Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11120 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZměna sestavy na součástku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Změna sestavy na součástku
    Zasláno: 12.pro.2007 v 10:22

Mám problém s velkým množstvím sestav, podsestav a součástek, postavil jsem výrobek ze všech součástí ze kterých se skládá ve skutečnosti. Jelikož jsem zjistil že některá sestava mi vystačí jen jako součást ( jako jeden celek ), potřebuju sestavu (iam) převést do součástky (ipt) nebo přizpůsobyt aby se chovala v dalších sestavách jako součástka a ne jako sestava. V konečné setavě s mě špatně orientuje a je i zbytečně velká. Díky za každý tip.



Upravil Lukáš Záruba - 12.pro.2007 v 10:23
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 10:29
Otevřete nový *.ipt soubor, ukončete náčrt (<- Návrat) a v Oknu nástrojů zvolte Odvozená součást (6.položka zespodu u AIS 2008). Zvolte sestavu ze ktré chcete udělat součástku a je to...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
ssmiga Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AIP2010, Mechanical 2010, Vault 2010, Vista 64bit
Stav: Offline
Bodů: 178
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 10:42

Zrovna také pracuji s poměrně velkou sestavou, s rozsáhlými celky ocelových konstrukcí tvořených framegenerátorem a dalšími technologickými zařízeními, a použití odvozených součásti u mě v tomto případě vedlo ještě ke zpomalení práce se sestavou. Tak jsem se nakonec vydal cestou různých úrovní zobrazení detailů. Možná by byla situace lepší při přerušení vazby mezi odvozenou součástí a zdrojovou sestavou. To jsem však nezkoušel, neboť by to v mém konkrétním případě nebylo žádoucí.

Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 10:48
Ano je to tak, pokud to nebude mít vazbu na zdrojovou sestavu, tak to pojede lépe. Ovšem s tím se ztrácí možnost udate odvozené součástky. Je třeba volit co nejmenší zlo. Asi se vám nepodaří zobrazit v jedné sestavě automobil do posledního šroubečku i zde si musí kontruktér pomoct odvozováním, nebo s jinými metodami vedoucí ke zjednodušení a tím snížení paměťové náročnosti (video karty, paměti v PC atd.)...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
MILKA Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 09.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AIS 2023/WIN10
Stav: Offline
Bodů: 416
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 11:39
No já v takovém případě u odvozené součásti potlačím spojení (odvozená součást nehlídá zdrojovou). V případě nutnosti pak můžete aktualizovat součást kdykoliv.
Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 11:43
Já vytvářím invalidní vozík pro sportovní účely a v mém případě se jednalo jen o přehlednost, jelikož PC pro tyto účely mám dostatečně vybalené. S problémama se spomalením nebo sekáním sem se ještě nepotkal ale moje výtvory se nemoužou rovnat autu. V první variantě jsem potřeboval mít přesně všechny součásti ( kola, upínací osy kol, mechanismus lomení osy, područky....) namodelovné abych věděl že mi vše sedí. Teď mě čeká jen různé přizpůsobování pro jiné varianty a tam nepotřebuju mít např. kolo..., jako sestavu jelikož je vždy stené, nebo se celá setava vymění za jinou.

Upravil Lukáš Záruba - 12.pro.2007 v 11:50
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2007 v 11:46
V tomto případě bych opravdu použil odvozenou součást a potlačil spojení. Jak už tu zaznělo, aktualizovat se to dá, vyměnit za jinou taky, jen to vyžaduje ruční zásah.
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4783:VIPNelze vložit součást z Obsahového centra (chybí obrázek, informace).
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,766 sekund.