Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9524 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenovýkres

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: výkres
    Zasláno: 13.úno.2008 v 15:51
Jak řešíte kdyz potřebujete poslat výkres někomu kdo nemá inventor? Já bych to vyřešil uložením výkresu v BMP ale tím mi vzniknou na svislích stranách šesivé pruhy a výkres se zmenší. Potřeboval bych dostat výkres z inventoru .idw přímo do JPG abych ho mohl poslat emailem. Budu rád za jakýkoliv postřeh či radu. 
Zpět nahoru
Miko Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2006
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor 2018
Stav: Offline
Bodů: 75
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 16:00
Tento problém řeším poměrně často a nejlépe se mi osvědčil převod do PDF nebo do DXF.
Autodesk Inventor 2014
Zpět nahoru
Lukáš Záruba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.lis.2007
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 429
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 16:03
Ale jak to provedu?
Zpět nahoru
Rumisch Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 16.led.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 410
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 16:04
ak chcete priamo do jpg. treba si stiahnut utilitku Installto.Jpeg
Peter Rumis

Inv.2018
Vault Professional 2018

Windows 7 Prof

CAD konstrukter

Rubble Master





Zpět nahoru
Lukas.H Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Arkance Systems - Autorizovaný dealer Autodesk
Arkance Systems

Přihlášen: 07.zář.2007
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 74
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 16:06
Pro prohlížení a tisk těchto dat lze použít bezplatný nástroj Autodesk Design Review.Tento nástroj můžete zdarma stáhnout na: http://www.xanadu.cz/download.asp.Samozřejmě můžete výkres uložit jako JPG a to pomocí příkazu Uložit kopii jako.
Snad se Vám pomohl.
Zpět nahoru
Jan Rais Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 171
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 16:15
- Je možné stisknout na klávesnici tlačítko "Print Screen" a přes schránku poslat "vyfocený" obrázek např. do Photoshopu, GIPu atd. Tam obrázek upravit, uložit jako soubor JPG a e-mailem odeslat. Já takhle připravuji a  posílám barevné obrázky modelů.
- Co jim poslat PDF soubor? Nebylo by to lepší? Výrobní výkresy posílám v PDF formátu komukoliv, všude je otevřou.
Zpět nahoru
Jan Rais Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 171
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 16:22
Ještě abych nezapomněl. I barevný, vyrendrovaný 3D model je možné pro odeslání připravit jako PDF soubor. Akorát pozor na barvu pozadí, standartně vám to tam hodí pozadí bílé.
Proto raději používám pro posílání barevných modelů postup přes "Print Screen" tlačítko. Viz můj předešlý příspěvek. 
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2008 v 20:01
Možná připomenout, že do PDF není přes uložit jako, ale tisk přes virtuální tiskárnu Adobe PDF.
Josef
Josef
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2008 v 13:54
me design review neotevre idw soubory, nicmene na otevreni je take i inventor View 2008, ktery dokaze otevrit k prohlizeni i ipt a iam soubory. Nicmene pro absolutni bezpecnost, pokud vykres posilate nekomu neznamemu je nejlepsi PDF Creator. Nainstalujete objevi se vam jako tiskarna, date tisknout pres tuto tiskarnu a vyjede vam hotovy PDF vykres :-)
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2008 v 14:11
jen podotknu ze PDF soubory mají, nebo už získaly certifikát důvěryhodnosti, nebo něco v tom smyslu, mám pocit že to teď nedávno evropské státy odsouhlasily a PDF se tak stává uznávanou záležitostí.  Už jen proto že se jedná o free software který má snad každý "Acrobat reader"
Zpět nahoru
Paolo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 16.lis.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AIP 2008, Catia V5R18
Stav: Offline
Bodů: 201
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2008 v 14:31
možná kdbyby mi nevadilo že mi bude číst přímo nativní soubory tak bych se tím moc neptrápil a odkázal ho na InventorView který přečte jak party, sestavy tak i výkresy (např uvnitř firmy), ale vzhledem k objemu dat bych se spíš klonil k DWF, je malý, je rychlý, prohlížečka je zadarmo .... samé výhody. Na pdf i jpeg bych se vyprdl.
-------------
AIP 2008, Catia V5R18, 3D spacepilot
Zpět nahoru
dental Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor profesional 2010,SolidWorks Premium 2010
Stav: Offline
Bodů: 67
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2008 v 14:58
Priklaňam sa k panu Paolovi,tiež používam format dwf na odosielanie dat nasim dodavatelom.
Rudolf Seriš,CHIRANA-DENTAL
konštruktér náradia
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2008 v 21:21
mno ano, priklanim se k dwf jako k efektivnimu zpusobu, preci jen je to celkem novinka a jeste k tomu rozumna, ale porad to ma sve ale, a to v tom smyslu, ze ne kazdy trautnberk kooperant na volne noze musi nutne byt ochotny stahovat review, nekdy z nepochopitelnych duvodu jsou lide strasne lini a protivni kdyz maji stahnout a pouzivat neco noveho. PDF zkratka pouziva mnoho lidi, -obchodnici atpd, protoze slouzi i pro dokumenty, zkratka vsecho, i obrazky . Mluvim jen ze sve zkusenosti :-) Kazdopadne moznosti je spousta :-) Uvedeny zde byly snad vsechny :-)
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.úno.2008 v 06:56
Původně odeslal(a) K4my K4my napsal(a):

ne kazdy trautnberk kooperant na volne noze musi nutne byt ochotny stahovat review, nekdy z nepochopitelnych duvodu jsou lide strasne lini a protivni kdyz maji stahnout a pouzivat neco noveho. PDF zkratka pouziva mnoho lidi, -obchodnici atpd, protoze slouzi i pro dokumenty, zkratka vsecho, i obrazky.
Ano s tímto naprosto souhlasím, již je to nějaký čas co jsem formát DWF zavrhnul a to není z důvodu toho, že je špatný, naopak. Ovšem přinutit některé lidi, aby si doinstalovali něco, co jim podle nich v budoucnu bude pouze zabírat místo na HDD, je nadlidský úkol. Ten stejný problém, jsem měl s tiskem velkých formátů, naštěstí jsem našel firmu, která je ochotna z DWF tisknout /alespoň někdo/. Používám výhradně PDF a mám klid (možná se dožiju díky tomu vyššího věku...). Hodně zdaru těm kdo bojovati se rozhodli za formát DWF a zatím je to neopustilo...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Paolo Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 16.lis.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AIP 2008, Catia V5R18
Stav: Offline
Bodů: 201
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.úno.2008 v 07:08
pracuji v mezinárodní firmě s mnoha tisíci zaměstnanci po celém světě a po léta používáme PDF a tak jsem docela nedávno navrhl abychom začali používat DWF a po několika dnech jsem dostal odpověď skoro od vedení firmy :) že DWF is not suitable for automotive industry a že raději nakoupí SpinFire za nemalý peníz, fakt jsem to nepochopil, nicméně našel jsem pochopení alespoň u nás v české pobočce a tam to snad budeme používat :D ačkoliv ....
-------------
AIP 2008, Catia V5R18, 3D spacepilot
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.úno.2008 v 17:18
Posílat jen rastrové obrázky (JPG, BMP, PNG, TIFF) je značně omezující. Pro 3D modely a 2D výkresy je daleko lepší používat vektorové formáty - buď nativní soubory Inventoru (prohlížečka Inventor View je zdarma) nebo publikační formát DWF. Pro zobrazování DWF není nutně potřeba ručně instalovat prohlížeč.
DWF lze prohlížet např. vložený do web stránky (automatická instalace prohlížeče) nebo pomocí web služby Freewheel (online prohlížeč) nebo použít verzi DWFx, která je založená na XPS a soubory lze prohlížet nativně (bez prohlížeče) ve Windows Vista nebo Windows XP s .Net Framework 3.5.
 
Viz též:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 3,055 sekund.