Diskuzní fórum, poradna
?CAD diskuze, rady, výměna zkušeností
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
|
Odpovědět
|
archiv |
| Autor | |
tooo
Nováček
Přihlášen: 10.lis.2007 Lokalita: ČR (JM) Používám: AutoCAD 2006, Microstation V8 Stav: Offline Bodů: 3 |
Téma: Jak kreslit v AutoCADu v souřadnicích JTSK?Zasláno: 10.lis.2007 v 18:55 |
|
Jak kreslit v AutoCADu v souřadnicích JTSK? Stáhnul jsem si trial verzi programu Points Import for AutoCAD od Sycode a naimportoval si do výkresu nějaké body. I když v texťáku byly všechny souřadnice kladné, ve výkresu je mám se zápornými znaménky. Zkusil jsem otočit souřadný systém o 180 stupnu kolem osy z, ale nepomohlo to. Označení souřadných os bylo sice podle křováka, ale když jsem body znovunaimportoval, byly zase záporné.
Tak jsem je všechny vybral a otočil o 180 stupnu kolem bodu 0.0. Body se otocili, takze uz jsou tvarove tak, jak by meli byt, ale porad jsou se zapornym znamenkem.
Existuje v AutoCADu neco jako zakladaci vykres jako je tomu u Microstationu? V AutoCADu se to asi bude jmenovat sablona, soubor s priponou dwt. Jsou nekde na netu stazitelne sablony pro kresleni v JTSK? Ze by tam uz byl ten souradnicovy system prednastaveny?
A je mozno si stahnout nejakou bezplatnou utilitku na inport a export bodu do AutoCADu (v programu od Sycode mi zbyva uz jenom devet dni do vyprseni trial verze)? Neco jako je groma pro MicroStation?
Dekuji
|
|
![]() |
|
PepaR
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
CAD/BIM manager
Přihlášen: 29.lis.2004 Lokalita: ČR (ZL) Používám: CAD/BIM Stav: Offline Bodů: 6219 |
Zasláno: 10.lis.2007 v 19:36 |
|
Co se týče importu bodů, tak součástí nadstavby GGmenu je několik LISPů, které import a export bodů řeší.
|
|
![]() |
|
Mantlík
TOP uživatel
Přihlášen: 01.říj.2004 Lokalita: ČR (Pha) Používám: ACAD/Map/Civil R10-> 2022 Stav: Offline Bodů: 2578 |
Zasláno: 10.lis.2007 v 23:39 |
|
JTSK se v CADu (jak v AutoCAdu a jeho vertikálních aplikacích, tak -usuzuji z předávaných podkladů v DGN- že i v Microstationu) se řeší ve třetím kvadrantu s přehozením os X a Y - tedy obě souřadnice se zápornými znaménky Např. bod (v Praze) se souřadnicemi JTSK Y=740000, X=1050000 se zadává jako X= -740000, Y= -1050000
Textový soubor se souřadnicemi bodů si musíte upravit např. v Excelu, Quattru, Tab602, apod.
GGmenu si budu muset konečně taky prohlídnout
|
|
|
J. Mantlík
|
|
![]() |
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor
ARKANCE Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Implementujeme řešení Autodesk Stav: Offline Bodů: 22069 |
Zasláno: 11.lis.2007 v 11:29 |
|
Pro práci s různými souřadnými systémy (tedy geodetickými body) je vhodné používat k tomu určenou verzi AutoCADu - tedy AutoCAD Map nebo AutoCAD Civil 3D. V těch pak najdete i přímou podporu S-JTSK a konverzí mezi souřadnými systémy. Žádné speciální zakládací výkresy nepotřebujete. Civil 3D pak nabízí i import souřadnic bodů z textových souborů, Excelu, databází a nejrozšířenějších typů dálkoměrů. |
|
![]() |
|
Radim Cech
TOP uživatel
Přihlášen: 01.říj.2004 Lokalita: ČR (MS) Používám: Autodesk Civil 2020 Stav: Offline Bodů: 848 |
Zasláno: 11.lis.2007 v 15:14 |
Takže to máte správně a hlavně nic neotáčejte,nepřeklápějte apod. A jinak se kreslí normálně, jako v CADu.
|
|
|
R.C.
OSTRAVA |
|
![]() |
|
tooo
Nováček
Přihlášen: 10.lis.2007 Lokalita: ČR (JM) Používám: AutoCAD 2006, Microstation V8 Stav: Offline Bodů: 3 |
Zasláno: 13.lis.2007 v 15:49 |
|
zkusim se na to podívat, import i export bodů se hodí často
|
|
![]() |
|
tooo
Nováček
Přihlášen: 10.lis.2007 Lokalita: ČR (JM) Používám: AutoCAD 2006, Microstation V8 Stav: Offline Bodů: 3 |
Zasláno: 13.lis.2007 v 15:50 |
|
to s tou opravou znamenka v textaku je jednoduche ale genialni a funguje to, dik
|
|
![]() |
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět
|
|
| Přejít na fórum | Oprávnění fóra ![]() Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,268 sekund.




Jak kreslit v AutoCADu v souřadnicích JTSK?
Možnosti tématu


tooo napsal(a):