ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSkener na větší formáty

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 389
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Skener na větší formáty
    Zasláno: 19.bře.2008 v 06:27
Teď jsme dostali vzácnou návštěvu z vrcholového managementu. Máme naskenovat štos výkresů, A4, A3 i A2 se tam najdou. Pro skener A4 je to těžká úloha.  Cvičně jsem začal na téma "koupě většího skeneru" a nedočkal jsem se jednoznačného odmítnutí - prý ať něco vybereme, zjistíme cenu a uvidí se.
Tak se chci zeptat na stav skenerů (pro formát A2 a větší) na českých tocích.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
ARKANCE

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Implementujeme řešení Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 22188
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2008 v 10:07
Zkuste se podívat např. na:
 
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 389
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2008 v 07:35
Děkuji za tip. Ale asi by to neprošlo. Nebylo by něco mezi tímhle a stolními scannery A4 co se dají pořídit za méně něž 2000Kč?
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1820
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2008 v 08:17
Pokud nechcete kupovat něco moc drahého, možná bylo úspornější nechat si ty větší formáty naskenovat třeba u geodetů.
Ti obšas také stroje mají.
A déle se zajímet třeba o scan formátu A3.
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2023 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2008 v 08:23
Pokud je to jednorázově a chcete to jenom černobíle, můžeme naskenovat na našem Oce kopírovacím stroji (A4 - A0 libovolné délky).
Zkuste dotaz v okolí - kdo má kopírky, které dokážou zároveň skenovat.  
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.bře.2008 v 09:08
Myslím že je zbytočné kupovať scaner za pol milióna z dôvodu oscenovania "pár" výkresov .... u nás vo firme bežne potrebujeme oscenovať veľké formáty, zväčša katastrálne mapy a kópie projektov. Robí nám to cudzia firma, pri cca 10-20 kusoch A1 to máme dokonca v ten istý deň. Síce máme množstevnú zľavu ale podľa oficiálneho cenníka je to cca od 120,- SKK za čiernobielu kópiu až po 390 SKK za farebnú kópiu, všetko ceny za m2, výstup je v tiff a PDF.

A3 scanner kúpite už aj za cca 15000,-, veľkoformátový sa dá zohnať aj za 150000,-

Upravil be_em - 20.bře.2008 v 09:34
Zpět nahoru
prybka Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.pro.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
IntelliCAD
Stav: Offline
Bodů: 61
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.bře.2008 v 14:30
A3 scanner je už za 3333,- s daní, např. Mustek ScanExpress A3 USB 600 PRO
http://skenery.alza.cz/skener-mustek-scanexpress-a3-usb-600-pro-d82494.htm
Ale A3 a A4 pokryjí lépe multifunkční kancelářská zařízení tiskárna-skener-kopírka, pokud mají podavač!!!
Mimochodem, digitální fotoaparáty už mají takové rozlišení, že při hodně snížených nárocích, se dají použít. Vhodné zvláště na výkresy, které Vám nechtějí půjčit a Vám jde jen o to, vědět, co je na výkrese. Problémy s takto nasnímanými výkresy jsou:
- jak zajistit dostatečné rovnoměrné osvětlení (vestavěný blesk většinou nevyhovuje, protože osvětluje jen střed zorného pole a je zde nebezpečí odlesku).
- jak zajistit umístění předlohy aby nedocházelo k deformacím a zkreslením.
- optika nemusí rovné čáry zobrazovat do rovných čar.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8623:Podporované formáty scanovaných dat (point cloud) v Inventoru 2013.
Tip 14341:PDFIMPORT - Žádné objekty nebyly importovány.
Tip 12477:ReCap nenačte mračno bodů ze skeneru Faro.
Tip 10066:Autodesk ReCap mi nenabízí ikonu pro publikování do Real View on Recap 360.
Tip 12953:Proč mám zašedlou volbu "Generování textury" při převodu mračna bodů na 3D těleso?
Tip 1385:Výkresový soubor ve formátu XML je několikrát větší než DWG.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,281 sekund.