Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9060 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZrkadlenie bez nových prvkov???

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
rvg1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zrkadlenie bez nových prvkov???
    Zasláno: 02.čer.2008 v 16:03
Zdravím, mám takýto problém.
 
Mám zostavu, zloženú z troch častí. Potrebujem túto zostavu odzrkadliť ale bez toho aby sa mi vytvorili nové prvky s príponou _ZRC, veď prvky sú rovnaké a pri zrkadlení sa mení len ich usporiadanie.
 
Niekde robím chybu ale neviem kde.
 
Ďakujem.
INVENTOR 10
Zpět nahoru
luckhash Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 31.kvě.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Invetor 2008, Autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2008 v 21:01
Řešení se skrývá hned v úvodním dialogu příkazu zrcadlit komponentu.
Máme možnost ke každé vybrané komponentě vybrat stav, který popisuje co se se součástí/sestavou zrcadlenou bude dít.. 1) bude zrcadlena (zelené kolečko, 2) bude znovu použita (žluté kolečko) 3) bude vyřazeno (šedé kolečko)

Takže, stím si pohrát, pak po kliknutí na další se nám objeví možnost nastavit, zda chceme k souboru přidat příponu, předponu atd.


Zpět nahoru
rvg1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2008 v 06:41
V poriadku, to viem, ale ako nastavím aby party v zostave mali Žlté koliečko a konkrétna zostava zelené kolečko.
 
Ja potrebujem aby sa mi odzrkadlila len zostava - vznikne nová zostava s príponou ale jednotlivé diely sa použijú tie z pôvodnej zostavy.(sú rovnaké len v zostave sú zrkadlovo umiestnené)
INVENTOR 10
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2008 v 08:07
Neviem či presne rozumiem čo chcete...Ale skuste trebárs urobiť to, že si vytvoríte kóbiu zdrojovej zostavy a potom v nej urobíte zrkadlový obraz zostavy v danej zostave, bez toho aby vznikol akýkoľvek nový súbor. Pôvodnú zostavu v novom súbore potom vymažte a zostane vám len tá nová, poopravujte si poškodené väzby...atď.
Je to staršne primitívne a možno zároveň komplikované, ale určite funkčné...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2008 v 08:12
Dělám s Inventorem už několik let, ale nikdy jsem této funkci nepřišel na chuť. Když se člověku povede správně naťukat žlutá a zelená kolečka, ta stejně má nová sestava vazby v  .... . Jestliže píšete, že zrcadlená sestavička má tři stejné součásti, je rozhodně lepší uložit kopii jako a v nové kopii přehodit dvě, tři vazby.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
rvg1 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 25
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2008 v 14:02
Možno som sa zle vyjadril, ale ja by som potreboval aby sa mi vyskytovali v zostave vyššej úrovne obe podzostavy aj ta originálna aj odzrkadlená. a keď v tom origináli zmenim umiestnenie napr. platne (nie rozmer alebo tvar - lebo ten sa zmení v zrkadlenej na základe odkazu) tak pri aktualizácii sa zmení umiestnenie platne aj v zrkadlenej zostave.
 
Dúfam že som to napísal zrozuminteľne
 
 
INVENTOR 10
Zpět nahoru
Miko Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2006
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor 2018
Stav: Offline
Bodů: 75
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2008 v 14:21

Zdravím,

pochopil jsem dobře, že sháníte možnost vazby v sestavě, která by fungovala jako "ZRCADLENÍ"? Tato vazba mi již také několikrát chyběla, ale v inventoru (zatím pracuji v "10") není, nevím zda se neobjevila ve vyšších verzích. V případě nutnosti ji nahrazuji jinými vazbami s použitím parametrů, bohužel ja tato metoda pracnější.
 
Autodesk Inventor 2014
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čer.2008 v 14:22
Při tom malém množství dílů bych asi opravdu vytvořil dvě různé sestavy a provázal je přes tabulku parametrů. Tím by to splňovalo váš požadavek na aktualizaci polohy.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3308:Jak ozrcadlit sestavu nebo podsestavu Inventoru?
Tip 951:Jak zabránit zrcadlení textových objektů?
Tip 5537:VIPTajná funkce Revitu 9.x pro zrcadlení projektu.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,717 sekund.