Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13264 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoInv2008-problém u parametrických prvků

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Inv2008-problém u parametrických prvků
    Zasláno: 31.led.2008 v 16:36
Zdravím,
po smrti harddisku jsem si nainstaloval už jen Inv 2008 v domění, že vše převedu do této verze a budu dělat už jen v ní. K mému překvapení však u převedených parametrických součástí a sestav, nelze modifikovat tabulkové parametry. Dokonce spolu nespolupracuje klasická tabulka x excel. Pokud edituji excel tabulku a dám uložit, vytvoří se nová součást. Pokud ji ale chci editovat(případně i starší) tak v excelu ji změním ale nepromítne se to nikde. Navíc když změním v klasické tabulce parametry, změní se správně i v modelu ale tento nový se již neuloží...Nesetkal jste se někdo s něčím podobným???
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.led.2008 v 16:43
Tak...a teď cokoliv udělám v excelovské tabulce, tak od změněného řádku se všechno jakoby "vymaže" a zařve to chybu, že součást mimo rozsah...su v pasti, naštěstí jedu domů se uklidnit...prosím o jakoukoliv radu, představa že parametrické součásti nebudou fungovat mne docela děsí Angry
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 07:39
Hmmmm tak při pokusu otevřít i jiné parametrické součásti to dělá psí kusy. Dám uložit tak to napíše cosi o migraci do nové verze...dám OK a chci přidat další prvek. V tabulce dám nový řádek(excel tabulku po včerejšku raději ani neotvírám) a součást se k mé radosti vytvoří...dám uložit a nic...nový prvek je v rodičovském souboru vytvořen správně, zobrazí se správně, ale do adresáře se nepřidá...I NEED HELP!!! Wacko Cry Pokud se v INV 2008 ukládají soubory někde jinde, prosím poraďteWink
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 08:32
1. Udělal jste před zahájením práce se staršími soubory v nové verzi migraci?(viz plánovač úloh v menu start). Ta je doporučena pro všechny soubory, nejen parametrické-řízené tabulkou.
2.Pokud ano a stejně to nefunguje,měl byste podle mého názoru problém řešit přes support vašeho dodavatele CAD resp. support Autodesku (to by byla dost závažná chyba).
Každopádně pokud naleznete nějaké uspokojivé řešení, bylo by zajímavé ho zda zveřejnit.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 09:26
Nechcem byť chytrý, ale odporúčam nainštalovať si aj staršiu verziu Inventora. Ja takto fungujem roky z aspoň dvoma živými verziami na stanici...A to nie preto že by som bol nejaky konzervatívny dekadentista, ale preto, že som sa už poučil že "soudruzi z USA" v nových verziách vždy niekde urobia nejakú chybu...a v 2008 ich teda urobili požehnane!
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 09:32
Takže dle rad pana Mrázka jsem migroval soubory pomocí plánovače úloh. Sice je to otročina ale poté i parametrické prvky fungují správně. Když jsem přecházel z 10ky na 11ku tak sem nikdy nic nemigroval pomocí žádného plánovače, jen jsem otevřel soubor a při uložení se to samo převedlo do vyšší verze. Neparametrické soubory se převedou také otevřením a uložením a je to v pořádku. Jen s těmi parametrickými nastal problém.
Tak děkuji za dobrou radu, vedoucí k vyřešení problému...Thumbs%20Up  Clap
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 10:17
Je tedy asi potřeba Inventoru věřit když vyzývá k migraci souborů na aktuální verzi. Podle mého ale stačí součást otevřít a uložit.
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 10:30
Při ukládání souboru v nové verzi mi obvykle vyskočí hláška o migraci a Inventor chce potvrdit souhlas s provedením migrace. V tomto případě věřím, že migrace proběhne a mělo by to stačit. Neprověřoval jsem. Ale taky se mi občas stane, že soubor otevřu, uložím a hláška nevyskočí. Nevím proč, nezjistil jsem kdy. Potom je zřejmě potřeba migrovat extra.
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 10:33
Radek001: také jsem věřil...nicméně dobré vědět že jde migrovat i jinak, lépe.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.úno.2008 v 12:02

Ono je to asi tak - pokud pracujete s jednoduchou strukturou - díl - výkres nebo sestava - díly, tak většinou stačí soubor v nové verzi načíst a uložit - on se přemigruje automaticky. Pokud je ale struktura složitější - např. složitá sestava nebo (jak vyplynulo z prvotního problému tohoto vlákna) tabulkou řízené soubory, je lepší migraci udělat. Tím, že se to dělá přes plánovač úloh, není problém to pustit přes noc (jde-li o stovky souborů).

Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 3695:Jak použít podmíněné zobrazení prvku z Revit family (rodiny)?
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,898 sekund.