Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8015 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenopomooc

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
miro1 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
autocad 2007
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: pomooc
    Zasláno: 04.říj.2008 v 18:12

Ludia pomozte mi,prave rysujem bakalarku je to surne.Rysoval som dnes cca 3 hodiny,potom som to klasicky ulozil Xkom vpravo hore,ked som sa chcel po chvili k tomu vratit tak sa subor neda otvorit a pise mi ze vykresovy subor neni platny.neviete co mam urobit?dakujem za odpovede

 
Dakujem Vam za odpovede,ale nic nepomaha,tak budem musiet rysovat znova,Cry  ale inak dik ste super Clap


Upravil miro1 - 04.říj.2008 v 19:38
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2008 v 18:37
Zkuste obnovit soubor BAK, popřípadě se podívažt do složky TEMP pro automatické zálohy vašeho DWG souboru.
 
Doporučuji vyhledat na všech discích mázev vašeho souboru ve formátu SOUBOR.*.
 
PS 1: Hodně zdaru a ať naleznete to co hledáte.
PS 2: Doporučuji nedělat všechny výkresy do jednoho souboru.
PS 3: Jen tak pro pobavení, kamarád přišel  měsíc před odevzdáním maturitního projektu (který jsme museli rýsovat ručně) o všechny výkresy a to díky tomu, že je zapoměl v plaveckém bazénu. Tomu se pak říká problém ;).
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2008 v 19:09
Zkuste výkres restaurovat - z prázdného nebo jiného výkresu je to příkaz RESTAURUJ (_RECOVER) nebo v menu je to nějak Soubor->Pomůcky->Restauruj (nebo Obnovit, podle verze).
Další možností, kdy se objeví tato hláška je otevíráte-li výkres, ketrý byl uložen v novější verzi, ale to předpokládám asi nebude váš případ, jestli jste se k výkresu vrátil na témže PC a v tomtéž AutoCADu.
Na závěr jen taková připomínka ze zkušenosti - je lepší nejprve uložit výkres, potom zavřít výkres a teprve potom zavřít autocad. Několikrát se mi stalo, že mi při opačném postupu, tedy dát zavřít autocad a potvrdit dotaz, zda uložit před zavřením, autocad při tom zavírání-ukládání spadl a výkres byl poškozen a nešel opravit. Navíc při ukládání výkresu se smaže automaticky uložená kopie v tempu a, už ani nevím proč, ale *.bak tenkrát taky nějak nebyl to pravé.

Upravil Kackac - 04.říj.2008 v 19:10
Kackac
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2008 v 19:42
Původně odeslal(a) Kackac Kackac napsal(a):

Zkuste výkres restaurovat .......... ale *.bak tenkrát taky nějak nebyl to pravé.
.
Slečno Vy mě vždycky dostanete, asi sbalím saky paky ;).
Mimochodem Vaše angličtina není zase tak špatná ;)).
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.říj.2008 v 10:26
Tedy ne že bych tušila, čím jsem vás zrovna teď dostala, ale jestli mě nepřestanete takhle veřejně vychvalovat, tak buď strašně zpychnu nebo začnu z rozpaků písemně koktat. Navíc si myslím, že si to, v porovnání s některými zdejšími cad mazáky, opravdu nezasloužím. Nehledě na to, že jsou oba příspěvky ÚOT (úplně OT), a to se určitě někomu nelíbí, že tady tlacháme soukromě zcela out of cad:)
A co se týče té angličtiny - je to boj se slovníkem, aby to vypadalo alespoň tak, jak to vypadá, na gramatiku slovník bohužel ne vždy pomůže. Jen škoda, že těch témat na anglickém fóru je tak málo, málokdy tam najdu něco, na co jsem schopná odpovědět, natož anglicky, takhle tu angličtinu do krve moc rychle nedostanu. Nechcete se někdo jen tak cvičně ptát i na anglickém fóru, ať je toho víc? ;)
Kackac
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.říj.2008 v 20:48
Původně odeslal(a) Kackac Kackac napsal(a):

Navíc při ukládání výkresu se smaže automaticky uložená kopie v tempu a, už ani nevím proč, ale *.bak tenkrát taky nějak nebyl to pravé.
- pokud acad zhučí na chybě, tak naopak v tempu zůstane i to, co tam být nemá:)
- bak se AFAIK vytvoří vždy, když výkres uložím - takže pokud začnu na výkresu pracovat, něco domrším a výkres, nevěda o tom, že už je špatný, uložím, tak je i bak k nepotřebě...pomáhají zálohy z předešlého dne....
- obecná rada: mít co nejvíc xrefů - pokud mám 1000 smysluplných dat v jednom souboru a ten se pokazí, tak mám 0 dat...pokud mám 1000 smysluplných dat uloženo v 11 souborech po 100 datech, tak to sice zabere více místa a stojí to třeba klidně o 30% víc práce, ale když se pokazí jeden soubor, budu mít pořád k dispozici aspoň 900 smysluplných dat z 1000ky...
 
hezký večer a ať žije entropie.
 
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.říj.2008 v 08:23
Budem pesimista. Niekedy pred rokom mi po zatváraní okien krížikom v AutoCADe, dokonca aj vo Worde ukončilo aplikáciu bez upozornenia na uloženie súboru. Na disku neostali vtedy žiadne zvyšky po neuloženej práci. Možno to bolo nejakým SP alebo aktualizáciou. Odvtedy sa snažím mať PC aj všetky dáta pod kontrolou a vytvorila som si taký zvyk, že pred printom, zatvorením súboru, spustením nejakej aplikácie... si vždy dám Soubor->Uložiť.
Aj tak Vám držím palce, aby to nebol tento prípad.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,135 sekund.