Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10328 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMeritko vyrezu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Peter M. Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.srp.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2013, Revit 2010, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 334
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Meritko vyrezu
    Zasláno: 20.srp.2008 v 13:52
Propanakrale, delam neco spatne, anebo jsem nepochopil myslenkovy pochod vyvojarskeho teamu ?! V AC2008 bylo v liste Vyrezy i meritko vyrezu, ktere krasne fungovalo.
 V AC2009 to jaksi prestalo fungovat a netusim, co to po me chce ("neplatny bod, urcete bod stredu")... Jak to funguje ?? Cry
Peter M.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2008 v 14:10
Nevím, jestli je to to, o čem píšete, ale měřítko výřezu jde zadávat i tak, že v aktivním výřezu zadáte po příkazu zoom->střed bod středu zobrazení a pak napíšete třeba 1/50xv (pro 50tinu), případně to jde i bez toho středu rovnou zoom->měřítko. Což není důvod, aby zmizel ten způsob, na který jste zvyklý, tento je podstatně zdlouhavější. Akorát že to jde i takhle...

Akorát teď ve 2008 mi to s tím xv nefunguje jako kdysi u 2005, změnilo se to na xp, s tím je to ok.


Upravil Kackac - 20.srp.2008 v 14:26
Kackac
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2008 v 14:25
Jinak mám na to pidi lispík na jednu zkratku, např. m50 pro 50-tinu, kdyby vám to pomohlo:

(defun c:m50() (command "zoom" "1/50xp"))

... analogicky pro ostatní měřítka
Kackac
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2008 v 14:30
Milá Kackac, myslím, že je na čase aby jste si založila vlastní vlákno se všemi svými pidi, mini i huge lispy, protože jinak se to tu na CAD fóru ztratí a nikdo to nenajde ;).
 
Jinak díky i za ten pidi lisp


Upravil PepaR - 20.srp.2008 v 14:32
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2008 v 15:07
Huge lispy bohužel ještě nemám, zatím nebyl čas se pořádně zahrabat do nějaké učebnice a prokousat se těmi složitějšími věcmi. Ale těch pidi jednořádkových lispíků mám hodně, to je pravda. Plyne to z mé neuvěřitelné klikací a datlovací lenosti, jakmile několikrát použiju dva příkazy po sobě nebo opakuji sekvenci zadání, už si to píšu do lispu:)
Kackac
Zpět nahoru
alda Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.říj.2007
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCADLT 2024
Stav: Offline
Bodů: 113
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 08:41
Pokud máte namysli výřezy v rozvržení, tak ovládání bylo přesunuto do spodní lišty a aktivuje se po vybrání výřezu. Měřítko v nástrojovém panelu Výřezy je už asi jen na okrasu. Také jsem ho používal.
Zpět nahoru
Peter M. Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.srp.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2013, Revit 2010, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 334
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 12:47
...vim o tom, co je tam dole, ale bohuzel jen prednastavene meritka. To je fakt hruza, opet krok zpet !!!Ouch
Peter M.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 13:00
Ale k těm měřítkům můžete přidat podle potřey vlastní příkazem UPRSEZMĚŘ (SCALELISTEDIT), případně přes položku vlastní (custom) mezi měřítky.

Upravil Kackac - 21.srp.2008 v 13:06
Kackac
Zpět nahoru
Peter M. Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.srp.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2013, Revit 2010, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 334
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 13:34
Vsimejte si prosim, ze vse co kdo navrhuje (a diky jim za to) je MNOHEM delsi a slozitejsi nez bylo v AC2008. PROC??!!??
Ja chci opet rychle kliknout do okenka a napsat jednoduse jakekoliv cislo, nechci klikat 2x, nechci psat 1/80xp, nechci zadavat novy seznam meritek.
Proc se to komplikuje?
Peter M.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 14:03
Zkusila jsem to teď v Architecture2009, sice nevím, co myslíte "listem výřezu", já jsem měřítko vždycky nastavovala v panelu vlastností, a tam kolonka pro uživatelské měřítko stále je. Také se mi při kliknutí na výřez u myši objevil panýlek vlastností jen pro výřez, kde to bylo rovněž, ale to je možná chování pouze Architecturu. Panel vlastností je ale předpokládám stejný, takže by to tak mělo být i u vás... můžete připojit screenschot? Připojuji svůj:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20080821_140251_meritko_vyrezu.GIF


Kackac
Zpět nahoru
Pajas Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 31.kvě.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCad 2009
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 14:45
Při přechodu na 2009 mě z tohohle taky mohlo klepnout, ale začala jsem používat Rychlé vlastnosti a při klepnutí na výřez si v nich snadno uživatelské měřítko hned přepíšu. Oproti dřívějšímu klikání na 'Ovládací prvek měřítka výřezu' si tak ušetřím kus myšího cestování.
Zpět nahoru
Peter M. Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.srp.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2013, Revit 2010, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 334
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 15:10
PAJAS - to by se mi i libilo, pokud bych tam ty uzivatelske meritka nemusel prepocitavat na desetinne cislo... chci rovnou zadat 1:xx
Peter M.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2008 v 15:14
A zadat 1/xx vám nestačí? Doufám, že nejsem mimo mísu co se týče toho, co potřebujete, ale takhle je zadávám já.
Kackac
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2008 v 17:13
Původně odeslal(a) Kackac Kackac napsal(a):

Plyne to z mé neuvěřitelné klikací a datlovací lenosti, jakmile několikrát použiju dva příkazy po sobě nebo opakuji sekvenci zadání, už si to píšu do lispu:)
Zkuste DIESEL - na tyhle jednořádkové věci je to imho lepší, protože:
  • ukládají se do .cui, takže je v nich pořádek
  • dají se okamžitě pověsit na ikonku
  • od zavedení cui (jeho snad jediná výhoda...:) se k nim dá rovnou přiřadit i zkratka
  • dle mého laického názoru jsou snazší na pochopení - prostě popořadě píšete příkazy, jako byste je psala na příkazovém řádku

...a co se týče množství dostupných funkcí, tak na takové to "dotunění" chování jednotlivých příkazů bohatě stačí...

Rostislav Říha
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2008 v 17:44
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

ukládají se do .cui, takže je v nich pořádek
Já s CUI ještě trochu bojuju, nějak mi nesedlo, takže v tom ten pořádek moc nevidím, nebo možná jen nechci vidět, nevím.
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

dají se okamžitě pověsit na ikonku
Tak s tímhle argumentem u mne moc nepochodíte, já používám všehovšudy občas 6 ikonek od nadstavby, všechny ostatní mám vypnuté, na všechno mám zkratky.
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

od zavedení cui (jeho snad jediná výhoda...:) se k nim dá rovnou přiřadit i zkratka
Zkratky si definuji postaru v .pgp a je mi to takové nějaké bližší řešit to přes texťák než přes dialog, kterému jsem úplně nepřišla na chuť.
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

dle mého laického názoru jsou snazší na pochopení - prostě popořadě píšete příkazy, jako byste je psala na příkazovém řádku
Já jsem se k DIESLU nikdy nedostala, takže nevím jak se v něm píše, možná máte pravdu, ale když už jsem se sžila s lispem a tedy ho i pochopila, tak pro takovéhle věci ho mám "víc po ruce". 

Tím nechci říct, že bych se DIESEL nechtěla naučit, naopak, alespoň trochu ano, ale nějak není čas, tak jsem ráda za lisp, ve kterém už alespoň základy umím. Nicméně děkuji za tip, rozhodně ho nesmetu se stolu (i když to tak podle předchozích řádků možná vypadá), jen ho odložím na neurčito.
Kackac
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2008 v 17:53
Původně odeslal(a) Kackac Kackac napsal(a):


Tak s tímhle argumentem u mne moc nepochodíte, já používám všehovšudy občas 6 ikonek od nadstavby, všechny ostatní mám vypnuté, na všechno mám zkratky.
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

od zavedení cui (jeho snad jediná výhoda...:) se k nim dá rovnou přiřadit i zkratka
Zkratky si definuji postaru v .pgp a je mi to takové nějaké bližší řešit to přes texťák než přes dialog, kterému jsem úplně nepřišla na chuť

To já zase nepřišel na chuť zkratkám, raději používám ikonky.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.srp.2008 v 23:50
diskusi na téma zkratky/ikonky netřeba rozpoutávat, to je osobní věc každého....tak jen pár postřehů:
- v pgp prostě zkratku Ctrl+něco nenadefinujete...
- z hlediska pořádku je fajn, když se zkratka, položka v roletovém menu i ikonka odkazují na JEDNU definici příkazu či makra...a to jde právě v cui
- jak si v pgp definujete zkratku, která volá Váš lisp? - může se Vám pak stát, že se Vám zkatky "tlučou" s názvy lispů - opět, cui to řeší.
...ale rád ho taky nemám:)
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.srp.2008 v 11:12
nedá mi to, abych na vaše postřehy nereagovala:
- já zkratky ctrl+* používám jen 3 - pro ukládání, kopírování s ref. bodem a vložení jako blok, všechny ostatní jsou pouze alfanumerické. Ale jinak je pravda, že v pgp ty s ctrl definovat nejdou, tedy bod pro cui:)
- tomu moc nerozumím, přjde mi to jako samozřejmost... položka v roletovém menu spouští nějaký příkaz a na tento příkaz mám nadefinovánu zkratku, myslela jsem, že s ikonkami je to stejné, ale tím, že je nepoužívám, asi neznám všechny možnosti
- jestli myslíte ten název příkazu definovaný v (defun c:xx()...), tak to si vždy ověřuji zadáním plánované sekvence znaků v autocadu, než si něco nadefinuji, takže se netlučou.

Je pravda, že do hloubi cui jsem díky své počáteční averzi nikdy nepronikla, zůstala jsem pouze na povrchu s brbláním, takže neznám, a tudíž nemohu ocenit, všechny jeho možnosti a výhody, jsou-li nějaké.
Kackac
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6443:Volba měřítka výřezu v AutoCADu verze 2009.
Tip 4877:VIPHromadné přenastavení jednotek ve všech DWG výkresech (nesprávné měřítko vkládání).
Tip 2783:VIPJak snadno vytisknout z CADu velký formát na dlaždicově poskládané menší formáty (s přesahem)?
Tip 2124:VIPJak změnit měřítko výkresu pouze v jedné ose (jen X, jen Y, jen Z)?
Tip 5570:VIPJak vytvořit odvozenou součást s nestejnoměrným měřítkem X/Y/Z ?
Tip 5813:Jak se zbavit měřítek anotací vtažených z Xrefů?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,895 sekund.