Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9842 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGrafická karta pro Inventor

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Nekovář Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.lis.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Grafická karta pro Inventor
    Zasláno: 06.lis.2008 v 10:34
Ještě mám jeden dotaz. Mám docela pomalý počítač (P4 1.5 GHz, 1 GB RAM) a když otevřu větší sestavu je práce s ní hrozně pomalá. Pomůže mi lepší grafická karta? Jakou bych si měl koupit?
Zpět nahoru
radimekk Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Arkance Systems - Autorizovaný dealer Autodesk
XANADU a.s.

Přihlášen: 16.kvě.2007
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 77
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 11:16

záleží jakou verzi Inventoru máte, jaké jsou její HW požadavky (jestli váš PC je splňuje) a jak velké jsou ty vaše větší sestavy.

Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 11:17
Záleží od toho akú verziu inventoru používate a aké veľké zostavy robíte...ale celkovo, taký počítač používať na Inventor...radšej by som ho vymenil za niečo aktuálne...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 11:59

Lepší grafická karta v tomto případě asi moc nepomůže. To bude chtít výkonnější stroj.

Viz třeba probíhající akce HP CAD mašina.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 12:44
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Lepší grafická karta v tomto případě asi moc nepomůže. To bude chtít výkonnější stroj.

Viz třeba probíhající akce HP CAD mašina.




Možno sa p. Michl nahnevá, ale musím sa podeliť o skúsenisť s mašinami HP.
Vypočul som rady(aj od Xanadu) a povedal som si že na poriadnu robotu treba poriadnu mašinu. Tak som vymenil skladačku za 80000 za značkovú stanicu HPxw6400. Už pri prvom zapnutí sa zasekla. Nejak to chlapik rozbehol, aby sa vôbec vygeneroval operačný systém...Potom to samozrejme blblo...vymenili na tom všetko čo vymeniť šlo. Snáď len krabicu nie...Po 2 mesiacoch mi došli nervy tak som im to vrátil.
Potom som v inej firme kúpil rovnakú stanicu. Fungovala. Asi tak cca 6mesiacov, bez problémov. Potom sa začali občasné problémy pri štarte biosu, nevysvetliteľné runtime errory, neschopnosť využívať/používať grafickú kartu Qudro FX3500...atď. Zajtra mi tam prídu vymeniť matičnú dosku...Som zvedavý ako to pomôže.
A ako bonus mi bolo povedané, aby som si kompletne zazálohoval oba fyzické hardisky, lebo nezaručujú že to po ich oprave pôjde(teda že stanica vôbec nabehne, lebo nebude poznať disky - k vôli raidovemu poľu)
To je sila, tak ja si kúpim drahý stroj aby som práve takéto problémy nemal a autorizovaný servis si dovolí zahlásiť to čo si nedovolí zahlásiť žiadny malý "amatér", ktorý skladá počítače podľa Vášho želania...
Môj záver:
Stanicu od HP už nikdy, nikdy v živote! Keď vtáčka lapajú ....
Aspoň trošku som si uľavil.
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Pavel Žáček Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autodesk Product Design Suite Ultimate 2012
Stav: Offline
Bodů: 446
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 13:11
Dovolím si na to reagovat. Po cca 12 letech používání hardware od HP (PC, monitory, displeje, servery, tiskárny,plotry) si nevzpomíním na žádnou poruchu hw, kterou by bylo třeba nějak řešit. Jednou odešel disk asi po 6 letech používání, ale delší dobu před tím začal být hlučný, takže jsme ho vklidu plánovaně vyměnili. Jsme malá firma, kde používáme 4 až 5 PC (v průběhu let se to mění) a 1 server, plotr, tiskárny) Za léta se jich už vystřídalo dost, jak postupně zastarávaly nebo se opotřebovávaly, ale vždy byly funkční. Kromě současného serveru FujitsuSiemens jsme asi niky neměli nic jiného než HP.
Pavel Žáček
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 14:05
Abych doplnil další názor, do naší firmy dodává jen Dell a nevidím rozdíl mezi značkovým a skládaným pc. Jedinou výhodu u značkového pc vidím, dle své zkušenosti, v perfektním servisu. Opravdu se mi zdá že záleží na každém kuse jestli je nebo není problémový. Doma mám skládaný a perfekt, v práci mam dell a perfekt. Kolega má doma skládaný a sem tam chybka, v práci dell a sem tam problém.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 14:16
V práci mám Lenovo, kde garantují servis do 24h. Po necelém roce odešel HDD a do 24h oznámili, že stejný již nemají skladem a že ho objednají od jinud. Tak se to protáhlo na 4dny ale jinak v pohodě. Doma mám skládačku s trochu jinými parametry než PC v práci a maximální spokojenost. Větší sestavy otevírám raději už jen doma. Ale že by byl někdy jiný problém než ztráta dat, tak to ani ne. Doma mám pro jistotu dva stejné disky a zrcadlené.
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 14:35
My jsme před časem testovali noname skládačky (Autocont) a stanice HP. Rozdíl byl tehdy výrazný - i když měly stanice HP papírově horší parametry (procesor, grafika), byly v Inventoru podstatně rychlejší než ty Autoconty. Spolehlivost porovnat neumím, ale tehdy jsme vzali ty HP stanice, už jsme je i obnovili a jsme s nimi stále spokojení. Žádné poruchy.
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 15:03
Ono není skládačka jako skládačka...ale to je o financích, domů si těžko pořídím HP, do práce je mi to jedno. 
Zpět nahoru
Jiří Plávek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 10.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 134
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 15:46
Já sice nepoužívám Inventor, ale zkušenosti s HP mám podobné jako ostatní. Bez problémů.

Na 3D CAD ale doporučuju stanici, ne kancelářský počítač. A když vidím tu 3D "mašinu" i s LCDčkem za 20 tis. tak je to už i na domů Wink
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 18:31
Na graficke karte zas az tak nezalezi, hlavne, aby byl rychlej procesor a hodne ramek, protoze kdyz je malo, tak je to pomaly a nekdy to i padaWink

Samozrejme, ze je nejlepsi, kdyz je vsechno co nejlepsi, potom aspon nejsou problemy...

Mejte se krasneSmile
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 08:47
Původně odeslal(a) Jiří Plávek Jiří Plávek napsal(a):

Já sice nepoužívám Inventor, ale zkušenosti s HP mám podobné jako ostatní. Bez problémů.

Na 3D CAD ale doporučuju stanici, ne kancelářský počítač. A když vidím tu 3D "mašinu" i s LCDčkem za 20 tis. tak je to už i na domů Wink

Když sem si kupoval PC domů, stál od HP se slabšími parametry přes 60tis. Což sem nebyl ochotný obětovat a investoval sem jen polovinu. Ale jak říkám, rozhodující pro mne byla cena a kupodivu to nepadá Shocked , nemám dokonce ani problém se sestavou nad 3000dílů. Dnes ceny šly rapidně dolů, třeba můj PC je možné koupit za polovinu ale neberu to tak, prostě ještě rok dva vydrží a zase se obmění. A nejedná se o kancelářský PC, ještě pořád je schopný konkurovat druhé nabídce LOL
Prostě kdo chce PC do firmy, vyplatí se mu koupit doporučený PC, kdo chce domů, může se spokojit s tou slabší variantou pokud nedělá větší sestavy a nebo ušetřit a koupit si něco mezi Wink
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 08:48
abych se take zapojil.
Zkusenosti novopravicove doby jsou takove.

HP sestavy pro inventor a jine podbne cad systemy: Balik za 80K, 50% prislusentvi co je v sade dodavana je k nicemu a nikdy to pro inventor nikdo nevyuzije, vetracky kabliky, drzacky, redukce, navic jednotlive komponenty se daji koupit za polovicni cenu i se zarukou na jednotlive dily... Vysledne clovek zjisti ze usetril 40 tisic co radeji razi do softwaru. Jedine co to chce, je byt aspon trosku informatiky znaly... Inventor vazne nevyzaduje zadne extremni masiny.... On jen potrebuje neco prumerneho na vypocty, ale hlavne rychle a velke pameti.... Aneb polozka za nekolik stovek...

Jeste doplnim, ze pro modelovani je skoda penez za nejakou Quatro kartu..... dnes uz opravdu vystaci i klasicke standarty.... Inventor uz dobre pracuje jak s D3D tak is OpenGl... a neznam kartu ktera by aspon v jednom pripade nefungovala jako ohen.

2Drobek: Dovolim si oponovat. "Doporuceny HW to je proto, protoze nekdo chce zvysit prodejnost" "zkus nabizet jako prodejce PC sestavu za 80 tisic bez zarazeni do kategorie Pracovni stanice (ono nejde o nic jineho nez o PC, ci laptop) a BEZ Doporuceni. Budes se celkem divit jak o to poklesne zajem, a to drtive.... Protoze clovek bude potom merit... Bude nad tim premyslet a dojde k tomu, ze stejny vypocetni a graficky vykon mu da sestava za 20..... snad jedine pozitivum byva ze tyto stanice byvaji opravdu tichoucke masinky, coz jde i doma poskladat, ale chce to praci a stesti pri vyberu.

Jen dodatek- ceny jsou smyslene a absurdni... neberte je proto vazne, tim nechci nikoho poskozovat, myslim si ze i samotne HP si uvedomilo co dela a na cem vydelava.... U xanadu se daji sehnat nektere slusne sestavy, ostatne vzdy to stoji za zvazeni (zda si to nesehnat jednotlive) to jest cele co jsem chtel rici :-)


Upravil K4my - 07.lis.2008 v 09:02
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 11:00
Já bych řekl že jsem trochu informatiky znalý. Hlavně jsem ale konstruktér a žádné držáčky a kablíky v počítači a schánění kde je koupit levněji rozhodně řešit nechci. Možná to někoho baví, ale já radši maluju. To mi vydělá víc než možná ušetřím na kablíku. Se zpochybňováním rozdílů grafiky a stanic také nesouhlasím, mám s tím vlastní zkušenosti a zrovna v Inventoru.

Nakonec nevím z jakých vycházíte cen, ale pokud bych při posledním nákupu 3D stanice HP já měl ušetřit 40 tisíc, tak za ní platí dodavatel mně, ne já jemu.

Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 12:09
Původně odeslal(a) VlJanecek VlJanecek napsal(a):

Já bych řekl že jsem trochu informatiky znalý. Hlavně jsem ale konstruktér a žádné držáčky a kablíky v počítači a schánění kde je koupit levněji rozhodně řešit nechci. Možná to někoho baví, ale já radši maluju. To mi vydělá víc než možná ušetřím na kablíku. Se zpochybňováním rozdílů grafiky a stanic také nesouhlasím, mám s tím vlastní zkušenosti a zrovna v Inventoru.

Nakonec nevím z jakých vycházíte cen, ale pokud bych při posledním nákupu 3D stanice HP já měl ušetřit 40 tisíc, tak za ní platí dodavatel mně, ne já jemu.


Tak je jasné, že jestli někdo nemá přehled nebo tomu moc nerozumí, tak pro něj jsou právě tyto sestavy ideálním řešením. Mně šlo třebas o to, koupit levnější sestavu i za cenu toho, že nebude mít na sobě nálepku třebas HP (i když výrobce komponent je stejný). Prostě nechci platit tisice za nálepku když navíc počítač používám doma a kupuju ho za své a nikde si ho neodepisuji. Dají se poskládat různé PC, pokud bych dělal jen malé sestavy a nemusel někdy řešit ty velké, pak se spokojím i s nabízenou "mašinou" a budu z toho mít určitě také dobrý pocit LOL
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 14:02
Já si myslím že těch možná 10% navíc platíte ne za nálepku (po té taky zase tolik netoužím), ale za to že ta stanice funguje rychleji, že tu samou stanici už někdo v Inventoru otestoval, že to nepadá a že to i za dva roky bude mít kdo a jak opravit.

Jinak ta "mašina" mi nepřijde jen na malé sestavy. Je to čtyřjádro 3 Ghz, 8GB RAM, 1TB disk a FX1700 - to by podle mně mělo zvládnout i docela velké sestavy.
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 22:00
Původně odeslal(a) VlJanecek VlJanecek napsal(a):

Já si myslím že těch možná 10% navíc platíte ne za nálepku (po té taky zase tolik netoužím), ale za to že ta stanice funguje rychleji, že tu samou stanici už někdo v Inventoru otestoval, že to nepadá a že to i za dva roky bude mít kdo a jak opravit.

Jinak ta "mašina" mi nepřijde jen na malé sestavy. Je to čtyřjádro 3 Ghz, 8GB RAM, 1TB disk a FX1700 - to by podle mně mělo zvládnout i docela velké sestavy.


Nevím, proč by měla některá stanice jedné firmy běžet rychleji než druhá s lepšími parametry od firmy jiné...to se mi zdá být docela paradox. Osobně nemám problém na skládaném PC (ona už není doba kdy vrcholem techniky bylo PI/133 a musely se použít jen určité komponenty, jinak to nespolupracovalo). Pokud je dobrá základová deska, pak nemuže být problém s ostatními komponenty a je to jen na uživateli, jaké parametry si vybere.
Když jsem pořizoval PC tak s alespoň přibližnými parametry byla cena od HP na +- trojnásobku(tj. dokonce >100% ). Pokud myslíte, že ušetříte jen 10%, pak je dobré si přečíst, za jakých podmínek akční ceny platí. Stanice o které píšete je sice za cca 41500kč ale je k tomu potřeba připočíst nějakou tu "korunu" za software. Nevím už jak to napsat lépe, prostě kdo neřeší finance, pořídí si software i s PC. Osobně jsem se nedostal na sazbu 10000kč/h(ale i tak bych si vybral PC dle mých požadavků-už jen 1T disk mi nevyhovuje, když už tak 2x0,5T) takže je pro mne pořád lepší ty dvě hodiny obětovat výběru a nakonfigurování sestavy (a k ušetření 20tkč Wink )
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 1374:VIPAktuální přehled testovaných a certifikovaných grafických karet pro Inventor a verze driverů.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 1275:VIPJak měřit grafický výkon PC workstation pro Inventor?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,664 sekund.