Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9427 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblém s kótami

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
noumi Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.úno.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD 2006-2008, Inventor 10-2008
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problém s kótami
    Zasláno: 11.čvc.2008 v 13:13
Dobrý den,
potřeboval bych pomoc s jedním problémem. Mám Inventor 2008 SP3 a Windows XP SP2. Před časem se mi u některých výkresů sestav začala objevovat záhadná věc. Pokaždé když chci nakreslit obecnou kótu se mi daná kóta chytá neviditelných bodů kdesi mimo pohled a zobrazuje se podobně jako bych kótoval v izometrickém 3D pohledu. Abych ji trochu zkrotil musím vždy vybrat rovinu poznámek jako rovinu listu, ale i přesto letí kóta někam mimo. Když pak takovou kótu chci vložit do výkresu (prostě kliknu), tak se objeví chybová hláška "Neplatné zadání požadavku." Confused
 
Docela mi to komplikuje práci. Nevíte někdo jestli by pomohla přeinstalace Inventrou? Nechce se mi to dělat zbytečně. Kolegům v práci se stejnou kombinací Invetoru a XPéčka se toto nestává. Cry
Zpět nahoru
valík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AIS 9 CZ, ACAD Mechanical 2009
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 06:35
Toto jsem zpozoroval rovněž, u mne to bylo nepřesným usazením pohledu, možná nesrovnalost souřadného systému. Jak k tomu došlo však nevím, nebyl dosud čas se tomu věnovat. Při zoomování v *.idw jsem zjistil dvojité čáry...kóta pak například ukazovala úhlopříčnou vzdálenost dvou za sebou vložených profilů (spodní hrana-roh jednoho a horní druhého), některé nebylo vůbec možno vyhodnotit, sice tažená byla, avšak její usazení buď nebylo možné nebo kóta uskočila kamsi do prostoru i mimo rámeček. Možná je to náhoda, ale toto se projevilo u trochu složitějších rámových konstrukcí z dutých profilů. Třeba Vám toto napoví, nicméně by mne zajímalo Vaše vyhodnocení, protože příčinu neznám.
valík
Zpět nahoru
MILKA Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 09.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AIS 2023/WIN10
Stav: Offline
Bodů: 416
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.čvc.2008 v 09:14
Tak s tímto jsem bojoval nedávno a absolutně jsem nebyl schopen tento problém vyřešit. Měl jsem model prohnuté součásti a v Inventoru jsem ho nebyl schopen zakótovat a to ani pomocí pomocných náčrtů.Promítnuté body se házely někam do prostoru-no hrůza.Nakonec jsem danou součást exportoval do dwg a zakótoval v AutoCadu. Naštěstí jsem toto pozoroval pouze u jedné jediné součásti (podobných jsem kreslil desítky).
Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čvc.2008 v 11:34
Mám v 2008ke podobnú skúsenosť...Prešiel som na 2009ku...
P.S.
2008ku považujem za ušitú horúcou ihlou...


Upravil Ľubomír Pápay - 18.čvc.2008 v 11:35
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
servo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.srp.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2009
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2008 v 22:18
Tento problem som mal taktiez. Vyskitol sa mi v zostave s asi 50 dielmi.
Myslim ze to ma nieco so suradnicovym ystemom.
Vyriesil som to tak ze som zostavu zlozil nanovo.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,563 sekund.