Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7161 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAktuální adresář pro xref

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Aktuální adresář pro xref
    Zasláno: 01.srp.2008 v 18:29
V poslední době mám rozpracované větší množství akcí a při práci s XREFy musím vždy složitě dohledávat adresář, ve kterém mám aktuálně otevřený výkres z daného projektu a chci k němu připojit další z téhož adresáře.
 
Zná někdo tip, jak zajistit, aby funkce Xref "skočila" do adresáře, ve kterém mám spuštěný výkres, ke kterému chci připnout další výkres z tého adresáře?
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 18:44
tak toto ma tiež moc moc zaujíma!

... ešte by som k tomuto chcel vedieť, či by sa okno v ktorom hľadám v adresároch súbory pre Xref nedalo nejak natrvalo zväčšiť, prípadne maximalizovať, podľa mňa sa otvára zbytočne malinké!!!!!

Upravil be_em - 01.srp.2008 v 18:44
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 18:51
Není to úplně ono, co chcete, ale alespoň trochu pomůže buď
1. mít adresáře oněch akcí v oblíbených nebo
2. ve startovním adresáři, do kterého cad s dotazem na xref leze, nebo někde na ráně na disku mít zástupce adresářů s akcemi (*.lnk) hezky na jedné hromádce nebo
3. mít ony adresáře připojené jako síťovou jednotku, pak se vám zobrazuje jako disk, který je přímo ve stromové struktuře (tuto možnost v kombinaci s 2 používám já)
Kackac
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 18:55
Původně odeslal(a) be_em be_em napsal(a):

či by sa okno v ktorom hľadám v adresároch súbory pre Xref nedalo nejak natrvalo zväčšiť, prípadne maximalizovať, podľa mňa sa otvára zbytočne malinké!!!!!
Já jsem si ho roztáhla skoro na celou obrazovku a po potvrzení (nikoli po zavření stornem) už se mi při příštím otevření zobrazí velké. Po spadnutí autocadu to někdy zapomene, ale jinak to drží.
Kackac
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 19:53
Nevim jak to funguje u vás. U mne, jaký adresář při prvním otevřením (např. načtení xref, bloků apod.) otevřu, tak zůstane aktuální dokud se neposunu jinam.
Při spouštění cadu mam nastaveno - pod "spustit v" hlavní adresář s daty.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 20:03
Ano, je to tak. Mělo tam být jen to o tom adresáři na ráně. Omlouvám se za mystifikaci.
Kackac
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 20:10
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Zná někdo tip, jak zajistit, aby funkce Xref "skočila" do adresáře, ve kterém mám spuštěný výkres, ke kterému chci připnout další výkres z tého adresáře?
Něco mě napadlo, zkusila jsem a funguje - pravým tlačítkem přetáhnete z průzkumníka ve windows nebo commandera daný soubor, který chcete vložit jako xref, do modelového prostoru na kreslící plochu (ne do příkazové řádky, tam to funguje jako otevření) a z nabídky vyberete vytvořit xref. Akorát tomu pak dodatečně musíte nastavit souřadnice a případně otočit.
Sice to také není to, co jste chtěl, ale je to další možnost bez bloudění adresářovou strukturou:)


Upravil Kackac - 01.srp.2008 v 20:12
Kackac
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 21:58
Jinak mam ještě v oknech pro otevření souborů v autocadu přetaženy aktivní adresáře s výkresy. Pak stačí jednou kliknout a jsem v požadovaném adresáři.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20080801_215805_Náhled.jpg

Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2008 v 22:24
To jsem neznala, to je super:)
Kackac
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.srp.2008 v 21:05

Tohle řeší přesně problém. Až na jednu maličkost. Používáme delší názvy akci, např. 024-08-A-Studie OK Horní Suchá, a tím pádem se zobrazuje jen to číslo. U několika rozpracovaných najednou se v tom člověk neorientuje. Lze nějak roztáhnout to pole tak, aby byl text pod ikonou celý čitelný? Pak by bylo po problému

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.srp.2008 v 00:08
Také používám delší názvy. Prostě ho zkrátím buď jen na číslo, nebo nějakou zkratku. Jak by se dal sloupec roztáhnout nevím, pátral jsem. Tímto způsobem funguje jen v cadu, tak asi v nějakém jeho nastavení.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1604:VIPPříčina hlášení "Soubor DWG nebo některá jeho část nebyla nalezena".
Tip 4329:Nastavení adresáře pro CTB nebo PC3 soubory do akuálního adresáře.
Tip 11540:Změna hladiny do které jsou vkládány xrefy.
Tip 277:Spolupráce na XREF výkresu.
Tip 192:Nelze otevřít připojený XREF výkres.
Tip 9067:VIPNastavení možností exportu AEC do holého DWG.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,098 sekund.