Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10373 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZměna stulu značky řezu ve výkrese Inventoru 2008

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Maveric_606 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2009, 2010, Catia V5, Solidworks 2009
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Změna stulu značky řezu ve výkrese Inventoru 2008
    Zasláno: 16.úno.2009 v 19:31
Dobrý den,
potřeboval bych vědět, zda je možné ve výkrese v Inventoru 2008 změnit styl "značky označení řezné plochy a směru promítání". Jedná se oto, že implicitně čára, ke které směřuje šipka je pouze plná tučná. Kdežto podle ČSN by to měla být čára čerchovaná (čára, tečka, čára), tlustá. Nikde v nastavení jsem toto nenašel. Mohl by mi někdo poradit?


Upravil Maveric_606 - 16.úno.2009 v 19:32
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.úno.2009 v 07:59
Nevím, zda jsem dobře pochopil, že jde o čáru řezu (označení, kudy je řez veden). Ta ale čerchovaná je, pouze úseky začátku, konce a lomu jsou vždy plnou čarou, takže pokud máte řez veden pomocí krátkých úseků, tak se čára může jevit jako plná (na čerchování "nezbylo místo").
Zkrátit úseky těchto částí asi nejde, protože editor stylů nenabízí uživatelské přizpůsobení této entity.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Maveric_606 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2009, 2010, Catia V5, Solidworks 2009
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.úno.2009 v 18:04
Ne. Měl jsem na mysli právě konec té čáry. viz odkaz na obrázek: http://leteckaposta.cz/487396151
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.úno.2009 v 19:36
Zdravím.
Mám dojem, že máte špatně, (nebo lépe řečeno jinak) nastaven styl označení řezu.
Zkuste otevřít Editor stylů a norem a zde Anotace zobrazení kde je podsložka Zobrazit poznámku (ISO). Na pravé straně je Formát označování řezů. Myslím si, že máte nastaven formát dle 1. obrázku (úplně vlevo). Mělo by být nastavení dle obrázku 4 (úplně vpravo). Změnu bych prováděl ve složce Templates s otevřenou šablonou "norma.idw", nebo šablonou, kterou používáte pro výrobní výkresy.
Josef
Zpět nahoru
Maveric_606 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2009, 2010, Catia V5, Solidworks 2009
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.úno.2009 v 23:25
Nechápu... Nevím, kde je v Editorů stylů a norem anotace zobrazení... Mohl by mi to zkusit někdo podrobněji vysvětlit...
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 08:11
Tak teď jsem úplně mimo mísu! Jednak v editoru stylů žádnou anotaci zobrazení nevidím (možná je to ve verzi 2008 jinak) a druhak pokud nedošlo ke změně normy, tak vždy se označoval řez tak, jak to Inventor dělá - konce čar a místa zalomení čáry řezu plnou silnou a mezi tím čerchovanou.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
dental Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor profesional 2010,SolidWorks Premium 2010
Stav: Offline
Bodů: 67
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 09:06
Format-editor stylov-anotace zobrazeni-su tam na vyber moznosti podla 4 noriem.Pouzivam inventor 2009,v nizsich verziach to myslim nebolo.

Upravil dental - 19.úno.2009 v 09:09
Rudolf Seriš,CHIRANA-DENTAL
konštruktér náradia
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 09:25
Já v editoru stylů anotaci zobrazení nemám (jak jsem uvedl výše, může to být verzí).
Nicméně jsem zkoušel, jak se chovají k čáře řezu různé normy a až na GB a ANSI, které to dělají jinak, jsou všechny ostatní normy shodné a odpovídají tomu, co nás učili ve škole již před 30 lety.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Maveric_606 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2009, 2010, Catia V5, Solidworks 2009
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 09:53
Asi si porad nerozumime... Ten obrazek co jsem prilozil, má být výsledek upravy... Momentalne dela inventor jednu tustou caru... a Ja potrebuju to, co je na obrazku... Moc dekuji za napady na reseni... Ale postup co uvadite nelze aplikovat ve verzi 2008.

Neberte me jako vulgarniho (prece jsem jenom student VUT a urcite zkusenosti mate mnohem vice), ale jen za dobu meho studia se normy menily 2x... takze to co bylo pred 30 lety nehraje roli...
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 11:00
To co máte na obrázku, ale snad určitě nikdy nebylo ani není podle normy.
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Zouhar Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
4MCAD
Stav: Offline
Bodů: 17
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 11:39
Souhlasím s Maveric_606, tak jak je to na obrazku, to je správně.

Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 12:26

Jasně - před třiceti lety se neobrobený povrch značil vlnovkou a někdo to dělá dodnes. Snažím se změny v normách sledovat, ale někdy unikne. Pravda je, že v roce 2002 nabyla účinnosti norma ČSN ISO128-44 (013114), kterou jsem dosud neprostudoval.

Podle původní normy ČSN013121 se myšlená plocha řezu vyznačuje v obraze tenkou čerchovanou čarou v celém průběhu, první a poslední čárky jsou kresleny tlustě. Je-li průběh řezu jednoznačný, může se kreslit jen první a poslední čárka.
Při hledání jsem narazil na normativek z brněnské průmyslovka (od Ing. Hrdličky), kde se píše: "Plocha řezu se vyznačuje tenkou čerchovanou čarou zakončenou tlustě". Tedy v podstatě totéž, rozdíl je "zakončenou tlustě" x "první a poslední čára je kreslena tlustě". Připojený obrázek je tentýž, na který se odkazujete.
Nechci polemizovat s pány učiteli, ale není toto pouze špatná interpretace normy? Když jsem mluvil o svých třiceti letech praxe, tak mi prošlo rukama tisíce výkresů od mnoha konstrukčních kanceláří (českých i zahraničních) a takto značený řez jsem viděl dnes poprvé. Nicméně novou normu si seženu, třeba má pan Hrdlička pravdu.
Zpět k původní otázce - bojím se, že editor stylů neumožňuje změnit značku. Jedině by bylo možné napsat to do wishlistu pro změnu v dalčích verzích.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 12:51
Hm, tak asi máte pravdu. Podle Drastíkovo strojnické příručky, kde je již norma ČSN ISO 128-44 uvedena, se "první a poslední dvě čárky s tečkami kreslí tlustě". Považuji to za velice samoúčelnou změnu normy, která nic nepřinese, pouze někomu zkomplikuje život. Asi to nejvíce odnesete vy - studenti, protože na vás pochopitelně chtějí kantoři pracovat podle platných norem. Jak je vidět, nikoho jiného to moc nehází, protože norma je platná šestý rok a ještě jsem neviděl jediný výkres podle ní. Ale takový už je život!
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 13:06
Pokud je kantor rozumný tak na tom bazírovat nebude. Technické kreslení není o hysterickém dodržování norem. By jste viděli co jsou schopni namalovat západoněmečtí soudruzi (mluvím o hrubém nedodržování základních zásad kreslení), přičemž z jejich norem jsme vycházeli... Je třeba malovat tak, aby to pochopil ten co to má posléze vyrobit. To je vše...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 13:10
Jenom poznámka mimo: Jako student máte možnost zdarma si nakopírovat  licencovanou instalaci Inventor prof 2009 CZ. Informace jsou na stránkách http://www.autodeskclub.cz/club/licence.aspx.  Vyplatí se to. Ve 2009 je právě možnost mimo jiné i styl značení řezu.
Josef
Zpět nahoru
dental Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor profesional 2010,SolidWorks Premium 2010
Stav: Offline
Bodů: 67
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 15:10
Bohuzial,ani verzii 2009 to nie je podla normy.Sudruhovia v Autodesku asi zaspali dobu!
Rudolf Seriš,CHIRANA-DENTAL
konštruktér náradia
Zpět nahoru
Maveric_606 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 17.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2009, 2010, Catia V5, Solidworks 2009
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2009 v 20:38
Děkuji za informace... Problém jsem sice nevyřešil, ale i tak děkuji... Názor na preciznost dodržování normy s Vámi sdílim, ale právě na takovýchto detailech kantoři bazírujou protože něco opravit musí a když tam nic jiného špatně není...

P.S. Na verzi 2009 není možné přejít, z důvodů kompatibility se školními PC.


Upravil Maveric_606 - 19.úno.2009 v 20:40
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.úno.2009 v 08:07
Původně odeslal(a) Maveric_606 Maveric_606 napsal(a):

Děkuji za informace... Problém jsem sice nevyřešil, ale i tak děkuji... Názor na preciznost dodržování normy s Vámi sdílim, ale právě na takovýchto detailech kantoři bazírujou protože něco opravit musí a když tam nic jiného špatně není...

P.S. Na verzi 2009 není možné přejít, z důvodů kompatibility se školními PC.
 
Pokud si dobře vzpomínám na dobu svých studíí: Mě osobně v takových případech pomohlo požádat kantora o pomoc, aby mi to ukázal jak to mám udělat. Cry Když sám zjistil co to obnáší, (tak aby se neshodil) většinou nad tím sám mávl rukou jako nad prokotinou a problém byl v podstatě vyřešen...Tongue
Radek Štěpánek
OTIS, mechanical engineer
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 4868:VIPZměna textury řezu v pohledu Inventoru.
Tip 10619:Při exportu pohledů do DWG se mi neexportují značky řezů.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,133 sekund.