Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7646 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoInventor 11 - Win XP SP3

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
jnovacek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.zář.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Inventor 11 - Win XP SP3
    Zasláno: 06.zář.2008 v 11:42
Dobrý den,
mám problém s nainstalováním Inventoru 11 na Windows XP Pro s SP3. Každoročně obnovuji instalaci v učebnách a pokaždé se tento program chová podivně. Loni jsem musel v registrech nastavovat speciální oprávnění na některé registry, protože to jinak nešlo nainstalovat. Volal jsem i na podporu a tam mi bylo sděleno, že se jedná o známou chybu a máme si koupit novější verzi (skvělá rada).  Nebo mám vyzkoušet vše odinstalovat a Inventor instalovat jako první (opět skvělá rada). Nakonec po různém skoumání a testování instalace proběhla. Hlásila kde se do registru nedaří zapisovat a já to postupně upravoval dokud se vše nepovedlo.
Letos se však nic nezobrazí. Při instalaci to dojede skoro na konec. Pak se pokusí vytvářet zástupce na ploše a to dělá a dělá a dělá. Nastavil jsem registry jak loni, ale stejně nic. Pravděpodobně za to nemůže Inventor, ale SP3. Instaluji pod Administrátorem. Nesetkal se někdo s tímto problémem. Jak to mám prosím vyřešit.
Přčedem děkuji za odpověď
Nováček
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2008 v 17:54
To je divné - pro Administrátora musíte nastavovat speciální oprávnění do Registry? Ten by snad měl mít práva všude, ne? Asi máte nějak uměle omezená práva Admina a uživatelů. Ve standardních případech to funguje.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
jnovacek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.zář.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.zář.2008 v 18:34
Žádná omezení nemám, ale při těch dřívějších instalacích jsem instaloval prvně flash player a potom inventor. Flash player, nevím proč, odepřel přístup pro zápis do určitých registrů. Tam se, ale zobrazilo hlášení, že nelze zapisovat do toho a toho registu. Stačilo to opravit a dát zkusit znova. Teď se žádná hláška neukáže a instalace skončí při vytváření zástupců na ploše.
Zpět nahoru
jnovacek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.zář.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2008 v 12:36
Je to blbost, ale po mnoha pokusech nainstalovat Inventor 11 stačilo vyřadit z instalace ISamples. Tak zase něco jiného. Co vadí instalaci netuším. Na úplně čisté instalaci se nainstaluje vše bez problémů.
Domníval jsem se, že programátoři čuňata jsou jen u M$ a studenti u nás na škole, ale ono jich bude po světě asi víc.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2008 v 12:56

Zpráva o blokování registry Flash Playerem je ale známý problém (viz Tip 5144 z 1.8.2006) a nijak nebrání instalaci Inventoru.

Podobné typy chyb omezení na Registry jsou často způsobovány různými doplňkovými systémovými utilitami, antiviry, apod. na instalovaných počítačích.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
jnovacek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.zář.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2008 v 15:19
O problému s registry a Flash Playeru jsem věděl a snažil jsem se to vyřešit, ale toto nemá s Flash Playerem pravděpodobně nic společného. Nepomohl totiž ani postup od Autodesku - použít odinstalační utilitku Flash Playeru. Žádný antivir tam ještě nemám, protože image vytvářím v bezpečném prostředí a antivir občas skutečně něco blokuje a zpomaluje instalace. No nic po odstranění ukázkových souborů z instalace vše proběhne. Ale jak jsem již psal dříve, je to blbost, která mně na začátku nenapadla. Prvně jsem zkoušel instalace v závislosti na tom, co je na PC nainstalováno, ale co to dělá, tak na to jsem nepřišel. Na tento problém při instalaci jsem na netu taky nic nenašel.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7330:Podpora operačních systémů v Autodesk Maya.
Tip 5040:VIPDůležité pokyny k instalaci a aktualizaci Inventoru na Win XP x64.
Tip 1849:VIPJaká jsou omezení správce licencí Autodesku běžícím na Windows workstation?
Tip 6039:Mohu přistupovat k ADMS 2009 i ze starších verzí Inventoru?
Tip 2601:Existuje 64bitová verze Inventoru?
Tip 3387:Podporuje AutoCAD 2002 Windows XP Home edition?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,973 sekund.