Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12589 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoohnuty plech po krivke

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
robio_sk Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
ZWCAD,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: ohnuty plech po krivke
    Zasláno: 31.bře.2009 v 14:34
Ahoj,

Pozri si part v sekcii cad bloky, strojirenstvi,tvary, Spline_s_dierami1.ipt.
Vesele je to pokial potrebujes rovnomerny pocet dier cez plochu spline v rovnakych vzdialenostiachod kraja aj medzi sebou.Ale to sa tiez da spravit, skusal som to.
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.bře.2009 v 13:44
Super, zas som sa nieco naucil. Dakujem
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.bře.2009 v 12:05
Při zadávání pole prvků po křivce
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20090331_120512_pole.jpg

musíte zadat ještě druhý směr.

Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.bře.2009 v 10:49
Neviem kde robim chybu, prehliadnem nastavenie preto popisem postup:
1. v 2D nacrte vytvorim vseobecnu krivku a na nej v potrebnej vzdialenosti bod.
2. prepnem sa do prostredia plechov a cez profilovy ohyb vytvorim plech s rozmermi napr. t=1mm a sirka 25mm
3. vytvorim tangencialnu rovinu na krivku cez bod z nacrtu
4. na rovine nacrt (kruznica), prenut panel na sucast, pouzit vysunutie s odobranim materialu. Vytvori sa diera ktorej os lezi na normale krivky prechadzajucej bodom z nacrtu.
5. Cez pole prvkou vyberem vysunutie, ako smer vyberiem krivku z nacrtu, zadam rozostup a pocet, posuniem pociatok do bodu na krivke.

Bohuzial vzniknu diery ktorych osi nelezia na normalach ku krivke Confused ako je vidiet aj na druhom obrazku od uzivatela martin4444 na zaciatku tejto temy.
Skuste ma opravit, naviest na spravny postup.


Zpět nahoru
robio_sk Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
ZWCAD,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.bře.2009 v 08:52
Len pre upresnenie,

uvedeny postup bol vytvoreny este v Inventore 11 cize funguje vseobecne pre krivky, urcite aj v 2008, 2009.Len to skuste rozvinut Smile .Co je vsak na Inventore smutne, je to rozvinovacie jadro v plechu. Na plecharov sa tvrdo kasle uz roky v Autodesku, po rokoch biedy Autodesk az teraz v Inventore 2010 pridal nejake 2 funkcie na tvorbu prechodov pre oblast vzduchotechniky. Ak chcete rozvijat trochu zlozitejsi tvar, zial treba platit za nadstavbu ako trebars od SPI. Kiezby ich niekedy Autodesk kupil a implementoval do Inventora, to by bola uz ina basta.

Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.bře.2009 v 08:21
Pekny den,
momentalne nemam moznost skusit vymodelovat sucast podla vasho postupu v I2009, aktivne pouzivam 2008 ale vecer to skusim. V I2008 sa diery v poli netvoria na normale ku krivke a nefunguje v dialogu posunutie pociatku ako som uz opisoval skor.
Ak ma niekto moznost vytvorit sucast a porovnat postupy v I2009 vs I2008 nech sa prida.
Aby som nezabudol Vas postup je kazdopadne jednoduchsi, osobne pole po krivke nepouzivam a ocakaval som ze v I2008 sa sprava tak ako to doklada Vas obrazok z I2009.
Zpět nahoru
robio_sk Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 02.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
ZWCAD,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.bře.2009 v 00:10
Zdravim,
 
pri prezerani archivu som nazrel aj do Vasho riesenia tvorby dier ku Spline.Vas postup je funkcny, zda sa mi vsak trochu zbytocne zlozity, podla toho ako vidim Vas strom v Inventore.Dovolil som si rychlo zmastit part, ktory ma jednoduchsi a efektivnejsi strom. Aspon dufam.Ja som ho pouzil pri zakruzenych pasovinach.Link:
 
 
Ak by niekomu trebalo uvedeny postup, nech sa ozve, poslem.
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2009 v 12:16
Su dve moznosti:

1.
Pripravu na diery vytvorit v jednej zo sucasti (kridlo, opasanie). V zostave zavazbit voci sebe a vytvorit diery. Vytvorit dve odvodene sucasti zo zostavy (kridlo, opasanie) kde vypnete vsetky ostatne sucasti. Zostanu diery a vzajomne spojenie, mozete vytvorit vykres. Treba si vsak pri aktualizacii dat pozor na aktualnost odvodenej sucasti. Ma to vyhodu ze diery robite len raz ale na druhej strane navyse subor.

2.
Mozete vytvorit vykres sucasti zo zostavy, vo vykrese povypinat viditelnost vsetkych ostatnych suciastok.

Neviem ci som sa uz v tom zbytocne nezamotal, ale nic ine ma zatial nenapada.


Upravil pepet - 16.úno.2009 v 07:42
Zpět nahoru
martin4444 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 16.led.2009
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2009 v 09:12
Plech som vytvoril.
Nastal dalsi problem, ked ho vlozim do zostavy, chcem proste spravit dieru aj v plechu co je pod nim. Skusal som to tak, ze som chcel editovat sucistku pod nim. V tomto pripade sa mi nedalo vyuzit diery a bodu mnou predtym vytvoreneho plechu.
Druhym sposobom bolo vytvorit dieru priamo v zostave, toto ide krasne mozem proste zadefinovat dieru v zostave a vyuzit aj bod aj osu. Problem vsak je, ze ked sucistku otvorim zvlast a chcem urobyt napr vykres tieto diery ktore som vytvoril v zostave tu niesu. Ako by sa dalo pomoct tu??
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 22:33
Ano funguje to pomocou toho orezania, ale v AI 2009 funguje aj posunutie pociatku, treba vsak rozbalit dialog pola a vybrat novy pociatok. To ale neni až tak podstatne len sa to da vytvorit bez orezania plochy.
Zpět nahoru
martin4444 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 16.led.2009
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 22:17
S pracovnymi rovinami to ide tiez bez problemov. Co je zaujimave, treba pole bodov vytvarat vzdy od bodu, ktory lezi na zaciatku spline. Ja som mal pripad, kedy som pole bodov vytvaral zhruba od stredu, ci novu rovinu som musel vytvorit a aj ju orezat, aby som isiel od zaciatku. Funguje to spolahlivo.
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 18:44
Nie je za čo, rád som pomohol. Zistil som ešte jednu vec keď som to modeloval v AI 2008 a chcel som posunúť počiatok v rozšírenom dialógu pole tak sa zavrel a neposunul ho, v AI 2009 sa už dá korektne posunúť počiatok asi chyba AI 2008. To bol jeden z dôvodov prečo som vytváral v novom náčrte ekvidištantu stredovej (profilovej) spline a potom ju orezal (=> orezanie sa v AI 2009 môže z postupu vyhodiť). Druhý dôvod bol že v konvexnej časti spline by diera neprevŕtala celú hrúbku. V prípade že potrebujete vytvoriť namiesto diery iný profil na vyrezanie, tak namiesto Pracovných osi treba vytvoriť Pracovné roviny. V prvej vytvoriť náčrt Vysunutím vyrezať a potom skúsiť kopírovať prvok na ostatne pracovne roviny a body (nemám odskúšané).
Zpět nahoru
martin4444 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 16.led.2009
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 15:47
Vyborne
Podstata, ktoru som si vsimol, je ta, ze ked vytvaram pole nejakeho prvku po spline napr hole diera tak to spravne nerobi, ale pole bodov Work point mi spravi bez problemov, potom ci uz tam urobim dieru, alebo v pripade potreby dalsi nacrt, keby to nemala byt diera ale tvar napr stvorec tak je to vporiadku.
Dakujem
Uvidime ako sa mi to bude spravat v zostve
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 14:40
Zavesil som to do CAD blokov v záložke Strojírenství -> Tvary, vola sa to "Diery na normale ku spline". Podarilo sa mi využiť pole aby boli vzd. po krivke rovnaké, ale tu pracnosť vo vytváraní dier sa nedá odstrániť. Skúste sa na to pozrieť a napíšte, je to vo formáte Inv 2008.
 

Upravil pepet - 12.úno.2009 v 14:44
Zpět nahoru
martin4444 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 16.led.2009
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 14:17
Vytvoril som si na krivke body a nejak takto ich okotoval. Viem ze to nieje vzdialennost po krivke, ale najkradsia medzi bodmi, ale mne by to mohlo postacovat. Smiem sa spytat na com pracujete?
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 13:51
Ako ste zabezpečili rovnakú vzdialenosť dier po krivke, predpokladám že ma byť rovnaká. Pýtam sa preto lebo niečo podobné dokončujem.   
Zpět nahoru
martin4444 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 16.led.2009
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 13:43
Nakoniec som to predsalen spravil tak, ze som vytvoril nacrty v rovinnach, ktore su doticniami, a potom jednotlive diery. Je to sice zdlhave, a pracne, ale ak sa jedna o jednoduksiu suciastku tak to ide.
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.úno.2009 v 11:52
Ja sa teda plochami moc nezaoberám, ale myslím že CATIA by mala byt v tomto najlepšia. Neviem ako jednoducho / zložito sa dá tento problém v CATII namodelovať ale predsa sa využíva v leteckom a automobilovom priemysle nejaké tie roky takže by to tam nemal byť problém.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4304:VIPSnadné vytvoření pole prvků rozmístěných podél křivky v Inventoru.
Tip 8831:Ohnutá šroubovice v Inventoru.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,316 sekund.