Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7995 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSrafa

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
vladinko1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Srafa
    Zasláno: 06.lis.2007 v 10:15
Ahoj

Prosim poradte alebo aspon vzsvetlite preco je autocad taky nestabilny pri srafovani. Je to nenormalne aby pri srafovani nevedel vysrafovat ani polylin ked je v nejakom objekte. Stale vypisuje chybu ze nieje uzavrety objekt a urcite je. Nemal by toto autodesk vylepsit a nie vydavat nove a nove verzie ked podstata je zla???



Dakujem
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 10:35
Taky se mi stává, že mi AutoCAD křivku nevyšrafuje ani když je "uzavřená" (ve smyslu, že první a poslední vrchol je ve stejném bodě). Je nutné ve vlastnostech křivky nastavit "Uzavřená" na "Ano" a pak vyšrafovat lze.
Zpět nahoru
vladinko1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 10:46
To je jasne ale nie vzdy sa kreslia a srafuju polyliny ked su to nejake ciary a su uzavrete tak je to velky problem neviem si predstavit ze by som kreslil len s polylinou. Mam nastavene aj Gap tolerance ale ako keby tot amani nebolo mam nadstavene aj 500 units a nic
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 10:58
Bohužel je to tak... Jakmile do hranice šrafování zasahuje nebo se ji dotýká text nebo dokonce blok či část oblouku, tak to AutoCAD většinou nevyšrafuje ani když je hranice uzavřená a vše má Z souřadnici 0 a nějaká tolerance není nic platná. A to nemluvě o šrafování pomocí Solid... Dead
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 12:48
Musím říct, že ani zasahující text či blok mi zpravidl apři šrafování nedělá problémy, ani nemusím mít křivku skuečně uzavřenou, stačí, když hranice nemá mezery.
Co jsem ale zjistila, že cadu dost dělá problémy, jsou inflexní body. Pokud by to byl váš případ, rozdělte oblast nějakou pracovní přímkou právě v inflexních bodech a pak to jde šrafovat bez problémů.
Kackac
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:08
Nakreslete pomocí křivky obdélník, do něj druhý obdélník, ten vnitřní úhlopříčně proškrtněte a zkuste si vyšrafovat prostor mezi obdélníky. AutoCAD určitě nenalezne hranici šrafování tak, jak byste čekali, navíc se hranice mění podle toho, kam kliknete. U komplikovaných výkresů to samozřejmě hodně zdržuje a dělá jen problémy...
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:30

To je přeci triviální operace - pro zajímavost jsem ji vyzkoušel hned na několika verzích AutoCADu a funguje zcela normálně.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:32
Nakreslila jsem to podle vašeho návodu a šrafoval bez nejmenšího problému. Různě druhy šraf, i solid, vyšrafoavaly v pohodě ono obdélníkové "mezikruží". Napadlo mě, jestli by třeba nepomohlo hrát si s volbami Detekce ostrůvku, pokud jste to již nezkoušel. I když u mě ani tato možnost při nastavení Normal i Vnější neovlivnila pozitivní výsledek.


Upravil Kackac - 06.lis.2007 v 13:34
Kackac
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:35
Tak jsem zkusil všechny případy tady uvedené a ani v jednom jsem neměl problém a vyšrafovalo se to jak mělo. Mívám problém pouze tehdy, pokud šrafuju uzavřenou oblast a uvnitř je hodně různých dalších uzavřených oblastí. Pak mi nedokáže vynechat a zřejmě najít všechny vnitřní ostrovy a vyšrafuje to celé.
Zisounek
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:36
Aha, máte pravdu, v místě "normálních" souřadnic to funguje dobře. Pokud se ale snažíte šrafovat v místě velkých souřadnic (v mém případě 8-mi ciferné číslo), tak to nefunguje ať děláte co děláte. Vždy se vyšrafuje zároveň i jeden z trojúhelníků, pokaždé jiný. Nevšiml jsem si, že mám výkres tak daleko od počátku SS Tongue
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 13:50
Zkusila jsem to a opravdu, když jsem měla souřadnice přes 108, tak začal zlobit, což předpokládám vyplývá z jakéhosi zaokrouhlování nebo čeho, kdysi mi to někdo vysětloval na příkladu posunu nakresleného objektu do hodně velké vzdálenosti a zase zpět, objekt potom nebyl úplně přesně nakreslený jako na začátku a nebyl přesně v to místě, kde by měl být.
Nicméně pro úspěšné šrafování stačí zadat počátek lokálního souřadného systému poblíž objektu a už je zase vše bez problémů.


Upravil Kackac - 06.lis.2007 v 13:51
Kackac
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 14:12
Jde o tzv. numerickou nestabilitu (matematický pojem, nemá nic společného s údajnou nestabilitou v úvodním příspěvku). AutoCAD (stejně jako kterákoliv jiná CAD aplikace) vnitřně pracuje s čísly s vysokou, nicméně omezenou přesností (počtem platných cifer). Pokud se počet cifer "vyplýtvá" na reprezentaci samotné souřadnice (např. JTSK), zbývá už jen příliš nízká aritmetická přesnost na výpočty protínání potřebné např. pro šrafy, rovnoběžky a další typy geometrických výpočtů. Jak již bylo řečeno, stačí si přesunout počátek (USS) blíže k zájmové oblasti.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2007 v 18:07
Posunul jsem si Váš motiv na souřadnice -489000,-1102000 a vše funguje bez problémů. Zaujaly mně ty osmiciferné souřadnice. Kde a nebo co to kreslíte? 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 09:01
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Posunul jsem si Váš motiv na souřadnice -489000,-1102000 a vše funguje bez problémů. Zaujaly mně ty osmiciferné souřadnice. Kde a nebo co to kreslíte? 
 
Z vlastních zkušeností bych řekl, že bohužel pravděpodobně obvyklý fórek většiny architektů kreslit situace v milimetrech. A ne a ne je to odnaučit ....
J. Mantlík

Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 09:06
Wink to bychom ale byli v řádech 1x10 na devátou, takže to dokonce vypadá na centimetry!
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 09:11
I to už se mi stalo ...
ale možná ty "osmiciferné souřadnice " tak byly nazvány podle X (v JTSK Y), které je -7x10 na osmou Wink
J. Mantlík

Zpět nahoru
vladinko1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 21:49
No to moze byt pravda ale ja srafujem normalny vykres z rezmi a podorysmi a strasne to roby chyby aj napriklad mam blok zobrazeny na obrazovke a srafujem niekde vedla tak mi cely komp spadne alebo mu to trva straasne dlho
Podla mna je zle naprogramovany cad napr. Microstation stym problem vobec nema. Vravim asi je to viac otazka na Autodesk
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2007 v 22:35
Mám hodně špatné zkušenosti s asociativními šrafami, ale neasociativní jsou až na opravdu výjimečné případy bez problémů, pokud uživatel dodržuje nějakou disciplínu, například nešrafovat několik (nedejbože ještě hodně složitých) oblastí jednou šrafou v celku, zvláště solidem, a podobně. Zkuste nejdřív změnit způsob tvorby šraf, např. tu asociativitu, to dělá opravdu hodně. Sice je to krásná myšlenka, že změním objekt a šrafa už se změní sama, ale poměr problémů ku přínosům (reálnému využití) této možnosti hovoří (alespoň podle mých zkušeností, použití ve stavařině) velmi výrazně v neprospěch asociativního šrafování.
Kackac
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2964:VIPJak vytvořit poloprůhledné celobarevné výplně (šrafy)?
Tip 5316:VIPRastrové šrafy 2D objektů - standardní funkcí AutoCADu.
Tip 8370:Klasický dialog šrafování pro AutoCAD 2011,2012,2013...
Tip 5682:Nastavení šrafy terénu v řezu Revitu.
Tip 3612:"Nebyla nalezena platná hranice" při pokusu o vyšrafování.
Tip 3176:Kde mohu najít další šrafovací vzory a typy čar pro AutoCAD?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,738 sekund.