Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2260 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVyjmutí části výkresu bez okrajů

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Gooorila Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.říj.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2000 LT, ZWcad 2007
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vyjmutí části výkresu bez okrajů
    Zasláno: 18.bře.2008 v 07:39
Zdravím
Mám výkres *.dwg a excelovský dokument. Do excelovského dokumentu potřebuji vložit části výkresu, což nyní dělám tak, že změním pozadí na bílou a pak zmenšuji okno výkresu tak, aby byly jeho strany co nejideálnější pro konkrétní nákres, který potřebuji vyjmout, pak označím nákres a prostým CTRL+C/V vložím do excelu.
Hledám možnost, kdy bych se vyhl onomu zmenšování, protože je problém, že kdybych nezmenšoval, vkládá se mi do excelu nejen to, co jsem označil, ale prakticky celý viditelný výkres, který je v tu chvíli na obrazovce.
Zdá někdo způsob, jak tomu předejít a hloupě nezmenšovat, ale vyjímat z výkresu jen právě označenou část výkresu?
Díky, Gooorila
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2008 v 08:03
Zkuste export do WMF a vyberte jen určité entity, nicméně přesto to není vždy to pravé ořechové. Velmi dobrým pomocníkem pro vkládání do jiných aplikací je nástroj BetterWMF, ktery je ale placeným nástrojem.
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2008 v 08:05
Přes schránku je to sice nejrychlejší, ale je potřeba počítat s okrajema. Ikdyž záleží na programu. V Microsoft office to funguje jak popisujete, ale v openoffice.org mi to funguje bez těch okrajů. V každém případě můžu doporučit tento článek :
http://www.autodeskclub.cz/club/Article.aspx?article=c66a711e-ba6c-47b3-b9bc-4ff287f4be1b
Zisounek
Zpět nahoru
Gooorila Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.říj.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2000 LT, ZWcad 2007
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2008 v 08:41
aha, tak to je zvláštní. Zkoušel jsem to v Open Office a okraje mám stejné, jako v excelu, zato si inteligentně sám změnil pozadí z černé na průhledné, takže zase nový pozanetek :o). Jdu si přečíst ten článek, jestli to pomůže. Děkuji
Zpět nahoru
zisoun Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 25.pro.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD LT 2007
Stav: Offline
Bodů: 232
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2008 v 12:24
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. V Openoffice ty okraje taky zůstanou, ale jak píšete, umí zprůhlednit pozadí, což je pro mé potřeby zatím vždy dostačující, protože s tím nemám ve většině případů žádné další starosti. Max. upravím celkovou velikost. U microsoftu jsem možnost zprůhlednění nenašel. Ale jak jsem psal, mělo by pomoci varianta dle zmiňovaného článku.
Zisounek
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.dub.2008 v 17:25
- ofotit v CADu obrazovku při zobrazení celého výkresu (PrintScreen) s bílým pozadím (ale ani nemusí být nutně bílé...)
- vložit do Windowsovského prográmku Malování či jiného malovátka
- myší oknem vybrat část, kterou chcete někam vložit (Ctrl+C)
- vložit tam kam chcete to co chcete (Ctrl+V)
-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7402:Jak se zbavit okrajů mezi jednotlivými tiskovými úlohami.
Tip 4940:VIPČást Mechanical symbolů není vidět v AutoCADu LT.
Tip 6123:Jak nastavit přesah zobrazení referenční součásti?
Tip 5579:HP DesignJet 750C+ vypisuje chybu "System Error 010033 00070B20".
Tip 5743:Jak změnit velikost okrajů u jediné buňky tabulky?
Tip 4499:Jak zmenšit okraje tisku na HP DesignJet 4000?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,662 sekund.