Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7280 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSrafa

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2007 v 11:31
Na kreslení situací v milimetrech není nic zvláštního, nedělá to problémy a nejsou potřeba osmiciferné souřadnice :) Jak se mi ale tenhle projekt dostal do takových vysokých souřadnic mi vůbec není jasné.... Výkresy (obyč. půdorys bytovky) vznikly vyexportováním z Revitu do DWG, ale v tom problém myslím není. Každopádně posunutím na "normální" souřadnice moje problémy se šrafováním okolo bloků rozhodně nemizí.
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2007 v 11:40
Kreslení situací v milimetrech je naopak velmi zvláštní, jak již bylo diskutováno jindy. Reálné zaměření dostáváte v JSTK v metrech, data z katastru taky,  a pokud se má provést např. vytyčení stavby, ze situace zvětšené na milimetry nic nevykouzlíte.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2007 v 11:41
Tak ani neasociativní šrafy neřeší můj problém u bloků. Jakmile mám nakreslenou příčku, které se dotýkají bloky kuchyňských skříněk, tak se oblast šrafofání rozlije i tam, kam nemá. Stačí blok odsunout ode zdi a najednou je šrafa OK.
Zpět nahoru
jirka h Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.led.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Allplan, AutoCAD, Revit
Stav: Offline
Bodů: 83
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2007 v 11:44
Situace máme v milimetrech proto, protože kreslíme běžně všechny výkresy v milimetrech a do situací osazujeme až následně, stačí podklad 1000x zvětšit.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2007 v 12:38
Přestože se to tu řešilo již několikrát, musím se připojit ke kolegovi Čechovi
 
Původně odeslal(a) jirka h jirka h napsal(a):

Situace máme v milimetrech proto, protože kreslíme běžně všechny výkresy v milimetrech a do situací osazujeme až následně, stačí podklad 1000x zvětšit.
 
A to byste právě měl dělat obráceně. podklad ponechat v metrech a budovy apod. 1000x zmenšit. V rámci budovy nebo jiného objektu si kreslete třeba v mikronech, ale situace nechávejte v metrech. Předejdete tím mnoha mrzutostem při předávání
J. Mantlík

Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.lis.2007 v 13:11
Původně odeslal(a) jirka h jirka h napsal(a):

Tak ani neasociativní šrafy neřeší můj problém u bloků. Jakmile mám nakreslenou příčku, které se dotýkají bloky kuchyňských skříněk, tak se oblast šrafofání rozlije i tam, kam nemá. Stačí blok odsunout ode zdi a najednou je šrafa OK.

To bych spíš než odsouvání volila dočasné zmrazení hladiny kuch. linek, jako bonus se tím také urychlí prohledávání výkresu a tudíž i vlastní šrafování, což je u některých počítačů hodně výrazná změna;-). A nebo ještě zkuste ty bloky kuch.skříněk nastrkat do pozadí (_draworder), někdy to také změní detekovanou hranici (používám qselect pro výběr všech prvků hladiny).
Kackac
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2964:VIPJak vytvořit poloprůhledné celobarevné výplně (šrafy)?
Tip 5316:VIPRastrové šrafy 2D objektů - standardní funkcí AutoCADu.
Tip 8370:Klasický dialog šrafování pro AutoCAD 2011,2012,2013...
Tip 5682:Nastavení šrafy terénu v řezu Revitu.
Tip 3612:"Nebyla nalezena platná hranice" při pokusu o vyšrafování.
Tip 3176:Kde mohu najít další šrafovací vzory a typy čar pro AutoCAD?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,633 sekund.