ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
Autodesk Fusion - rozšiřte vaše podnikání
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSamovolné otočení pohledu na výkrese?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Samovolné otočení pohledu na výkrese?
    Zasláno: 04.pro.2008 v 10:19
Zdravím,
jako vždy jsem udělal výkres sestavy a jednotlivých dílů, okótoval, dal pozice a tradá do výroby...jenže ouha, dnes od zákazníka přišel požadavek na změny, tudíž jsem je v modelu provedl a otevřel výkres a hlavní pohled se otočil o 180st. Samozřejmě hned asi 100chyb (nepřipojené pozice, kóty, řezy, atd.) Přitom promítnutý pohled je tak jak byl původně. Podotýkám, že jsem v modelu jen změnil umístění hrdla a jeho délku. Součást která je zamknuta zůstala nezměněna, ani nebyla "odemknuta" takže podle mého musí být stále referenční pro výkresový pohled. Nesetkali jste se někdo s něčím podobným? Aby se jeden pohled jen tak otočil o 180st a druhý (na něm závislý) navíc zůstal jak byl??? Trochu podpásovka takové chování Ouch
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
ARKANCE

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Implementujeme řešení Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 22188
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2008 v 10:37
Už se takový případ jednou v minulosti objevil. Máte instalované SP a hotfixy? www.autodesk.com/inventor-updates
 
Když tak bude support@xanadu.cz potřebovat poslat onen soubor.
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2008 v 10:38
Mám vyzkoušené, že u výkresu dílů se model ve výkresu umí natáčet podle delší strany. Např. obdélník AxB, strana A je delší je ve výkrese orientován, okotován... Pokud mám model řízený parametricky a dojde k situaci že strana B bude delší než A, otočí se o 90 st a samozřejmě to rozhodí celý výkres. Řeším to pomocí pevných pohledů. U sestav jsem s popisovanou situací dosud nesetkal, nemohu poradit, ale snad by to mohlo i nějak souviset. Ještě mě napadla možnost -není změněna orientace prvotního dílu či celé sestavy (modelu) vůči základním rovinám?
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2008 v 10:48
Původně odeslal(a) Radek001 Radek001 napsal(a):

Mám vyzkoušené, že u výkresu dílů se model ve výkresu umí natáčet podle delší strany. Např. obdélník AxB, strana A je delší je ve výkrese orientován, okotován... Pokud mám model řízený parametricky a dojde k situaci že strana B bude delší než A, otočí se o 90 st a samozřejmě to rozhodí celý výkres. Řeším to pomocí pevných pohledů. U sestav jsem s popisovanou situací dosud nesetkal, nemohu poradit, ale snad by to mohlo i nějak souviset. Ještě mě napadla možnost -není změněna orientace prvotního dílu či celé sestavy (modelu) vůči základním rovinám?


paradoxně s parametrickými součástmi (ani sestavami) problémy nemám(dříve jsem se s tím trochu potrápil ale dnes už můžu říct, že jsem snad i zvítězil LOL )...tohle je jednorázovka, se souřednicemi jsem nic neprováděl-jak jsem psal, uzamčený prvek(první vložený) je po celou dobu nezměněn ani neodemčen, k němu jsou směrovány důležité vazby (prvek je jednoznačný, jedná se o klenuté dno nádoby-nelze jej otočit). Proto je mi divné, že najednou se otočil pohled(navíc metoda změny délek stran také nic-tvar zůstal, jen se změnilo pár drobností. Nikdy jsem se s tímto nesetkal, a to provádím mnohem "brutálnější" změny, mnohdy i adaptivních prvků a maximálně to spadne Shocked

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Už se takový případ jednou v minulosti objevil. Máte instalované SP a hotfixy? www.autodesk.com/inventor-updates
 
Když tak bude support@xanadu.cz potřebovat poslat onen soubor.


Verze produktu:
Build: 342, Release: 2008 SP3 - Date: Tue 05/27/2008

na hotfixy se podívám, hned jak seženu správce.


Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2008 v 15:40
Pane Michl, tak to vypadá, že žádný z nabídnutých hotfixů netřeba Disapprove
Nicméně je nějaký tip jak k dané situaci dojde(abych se pro příště vyvaroval nesprávným krokům)...s posláním na support mne nestrašte, daná věc už je ve výrobě(jde pouze o revizi) a po vánocích už bude u zákazníka, proto to změním raději v CADu než čekat týdny na vyjádření...
Zpět nahoru
Drobek81 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2008
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2008 v 16:42
neuvěřitelné, podařilo se mi nějak to dostat zase do původního stavu. Uložil jsem si výkres ještě jednou a zkoušel nějaké věci, už ani nevím jaké. Především jsem dal při otevírání zakázat aktualizace a otevřel se starý výkres bez jakýchkoliv změn. Pak jsem asi něco "poklikal" a ejhle, po povolení aktualizací to je normální. Původní výkres je však stále s jedním pohledem otočeným Stern%20Smile
I když to nechápu, podařilo se a děkuji vyšší moci Clap


Upravil Drobek81 - 04.pro.2008 v 16:44
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3731:VIPTexty pod libovolným úhlem ve výkresech Inventoru.
Tip 7985:VIPInstalace AutoCADu 2012 opakovaně končí samovolným restartem (chybou).
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,363 sekund.