Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9059 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDWF černobíle

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: DWF černobíle
    Zasláno: 12.pro.2008 v 13:05
Dobrý den,
marně se snažím vykoumat, kde nastavit, aby DWF vytvořená přes příkaz PUBLIKUJ (_PUBLISH) byla černobílá, pořád mi lezou barevně. Buď aby mě nechal vybrat *.ctb nebo vzal to, které je nastavené u layoutů, všude máme monochrome (ale layouty jsou nastaveny pro normální tiskárnu, ne pro dwf).
Nemůžu nikde najít žádnou volbu v dialogu publikování a tisknout každý layout ručně na DWF tiskárnu se mi nechce, protože je jich k publikování hodně. V helpu, staších diskuzích ani tipech se mi nepodařilo nic najít (to jen pro p. Ferdinanda ;) ), tak nevím, jestli neumím hledat... asi to bude nějaká prkotina, ale nemůžu na to přijít...
Děkuji
Kackac
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2008 v 13:25
A co zmenit nastaveni v DWF*.pc3 ?
Tisk -> vybrat tiskarnu DWF -> Vlatnosti -> Grafika -> vektorova grafika

To by neslo?
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2008 v 13:30
a v nastavení plotra (DWF) - plotter manager v nastavení grafiky dať voľbu monochrome?

skúšal som, je tam iba voľba monochrome, t.j. farebné bude v odtieňoch sivej
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2008 v 13:49
asi to ide ... dal som voľbu MONOCHROME - 2 shades of gray a výkres bol čiernobiely
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20081212_134926_Clipboard-1.gif

Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2008 v 14:19
Tak jsem to zkoušela, ty 2 odstíny šedi by fungovaly, kdyby... některé z těch výkresů neměly žlutě bourání (moje vyjádření že to potřebuji černobíle bylo poněkud nepřesné, já vím, omlouvám se) a kdybychom neměli vlastní upravenou verzi monochrome+seda, kde jsou odstíny 250-255 tištěny svými barvami, což mi při psaní příspěvku nějak nedošlo, pardón... Nicméně děkuji vám oběma za rady, o tomto nastevení jsem nevěděla, určitě se to bude hodit jindy.

Ale při pokusech všemožných jsem zjistila jednu věc, která s dwf nesouvisí, ale zřejmě způsobuje ten můj barevný problém - pracuji ve 2008, ale výkresy se naposled tiskly na jiném počítači z 2004, nastavení stránky jsou tedy napasované na adresáře 2004 (zní to jako nesmysl, ale vysvětlím, jak se to projevuje). Už jsem s tím měla problém kdysi mezi 2004x2005 (musela jsem ploťáky naším lispem vytvářet z 2004, protože jsem nepřišla na to, jak to obejít ani v tom lispu), ale s 2008 to zatím nezlobilo, tak jsem to pustila z hlavy - projevuje se to tak, že ačkoliv je v nastavení stránky monochrome, musím ho v dialogu tisku/nastavení stránky znova vybrat v roletce stylů vykreslování, jinak se to vytiskne barevně (i při normálním tisku, nejen dwf), jako by se mezi sebou hádaly cesty z těch autocadů, u té 2005 mi to dokonce při přepnutí do layoutu řvalo, že nemůže najít ten monochrome a ukazovalo mi ho to včetně cesty... Nikde jinde to nezlobilo, i když jsem měla na jednom PC různé verze cadu, ale tady v práci je tohle už druhý počítač, než byl tenkrát s tou 2004+2005 a znovu... Vím že je to poněkud OT oproti původnímu dotazu, ale nemáte nějaký nápad čím to?


Upravil Kackac - 12.pro.2008 v 14:20
Kackac
Zpět nahoru
Kosík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
ACA 2017 + DT+, Revit 2017
Stav: Offline
Bodů: 529
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2008 v 12:13
Přeji příjemný den
DWF se dá publikovat 2D pouze černobíle, stačí si tak patřičně nastavit tiskárnu DWF6 ePlot nebo DWFx ePlot (XPS Compatible). Problém je černobílý tisk či "drátové zobrazení" ve 3D tisku v DWF to se mi ještě nepodařilo, jsou tam jen šedky.
Jan Kosík
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 522:Jak vykreslit výkres jen černobíle?
Tip 2744:DesignJet 750C mi tiskne jen černobíle.
Tip 12538:Jak vykreslit část výřezů barevně a část černobíle?
Tip 8424:Dávkový tisk několika výkresů a kopií, i na různé tiskárny.
Tip 7694:VIPPublikované DWF soubory se zakázaným tiskem.
Tip 5049:VIPAutomatická instalace DWF prohlížeče.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,305 sekund.