Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6980 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPružina-hmotnost

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Pružina-hmotnost
    Zasláno: 08.srp.2008 v 16:42

Když udělám v Design Acceleratoru zkrutnou pružinu dle parametrů(průměr drátu 20mm, střední průměr pružiny 150mm, 8závitů s celkovou výškou 165mm), hmotnost pružiny mi to po uložení udává cca18,9kg namísto 9,815kg uvedené(je i správná) ve výpočtu pružiny Shocked.Konce jsou jeden rovný, jeden zahnutý(nehraje roli). Jelikož jsem nikdy neřešil, že by hmotnost spočítaná Inventorem mohla být až o 100% rozdílná, docela mne to překvapilo. Snaha je mít co nejmenší hmotnost sestavy a po nějaké době sme přišli na to, že vlastně obě pružiny jsou jednou tak těžké. Přepočítávat hmotnosti se mi nějak nechce, proto se ptám, kde jsem udělal chybu???Jestli jste se s něčím podobným setkali, dejte vědět...

Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2008 v 07:10
Musíte si nastavit ve vlastnostech modelu hustotu. Ta je defaultně nastavena na výchozí. Vy si tam nastavíte pravděpodobně ocel...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2008 v 16:15
Pinch materiál je samozřejmě zadán - ocel, jde ale o to, že v Design Acceleratoru to při zadání parametrů spočítá nějakou hmotnost ale po vložení a vytvoření souboru *.ipt je najednou hmotnost dvojnásobná...nic víc, nic míň. docela mne to překvapilo bo se mi nezdálo, že taková pružinka by mohla vážit tak moc...ale jak zajistit, aby hmotnost byla správná? Sestava se bude řešit parametricky a nechci sledovat hmotnost jestli je správná nebo ne Unhappy
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2008 v 11:09
nikdo nic? Co na to fundovaní odborníci z Xanadu...jde to nějak vyřešit, aby hmotnost byla uvedena správně???Nebo alespoň kde dělám chybu, pokud to není chyba v programu...
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2008 v 13:09
Pes bude zřejmě zakopán v aplikaci. Vyzkoušel jsem výpočet a vložení zkrutné pružiny v AIP2008 s následujícím výsledkem: Pokud je v dialogu návrhu pružiny zatržena možnost Úzká rozteč, chová se aplikace tak jak popisujete, pokud tato volba zatržena není a zadáte rozteč ručně, vše funguje tak jak má.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2008 v 13:25
Původně odeslal(a) Drobek81 Drobek81 napsal(a):

nikdo nic? Co na to fundovaní odborníci z Xanadu...jde to nějak vyřešit
a zkoušel jste se jich zeptat? koukám do naší databáze na support@xanadu.cz a žádný podobný dotaz nevidím (toto fórum není technická podpora Xanadu)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2008 v 14:24
To Flesar...díky moc za vyzkoušení, alespoň vím, že to nedělá jen mně. Nicméně v I2008 žádná změna, pořád to počítá hmotnost stejně...nehledě na skutečnost, že při zadání rozteče ručně to sice nehodí chybu ale píše, že rozteč je mimo doporučený rozsah. Bohužel ale potřebuji pružinu s co nejmenší roztečí ale správnou hmotností...Je možné, že I2008 a AIP2008 se chovají trochu jinak, těžko říct...
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2008 v 14:33
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Původně odeslal(a) Drobek81 Drobek81 napsal(a):

nikdo nic? Co na to fundovaní odborníci z Xanadu...jde to nějak vyřešit
a zkoušel jste se jich zeptat? koukám do naší databáze na support@xanadu.cz a žádný podobný dotaz nevidím (toto fórum není technická podpora Xanadu)
 
1/ vím, že sem chodíte a vždy se zatím problémy vyřešily zde...
2/ pokud pošlu tento dotaz na support, dojde mi zajisté odpověď a kdyby to byla chyba aplikace, pochybuji, že se to ostatní dozví tak, jako když to napíši sem. Nehledě na to, že nemusím být jediný, kdo s tím má problém a třebas si toho ani nevšiml...Na základě výpočtu hmotnosti z Inventoru totiž děláme cenové nabídky a když se toto dostane do éteru a zákazník na to přijde, budem za podvodníky...
3/ bral jsem to jako moji neschopnost, prostě, že někde dělám nějakou chybu a skrz každou blbost psát na support tak z toho budete mít v podstatě druhé fórum, akorát neveřejné...
4/ pokud je to moc těžké to vyřešit zde na fóru, dejte prosím vědět a pošlu tedy dotaz na support Confused
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2008 v 20:52
Původně odeslal(a) Drobek81 Drobek81 napsal(a):

1/ vím, že sem chodíte a vždy se zatím problémy vyřešily zde...
ano, já sem občas chodím, ale v Xanadu nemám na starosti technickou podporu jednotlivých produktů, takže se vším neporadím
Původně odeslal(a) Drobek81 Drobek81 napsal(a):

2/ pokud pošlu tento dotaz na support, dojde mi zajisté odpověď a kdyby to byla chyba aplikace, pochybuji, že se to ostatní dozví tak, jako když to napíši sem.
nebojte, pokud se v našem supportu vyskytne zobecnitelný problém/řešení, zveřejníme ho v tipech nebo ve fóru
Původně odeslal(a) Drobek81 Drobek81 napsal(a):

3/ bral jsem to jako moji neschopnost, prostě, že někde dělám nějakou chybu a skrz každou blbost psát na support tak z toho budete mít v podstatě druhé fórum, akorát neveřejné...
nebudeme, od technické podpory je support@xanadu.cz, od vzájemných diskuzí uživatelů je diskuzní fórum; ve fóru odpověď dostat můžete, na technické podpoře musíte
Původně odeslal(a) Drobek81 Drobek81 napsal(a):

4/ pokud je to moc těžké to vyřešit zde na fóru, dejte prosím vědět a pošlu tedy dotaz na support
nejde o "těžkost", ale o to, že se to k našim odborníkům tak vůbec nedostane (nesledují fórum úplně pravidelně)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.srp.2008 v 09:34
OK, díky za objasnění, celý problém jsem poslal na zmíněnou adresu a počkám tedy na vyjádření.
 
Edit:
 
jak dlouho bych měl vydržet čekat??? Psal jsem a odpověděli, že chtějí informace, že je produkt od Xanadu. Poslal jsem obratem nějaká čísla ale nevím, zda se problém řeší nebo ano...Bohužel jsem nenašel krabici od produktu a hledat přes dva roky starou fakturu není tak jednoduché, tudíž jen dotázek, zda se na tom pracuje...díky za info a případné rozuzlení Wink


Upravil Drobek81 - 18.srp.2008 v 13:15
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.zář.2008 v 09:57
Pro p. Michla...
jak dlouho bych měl vydržet čekat na odpověď?
Po pár mejlech jsem poslal tedy správný model dle požadavků (dne 26.8) a do dnešního dne žádná odpověď Unhappy
Předpokládám, že takový problém by neměl zabrat tolik času, nicméně stačí informace, že se na tom pracuje a mám vydržet...zase ale abych čekal dva týdny na vyřešení problému to je trochu dlouho na můj vkus...Thumbs%20Down
Zpět nahoru
radimekk Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Arkance Systems - Autorizovaný dealer Autodesk
XANADU a.s.

Přihlášen: 16.kvě.2007
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 77
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2008 v 18:47
Dobrý den,
omlouvám se, ale stále neni známa příčina chyby. Hmotnosti pružiny se chovají prapodivně a počkáme na vyjádření Autodesku.
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.zář.2008 v 06:54
díky za informaci, zajímalo mne, zda se ledy pohnuly...
Zpět nahoru
radimekk Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Arkance Systems - Autorizovaný dealer Autodesk
XANADU a.s.

Přihlášen: 16.kvě.2007
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 77
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.zář.2008 v 14:44
Bohužel se jedná o chybu Inventoru 2008. Dá se říci, že jediným řešením je přechod na Inventor 2009, kde tato chyba je již odstraněna.
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.zář.2008 v 09:48

poslal sem již e-mail ale napíši to i sem. Beru to jako dobrý vtip po ránu, nám se jedná pouze o odstranění chyby, nikoli o koupi nového produktu. Spolupracujeme s firmami, kde používají také Inv2008 a přechod na vyšší verzi by způsobil zbytečné komplikace a navíc to ani nepotřebujem (svůj názor radši nebudu ventilovat Censored, v podstatě již je jedno vlákno na toto téma napsané). Tajně doufám, že bude vydán nějaký upgrade kde po instalaci bude chyba odstraněna. Jako uživatel ne zrovna levného software se nespokojím s doporučením na zakoupení novější verze, to je jako bych při své konstrukční chybě řekl zákazníkovi, ať si koupí nový, designově vylepšený stroj a tam už tato chyba nebude...

Mám z toho tak trochu smíšené pocity a věřím, že tento přístup není způsoben tím, že jsem zrušil službu subscriptionUnhappy

Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.zář.2008 v 08:43
Já tedy také docela zírám. Zvláště na pozadí dalekosáhlé diskuze ohledně kvality sw, odstraňování chyb, možnosti vrácení apod. Tady je čítanková ukázka, že o chybě Autodesk ví, řešení existuje (aplikováno v nové verzi), ale ve verzi, která je stále ještě podporovaná ji neopraví !!!! Proboha PROČ???? Není to ukázkazka nestoudného tlačení uživatele "do kouta"? A to, že přechod na novou verzi není tak úplně jednoduchý (ve větší firmě, ve firmě, která si vyměňuje data s jinými apod.) tady bylo konstatováno mnoha uživateli.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.zář.2008 v 10:43
Pane Mrázek, děkuji za podporu. Bohužel jsem také nepředpokládal, že přístup firmy takového jména mi vyrazí dech(neukaziji na firmu Xanadu, nýbrž na Autodesk jako takový-Xanadu se podle všeho snaží pomoct ale pokud dodavatelská firma nemá zájem, pak s tím nic nezmůže). Mimo to, co jsem napsal mi bylo ještě sděleno, že hmotnosti se chovají problematicky od průměru drátu 17mm a pak že v nové verzi tato chyba již není. Bohužel budu muset přepočítat pružiny od průměru 20 manuálně což mi docela vadí(né, že by to bylo složité, ale když už na to máme program tak ať to ksakru dělá bez chyb Ermm )
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.zář.2008 v 16:54

Abych trochu uklidnil rozpoutané vášně. Kolegova odpověď do fóra byla poněkud nevhodně stručná.

Plná odpověď Autodesku (SR# 1-4241631501) je (parafrázuji z angličtiny): ověřili jsme tento problém v Inventoru 2008, kde se projevuje u průměru drátu větším než 17mm. Pro nižší hodnoty je výpočet správný. Ve verzi 2009 se ale chyba neprojevuje - možná ji lze tedy vyřešit přechodem na verzi 2009. Informace byly předány vývojovému týmu pro další řešení. Děkujeme za oznámení tohoto problému.

Tedy to neznamená že jde o nějakou známou chybu, která byla odstraněna ve verzi 2009 (tam se neprojeví možná kvůli přepracované funkčnosti/programovému kódu). A už vůbec to neznamená, že by snad Xanadu nebo Autodesk upírali opravy či podporu "za trest" v nějaké souvislosti se Subscription (Autodesk ani neví, který zákazník konkrétně na problém narazil). Autodesk uvádí service packy i pro starší verze, takže je určitá šance že bude problém vyřešen v nějakém dalším service packu pro verzi 2008.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 7499:Adaptivní pružina a animace stlačování pružiny.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,746 sekund.