Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6484 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRozpiska - * Různé *

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Rozpiska - * Různé *
    Zasláno: 23.úno.2009 v 09:38
Zdravím,
mám dotaz nesetkal se někdo s nápisem *Různé* v rozpisce. Tedy nesetkal - vím co to je jak to odstranit, ale tentokrát mi to vyhazuje ve všech sloupcích jednoho řádku. Tedy krom popisu, výskytu (každé + počet ks), a pozice Confused. Tzn. sloučí na sobě "nezávislé" díly, což se mu následně nelíbí.

Resp. jak to, že u jedné rodiny (i-prvky) SEČTE DÍLY S ROZDÍLNÝM ČÍSLEM SOUČÁSTI Dead .
Pro jistotu doplním, že všechny ostatní rodiny i-prvků se chovají "normálně"
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2009 v 14:08
Toto je jav ktory môže nastať od verie 10. Je to závislé od toho čo fyzicky v tej zostave máte a aký typ kusovníku chcete použiť...V helpe to je popísané...(napr., ak máte vygenerovaný valcvaný profil a chcete ho v kusovníku vykázať ako L30x3 - 1500, 2ks a nie L30x3 - 3000, musíte si document settings/Bill of material nastaviť Base unit na "mm")
....tazko sa to vysvetluje...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2009 v 15:13
Tak jsem se koukal do helpu a něco tam popsané je.
Bohužel z toho o moc moudřejší nejsem - procházel jsem i nastavení 2hé rodiny která je víceméně stejná - příruba proti slepé přírubě (slepá "blbne" přičemž vytvořeny byly právě v tomto pořadí z normální -> slepá).

 Nastavení dokumentu, rozpiska je na "každý" kus. Jestli jsem Vás pochopil dobře, bylo by nastavení na mm právě v okamžiku kdy by se mi "tloukly" délky (celková proti počtu kusů v dané délce). Ovšem já potřebuji jen počet tedy "každý" nebo ne?

Jinak se jedná o rozpisku "Pouze sočásti" tedy v helpu popsaná kolize sestava/part by se tohoto týkat neměla. Zkusím se zaměřit ještě tam...

Proto mi není jasné jak "sloučí" řádky (čísla souč.) "Blind flange 80" s "Blind flange 100" atd. do jednoho. Přičemž počet kusů vypíše součet všech dohromady a jinde samozřejmě nahlásí chybu. Zvl. pokud to v téměř stejné rodině (nastavení stejné) funguje jak má.

Upravil Cheff - 23.úno.2009 v 15:14
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2009 v 15:33
Ano vidím že problematike rozumiete, takže už len nájsť chybu...Ja som tieto problémy riešil ešte vo verzii 10 a od vtedy som s tým problém nemal...(pernášam si do nových verzií čo sa dá...)
Pripadne skúste poslať tú zostavu s dvoma partami ktoré sa bijú a skúsim to natiahnuť u seba...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2009 v 14:44
Jo jo to sem si myslel taky, než mi to sečetlo ty flančny ;-) - Sestavu posílat nebudu nebyl to žádnej drobeček, ale v průběhu dneška se problém "sám" odstranil. - Znovu sem nechával aktualizovat jednotlivé členy rodiny a sestavil "ekvivalentní" sestavu, kde problém již není... (původní sestavu jsem zatím nepouštěl, ale zatím vše naznačuje, že by měla být též vpořádku)

Jen mi stále uniká ten fakt, jak to mohlo sečíst rozdílné čísla součásti Angry
Jestli si předtím něco špatně zapsal - nevím, ale jednotlivá čísla se opravdu lišily a přes to je sečetl.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 12156:Rozpiska zobrazuje více součástí v jednom řádku (*Různé*)


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,719 sekund.