Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15223 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoCAD program pro interior design

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
idcz Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 26.led.2009
Lokalita: United Kingdom
Používám:
CADy
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: CAD program pro interior design
    Zasláno: 26.led.2009 v 01:06
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit s výběrem CAD programu pro interior designéra.
Několik let jsem pracoval ve strojařině a používal SolidWorks a Catii 5, takže nějaké zkušenosti mám. Teď jsem však změnil obor a začínám se pomalinku zabývat interior designem (studuji a pracuji v UK). Bohužel CADy pro architekty jsou trošku z jiného soudku. Navíc Interior designer má trošku specifické požadavky. Je to vlastně stavařina (architektura) a tak trošku "strojařina" dohromady. Hledám primárně konstrukční program (výstupy jsou výkresy) s možností nasledné vizualizace.
Jak jsem psal. Interior design už nějaký čas studuji. Malé projekty mám už za sebou (vše dělané ve starém AutoCADu, případně posloužil jen papír a tužka na skicu). Takže představu, co od programu potřebuji, mám. Proto jsem přišel pro radu sem, kde mají lidé zkušenosti s více CAD programy.

Co od programu očekávám?
- možnost nakonstruovat jednoduchý model (třeba jen jednu místnost), ale i "složitější" objekty (několika patrový dům, hotel, ...). Nepožaduji konstrukci do detailů (ta věc už je postavena, já jen tvořím vnitřek).
- dobrá komunikace s ostatními arch. CAD programy (ArchiCAD, AutoCAD Arch. - výstup dwg, dxf, ...)
- vkládání objektů (zařízení) ve formátu .3ds, .dwg, .max (co jsem tak vypozoroval, tak asi nejběžnější formát CAD katalogu jednotlivých firem)
- základní modelování - možnost namodelovat vlastní jednoduché zařízení (skříně, poličky, atypické zařízeni, atypické tvary zdí, různé tvarové a okrasné prvky na zdech...) a možnost vložení do scény + výkres.
- interior design je hodně o barvách a tvarech, proto požaduji snadnou, rychlou změnu barev, struktury, ...
- možnost tvořit zajímavé, atypické interíéry (nejen panelákove, beztvaré krabice)
- tvorba výkresů, kusovníku, obrázků (realistický výstup)...
- cena pro normálního smrtelníka....cca 50tis


Které programy mě zaujaly?

ArchiCAD, AutoCAD Arch.
Asi nejlepší volba, ale pro mě v tento moment finančné nedostupné

TurboCAD
Splnil by asi všechny mé podmínky. Měl jsem možnost zkusit demo. Bohužel program se mi vubec nevžil. Přišel mi takový nějaký....no nesedl mi Ale člověk si zvykne na vše, když mi bude doporučen.

Arcon
Měl jsem možnost zkusit demo. Velmi jednoduché ovládání. Jedinou nevýhodu vydím v tom, že na scénu se objekty (zařízení) vkládají ve formátu .aco nebo .o2c. Mám doma CAD knihovny od několika dodavatelů a až na Ravak jsem na tento formát nenarazil.

Spirit3D
Neměl jsem možnost zatím zkusit, ale po prohlédnutí webu výrobce mě Spirit zaujal. Jen nevím, zda by splnil všechny mé požadavky (možnost modelování)

AllPlan
Taky jsem neměl možnost vyzkoušet. Ale slyším na něj jen chválu.

VectorWorks
Po pravdě, tento program mě zaujal opravdu hodně. Neměl jsem možnost vyzkoušet, ale dle informací na webu mi příjde, že by splnil mé požadavky.

Omlouvám se za dlouhý dotaz. Jen jsem chtěl tak nějak ukázat, co přesně chci. A možná dotaz, ale hlavně odpovědi, pomůžou nejen mě (tento obor začíná být populární a kde kdo neví, jaký program použít, aby opravdu posloužil).
Díky moc.


Upravil idcz - 26.led.2009 v 01:27
Zpět nahoru
zuzka_bielike Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.úno.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
arcon small business
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.úno.2009 v 20:16

ahoj,

ja pouzivam arcon, presne kvuli jednoduchosti a rychlosti a cenove dostupnosti. nevim kam ses dival na arcon, ale podivej se na arcon-eleco.de, co dovede, zaujalo me hlavne to arconrender studio, vychazi neco kolem 1500 eur. a jeste, jsem bytova dizajnerka :) s arconem pracuju pul roku, zatim mam jen small business, osekana verze za 300 eur.

a jeste, objekty se daji vkladat i v 3ds formatu, coz neni problem sehnat, nebo exportovat z neceho (z nejakeho modeleru) ale tedy jeste se mi to nepovedlo s texturama.


Upravil zuzka_bielike - 11.úno.2009 v 20:19
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 07:40
... za 1500 EUR by som šiel jednoznačne do CIMENA 4D r11 Architekture Edition

Maxon Cinema 4D Architekture Edition

a v ňom zahrnutý extension kit:
Extenzion Kit

... nerobím v Arcone, ale ich výstupy z rendereru podľa stránky výrobcu sú tak 8 rokov pozadu. Podľa toho čo tam je, arcon asi nevie pokročilé metódy osvetlenia a teda zdaľeka vo výstupe nekonkuruje dnešným top programom. A to je myslím najdôležitejšie, model budovy získate od projektanta, modely zariadenia, nábytku už má pomaly každý výrobca na svojej stránke - a potom je to už len o "maľovaní", osveltení a výslednom rendri

Upravil be_em - 12.úno.2009 v 07:44
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6056:Bezplatný prohlížeč DGN výkresů.
Tip 6555:Vektorizace vrstevnic ze skenované mapy.
Tip 83:Jak exportovat rastrový soubor TIFF z Mapu včetně georeference?
Tip 7984:Jak nainstalovat Design Suite bez instalačního DVD?
Tip 5406:Co znamená sériové číslo 400-96523577 pro Design Review?
Tip 6522:Jaký je rozdíl mezi programy 3ds Max a 3ds Max Design?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,783 sekund.