:
1) pakárna
2) lehce se u toho dělají chyby (překlepy - zrovna včera sem se sekl o -100mm) a při změně dílce se na to musí myslet a přepsat tu hodnotu - koty se změní samy, ale v těch to málokdo hledá

Myšlenka asi nebude nic moc nová, ale provedení pořád nikde a příliž nepředpokládám, že by příští verze AI, něco podobného uměla.. pokud ne, tak fakt nemám důvod proč si ji kupovat. Také jsem zvědavý, jestli konečně přidají do vlastnostní hmotnost... ono by toho bylo asi víc, ale to není problém tohoto příspěvku

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 07:47

Hmotnost vkládám z fyzikální do uživatelské vlastnosti, tu pak do razítka:

Public Sub SetHmotnost(oModel As Variant)
    On Error Resume Next
    'R-Hmotnost (do R-Hmotnost v záložce Uživatelské vlastnosti zapíše Hmotnost ze zál. Fyzikální)
    'Uživatelské vlastnosti modelu
    Dim oModelUserPropSet As PropertySet
    Set oModelUserPropSet = oModel.PropertySets("{D5CDD505-2E9C-101B-9397-08002B2CF9AE}" )
    Dim sHmotnost As String
    sHmotnost = FormatNumber(oModel.ComponentDefinition.MassProperties.mass, 3) 'Fyzikální hmotnost - text
    Call oModelUserPropSet.Item("R-Hmotnost").Delete
    Call oModelUserPropSet.Add(sHmotnost, "R-Hmotnost")
End Sub

S Mechsoftem je to horší - nová verze pod názvem Design Accelerator už nemá BOM1,2..., takže se nedá ovlivnit, jaký text vystupuje do uživatelských vlastností (nebo se mýlím?)

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 07:59

Spoléhat na to, že různé myšlenky tu už byly a že určitě se to už v příští verzi musí objevit, je naprosto lichá. Uvědomte si, že vývojáři jsou programátoři a ne konstruktéři (kromě zakladatelů bývalé fy Mechsoft .. to byli programující strojaři, proto také jejich produkty měly hlavu a patu). Takže pokud máte nějký nápad, jak vylepšit funčnost nějakého produktu, existuje na stránkách Autodesku tzv. Wishlist, jehož vyplněním tento nápad sdělíte vývojářům a alespoň nepatrnou měrou můžete přispět k tomu, že upgrady mohou mít smysl, protože budou řešit to, co nás pálí.

Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 08:11
Pane Pícha, asi se mýlíte. My už máme nyní ve firmě jednotně nastavené zobrazování vlastností, takže to nemůžu vyzkoušet, ale jsem si skoro jistý, že když jsem viděl Dessign accelerator poprvé, tak obsahoval BOM1,2 a 3 úplně stejně, jako dřívější nadstavba Mechsoft.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 08:14

Svoje připomínky jsem do Wishlistu vkládal od verze 5.3, ale už mě to přešlo. Nikterak mě v Autodesku nepřesvědčili o ochotě vycházet vstříc požadavkům českého konstruktéra... a jak je vidět z odstranění tak dobrých věcí jako bylo např BOMx, zlomili i programující strojaře bývalé fy Mechsoft...

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 08:23

Omlouvám se (i Autodesku), tuto možnost jsem přehlédl. Dík za upozornění.

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 08:40
Díky za to makro na tu hmotnost. Vyzkouším a uvidím, škoda že se nemění asociativně se změnou v modelu, ale musí se pokaždé znovu zkpouštět. Kdepak se vám podařilo ho schrastit?
Já to řeším přes kusovník, ručně vložím jedno políčko do oblasti roh.razítka... takže si toho skoro nikdo nevšimne, je to asociativní (teda po aktualizaci), ale trošku je problém sladit velikost textu a rámečku, tak aby se to krylo s razítkem
Ty BOMy funkují... jen nejsou v AI interní knihovně norm. dílů
Že programátoži autodesku nejsou konstruktéři, tak to je jejich problém, ale podřezávají si tím větem na které sedí, asi se furt domnívají, že jsou dominantní na scéně 2D CAD, ale ve sféře 3D sou v těžké konkurenci...
Já EN moc neumím, takže sesumírovat poznámku, tak aby to pochopily bych nedokázal a stejně si myslím, že ji je to úplně jedno. Kdyby vyřešili v AI10 všechny doposud známé nedostatky tak co by potom bylo nového v AI11 (aby to nedopadlo jako přechod z 6na 7-změnily acad, v AI uživatelsky nic nového)

Tedka trošku zase programování:
Když zjistit velikost dílu se nějak nedaří, nevíte jakým příkazem lze zaktualizovat kusovník ve výkrese? Ďk
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Radek Pícha Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 09:14

Jak zaktualizovat kusovník bych také chtěl vědět.

Ručně vložit jedno políčko do oblasti roh.razítka je podle mě pro uživatele zatěžující. Spouštění makra jedním tlačítkem před dokončením výkresu se mi zdá jednodušší. Makro, které spouštím, řeší více věcí, například aktualizuje datum poslední změny. Též by se mi líbilo, kdyby to fungovalo bez nutnosti mačkat tlačítko...

Makro včetně vkládání hmotnosti jsem zmastil sám, více snad mimo konferenci, máte-li zájem.

Pro překlad svých přání do EN využívám služeb prodejce AI.

<font color=BLUE>Ing. Radek Pícha[/COLOR] (konstruktér)

ITS BENDA s.r.o.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 09:19

Co sa tyka tej hmotnosti. ja pouzivam utilitku verejne dostupnu "iProperty Collection V2.1" od Patricka de Stobbeleira a som uplne spokojny. O hmotnost sa uz nemusim starat. Vzdy ju mam v rohovom razitku aktualnu. Jedine co musim pri akejkolvek zmene modelu urobit, je stlacit tlacitko SAVE, aby sa to updatovalo.

 

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2005 v 09:57
tak jsm si zkusil iProperty Collection a je teda bomba !! úžasné, si připadám úplně mimo realitu

škoda že to umí celkové rozměry jen u plechových dílců

Upravil Otasek
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8044:VIPNastavení počáteční velikosti pohledu pro první náčrt.
Tip 7617:Jak načíst CAD model z Inventoru do 3ds Max?
Tip 1696:Jak spočíst potřebné rozlišení stínovaného obrázku pro tisk na určitý formát papíru?
Tip 1698:Jak v 3D Studiu umístit Slunce do "nekonečna"?
Tip 377:Jak načíst soubory Autodesk Inventoru do 3D Studia VIZ?
Tip 12738:3ds Max mi přestal importovat IPT/IAM soubory Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,535 sekund.