Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6509 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenosynchronizace materiálů a bloků mezi výkresy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: synchronizace materiálů a bloků mezi výkresy
    Zasláno: 24.dub.2008 v 11:53
pokud bych chtěl rendrovat aca projekty v mentalrayi, mám problém:
když si nastavím, aby třeba vnitřek zdi byl v bílé omítce a vnějšek obložený prkny, tak to udělám tak, že budu mít dva různé ACA materiály, které v rámci definice stylu zdi přiřadím příslušným vrstvám zdi. V definici ACA materiálu (stylemanager) nastavím, aby se při renderingu použil na vnitřek materiál "Omítka" a na vnějšek materiál "Prkenný obklad" ... zatím dobrý:)
Pak si poskládám view drawing celého baráku - bude mít třeba 30 xrefů (constructs jednotlivých podlaží, sekcí atd..), kde v každém budou použity materiály "Omítka" a "Prkenný obklad"...pořád ještě dobrý:)
Začnu rendrovat a zjistím, že potřebuji upravit charakteristiky materiálu - třeba jen mírně upravit měřítko prken...no, a mám problém: když tyto úpravy dělám v tom "renderovacím" view drawingu, tak se mi změny hezky propisují na všechna podlaží atd., ale když si pak otevřu kterýkoli construct, tak v něm je pořád původní, neupravená definice materiálu, takže nemohu např. dělat marketingové rendry jednotlivých podlaží, zkušební rendry atp...
Jinými slovy: v rámci synchronizace standardů se synchronizuje ACA definice materiálu, ale už ne MENTALRAY definice materiálu.
Mám tedy následující otázky:
  1. Jak zařídit, aby se definice MENTALRAY materiálu synchronizovala v rámci celého projektu?
  2. Jak udělat různá nastavení materiálů a přepínat mezi nimi? (Např. jednou chci mít všechno bílé, pouze sklo skleněné, podruhé chci barevnou omítku, prkenný obklad...) jediné, co mne napadá, je mít různé definice stylů stěn a dalších prvků a dělat synchronizaci projektu, ale to je nesmysl: zaprvé to na větším projektu, který má přes sto výkresů, není proveditelné, zadruhé to určitě někde způsobí vykreslovací chyby, zatřetí to neřeší co s NEaca objekty...

...jinak úplně stejný problém je i s Multiview bloky - synchronizuje se jejich ACA definice, ale už ne ACAD bloky, z nichž ten multiview blok sestává - takže když upravím definici toho ACAD bloku, tak se mi při synchronizaci standardů nepropíše do projektu...

Prosím, poraďte.
děkuji
Rostislav Říha
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7594:Editace bloku se neprojeví ve výkresu (u existujících referencí bloku).
Tip 12869:VIPTvorba knihovny pro vkládání bloků v AutoCAD web app
Tip 12147:Jak aktualizovat blok se zachováním polohy a natočení atributů?
Tip 4573:Jak přidat atribut k bloku již použitému ve výkresu?
Tip 5779:Jaký je rozdíl mezi příkazy MATERIÁLPŘIŘAĎ a MATERIÁLPŘIPOJ?
Tip 9270:Symbol PID se vkládá v jiném měřítku.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,680 sekund.